Cadı Avcısı The Witch Hunter Serisi 1

8,2/10  (65 Oy) · 
106 okunma  · 
49 beğeni  · 
1.868 gösterim
Tenime dağlanarak işlenmiş mühür.
XIII
Beni koruyan ve ne olduğumu gösteren mühür.
Ben On Üçüncü Yazıt’ın bir uygulayıcısıydım.
Bir cadı avcısı.
Korkulması gereken kişi bendim.

EN BÜYÜK DÜŞMANINIZ DÖVÜŞTÜĞÜNÜZ ŞEY DEĞİL, KORKTUĞUNUZ ŞEYDİR.

“İyi bir fantastik kitapta olması gereken her şey var: kılıçlar, zehir, kara büyü ve ihanet. Eğlenceli, kanınızın çekileceği, macera dolu bir ilk roman.” - April Tucholke, Derin Sularla Şeytan Arasında romanının yazarı

“Ustalıkla ve kıvrak bir zekâyla yazılmış, macera, espri ve sihir yüklü bir fantastik hikâye.” ?Beth Revis, Bir Milyon Güneş ve Evrenin Ötesi romanlarının New York Times çoksatan yazarı

*“Sinematografik anlatımın canlılığıyla, nefes kesici bir macera.” ?PW (starred review)

“Boecker çıkış romanındaki anlatım tarzıyla okurun Elizabeth’in sırlarını, endişelerini ve korkularını hissetmesini sağlayarak gerilim dolu bir hava yaratmış… Macera dolu bu kitapta kılıçlar çarpışıyor, canavarlarla savaşılıyor, kara büyü kullanılıyor ve ihanet kol geziyor… Maceranın yanı sıra arkadaşlık ve aşkın da yer aldığı bu hikâye genç edebiyatı fantastik okurlarının nefesini kesecek.” -School Library Journal

“Boecker’in yarattığı alternatif on altıncı yüzyılda büyülü dünya kadar karakterler de ilgi çekici… Karmaşık fantastik öğelerin arasına serpiştirilmiş arkadaşlık ve aşk kırıntıları, gizemli, macera ve sihir dolu bir hikâye sözü veriyor.” -Booklist

“Elizabeth güçlü yan karakterlerle desteklenmiş, etkileyici bir kahraman. Oldukça başarılı bir çıkış romanı. Elizabeth’in gelecek maceralarının da aynı derecede heyecan verici olacağına hiç şüphe yok.” -VOYA
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2016
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786055016678
 • Orijinal Adı:
  The Witch Hunter
 • Çeviri:
  Onur Özkan
 • Yayınevi:
  Yabancı Yayınları
 • Kitabın Türü:
angelsbooks 
09 May 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 8/10 puan

Eğer okuyamama gibi bir durumunuz varsa bu kitaba sarılabilirsiniz arkadaşlar! Öyle koştur koştur okudum ki anlatamam. Çok akıcı bir kurgusu var. Cildi de çok hoş olmuş.

madschatz 
24 Şub 21:06 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

yazarın anlatımı sade akıcı.sıkılmadan okuya biliyorsun.Konusu biraz basit geldi ama kafa dağıtmak için okunabilecek bir kitap.insanların kaybettiği değerleri kitaplarda görmek güzel ve umut verici oluyor.

Elif Demir 
30 Nis 10:48 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzeldi! Çok da akıcıydı. Fantastik okumayı seviyorsanız eğer kesinlikle okuyun. Elizabeth çok güçlü bir karakterdi. Elinizden bırakamayacaksınız.

ReadAndSleep 
15 Oca 15:04 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap beni benden alan bir kitaptı. Hem konusu bakımından hem de canım yabancı yayınlarının bastığı o mükemmel cildiyle ve kapağıyla beni büyülemişti. Gerçekten çok beğenmiştim ve aşırı sürükleyici bir kitaptı. Hepiniz okuyun okutturun.

Gülşen Yalçınkaya 
04 Şub 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Kitabı billboardlarda çok sık gördüğümden merak edip aldım. İş yerinde boş vakitlerde çerezlik kitap okumak için iyi oldu. Türüne göre iyi bir kitap diyebilirim ama eksiklikleri fazla geldi bana. Olaylara doğrudan girişi ve bazı geçişlerin çok ani oluşunu pek beğenmedim. Biraz spoilerlı konuşacak olursam o lahit ve kılıç kısmı birden araya sıkıştırılmış gibi geldi çok iyi bir geçiş olmadı. Kitabın başında ana karakterin fazla şişirildiğini fark ettim. Hani kızda muazzam bir güç muazzam şeyler çıkacak gibiydi ama öyle olmadı. Kitabın adını görüp muhteşem bir cadı avcısı beklemeyin yani. Belki ikinci kitapta çok farklı şeyler çıkabilir tabi. Yazarın dilini de sade buldum. Karakterleri gözümde canlandırabilmem için yeterli betimleme yoktu. Yani biraz olması gerektiği gibiydi kitap fazlasını bulamadım. Çok beklentiye girmeden türü sevenler için okunabilir ha okumazsanız da bir şey kaybetmezsiniz. Tabi tüm bunlar Jhon'u ne kadar çekici bulduğum gerçeğini değiştiremez :)

Büşra T. 
23 Oca 16:58 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

"korkulması gereken kişi benmişim gibi gerilediler. Çünkü korkulması gereken kişi benim"

sabah ilk sayfasını, akşam son sayfasını okuduğum 397 sayfalık bir kitap olan cadı avcısı oldukça akıcı bir şekilde yazılmış. 1558 senesinde geçen kitabımızda cadı olmak büyü yapmak yasak. Ve tabii ki 13.yazıtta yazdığı gibi büyü yapanlar yakılarak cezalandırılıyor. Elizabeth de bu kuralın koruyucularından olan bir cadı avcısı... Cadı olmakla suçlanana dek! Kendini büyücülerin içinde bulan elizabeth küçük sırrını saklamak zorunda yoksa yakılmak başına gelebilecek en kötü şey. pek spoi sayılmaz söylediklerim çünkü arka kapakta çoğunu öğreniyoruz zaten :) Eğer bir türlü hangi kitaba başlayacağınızı bilmiyorsanız bunu gönül rahatlığıyla önerebilirim :)

Azime Nur GÜRBÜZ 
17 May 15:40 · Kitabı okudu · 11 günde · Puan vermedi

Telepati serisi gibi büyük umutlarla başladığım ve bu sebepten de beklediğim şekilde bulamadığım bir seri. Bana göre distopyalarda, fantastik kitaplarda en önemli özellik karakterlerin insanı kitaba bağlamasıdır ama bu kitabın karakterleri bunu pek başaramamış gibi. Yine de seriden umudumu kesmeyip ikinci kitabını okumaya geçiyorum:))

cizgiliortu 
31 Oca 20:36 · Kitabı okudu · 21 günde · 7/10 puan

Beklediğimden daha güzel bir kitaptı, yazarın anlatımını ve dönem tasvirlerini çok başarılı buldum, okunmasını tavsiye ederim. Bazen görünenler gerçek değildir savını doğrular nitelikte bir kitap. İkinci kitabını da merakla okuyacağım.

Bi Poşet Kitap 
20 Şub 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitap, 16. yüzyıl İngilteresinde geçiyor. 13. Yazıt diye nitelendirdikleri cadılıkla mücadele kanunu çerçevesinde cadı ve büyücüleri avlaması için hükümet, cadı avcıları yetiştirmeye başlıyor. İşte baş karakterimiz Elizabeth de bu cadı avcılarından birisi. Yanında cadıların kullandıkları otlardan bulundurmanın bile yakılma sebebi olduğu bir dönemden bahsediyoruz. Elizabeth de çok geçmeden kendini yakılmayla karşı karşıya buluyor, çocukluğunu, gençliğini kraliyete sadakate adamış Elizabeth için bu cadılık suçlamaları bir dönüm noktası oluyor. İşte olaylar tam da buradan sonra başlıyor. Tabii ki anlatmayacağım :D

Bu Elizabeth kızımız birazcık ayran gönüllü, erkek sinek görse kur yapacak durumda. Hatta sırf bu yüzden kitaptan puan kıranlar bile varmış :D Ben o kadarını yapmayacağım; ama kitapla ilgili bazı eleştirilerim de olacak elbete. Öncelikle o dönemin İngilteresi ve cadı avları hakkında daha çok şey öğrenmek isterdim. Bilhassa da cadılar hakkında. Ve ortamı bize yaşatacak daha çok betimleme olsun isterdim.Bir de mesela ben yazar olsam kraliyet ailesine o dönemin gerçek ailesinden isimler verirdim, bu bizi o dönemi daha çok araştırmaya itebilirdi, tabii bu sonradan başıma türlü belalar da açabilirdi :D Ama tabii ki bu bir kusur değil sonuçta onun kitabı onun kararı :D

Kitabın sonu bana Harry Pottervari geldi, bu yüzden de seri hakkındaki beklentilerim oldukça yukarı çıktı. Bir de bir ara kitapta “hık” deseler post-it yapıştıracak pozisyona gelmiştim, post-itlerinizi de hazır edin :) Merak edenler daha fazla bekletmeden hemen alıp okusun derim. Bir çırpıda bitiverecek, sizi yormayacak aynı zamanda da keyif verecek bir kitap, heyecanı da hiç azalmıyor. Üstelik oldukça gelecek vaadediyor.

daha fazlası için: http://biposetkitap.blogspot.com.tr/...a-boecker-kitap.html

S.E 
18 Mar 12:58 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Az önce site çöktüğü için gayet uzun yazdığım mesajı sınırlamak zorunda kalacağım gibi. Öncelikle yazardan bahsetmek istiyorum; bu kitap kendisinin ilk kitabı olmakla birlikte, sadece kurgusu ve temellerini oluşturmak için 4 sene harcadığını ve bu süre zarfında deli gibi Orta Çağ ile ilgili bilgiler topladığını belirtmek istiyorum. İlk kitabına göre gayet iyi bir iş çıkarmış, ama birkaç durum var göze batan ve eğer bu kısımlar daha iyi tamir edilebilseydi ben size, "İlk kitabına göre dahiyane bir iş çıkarmış," diye bir yazı yazacaktım. Oysa şimdi, yazarın ilk kitabı olduğunu göz önünde bulundurarak okuyun diyorum. Ama buradan olumsuz bir anlam çıkarmamak gerek.

Öncelikle kız karakterimiz harikaydı. En başta Caleb'e fazlasıyla takıntılı olduğunu düşünsemde, sonlara doğru harika toparladı ve gönlümü fethetti. Bazı yerlerde, nasıl dayanmış derken başka bir yerde ise, ben olsam bende aynını yapardım, derken buldum kendimi. Karakterler iyi tasarlanmış ama bazı yerler fazlasıyla göze batıyordu. Hızlı geçişler, hızlı duygu kaymaları gibi...

Buna rağmen okuyun/okutturun. Güzel bir kurgu, güzel karakterler ve Batı dünyasının karanlık yanlarını görmek için mutlaka bakın, derim.

İyi okumalar. 10/7.

3 /

Kitaptan 2 Alıntı

Evie 
25 Oca 14:47 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Yalnız olmaktan korkuyordum."Sesim güçsüz ve zayıf çıktı.Sesimi, güvertede bağıran adamların veya geminin gövdesine çarpan dalgaların sesinden dolayı duyup duymadıklarından emin değildim ama devam ettim."Yalnız ölmekten.Caleb, hepimizin yalnız öldüğünü söyler ama ben bunun pek de doğru olduğunu düşünmüyorum.Ölümle yalnız yüzlemek çok farklı.Kimsenin gelmediğini, kimsenin gelmeyeceğini bilmek.Kendi başına olduğunu ve bunun hep böyle olacağını bilmek..."

Cadı Avcısı, Virginia Boecker (Sayfa 328 - Yabancı Yayınları)Cadı Avcısı, Virginia Boecker (Sayfa 328 - Yabancı Yayınları)
Gülşen Yalçınkaya 
 30 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Alıntı
"Bir şeyin beni ele geçirip içime yerleşmesi, bana mutlak bir kesinlikle kim olduğumu ve kaderimde ne yapmam gerektiğinin yazılı olduğunu söylemesi fikriyle büyülendim ve bir süre sessiz kaldım."

Cadı Avcısı, Virginia Boecker (Sayfa 228)Cadı Avcısı, Virginia Boecker (Sayfa 228)