Vladimir Megre

Vladimir Megre

Yazar
9.3/10
8 Kişi
·
26
Okunma
·
4
Beğeni
·
502
Gösterim
Adı:
Vladimir Megre
Unvan:
Yazar
Doğum:
Çernigiv, Ukrayna, 23 Temmuz 1950
Bir işe atılıp para kazandın ama asla tatmin etmedi. Hemen daha fazlasını istedin. Üstelik on yıldır böyle sürüp gidiyor! Bu yarışın ömrümün son gününe dek sürmeyeceğinin, sonunda tatmin olacağımın garantisi var mı? Kimisi bir şişe votka alacak parası olmadığına üzülür. Bir milyarderse daha fazla kazanamadığına üzülür. İş, paranın miktarında değildir belki?
Fiziksel hastalıkların başlıca sebepleri şunlardır: Zararlı duygular, yapay rejimler, yanlış beslenme, kısa ya da uzun vadeli hedef eksikliği ve kendi özünü, misyonunu yanlış anlama. Olumlu duygular, çeşitli bitkiler, özünü ve misyonunu yeniden değerlendirmek, bedenin hastalıklara karşı koymasına yardımcı olurken, fiziksel durumu olduğu kadar ruhsal durumu da değiştirir...
İnsanın özü sadece bedende değildir. İnsanın görünmeyen duyguları, arzuları, sezgileri, maddi olanlarla kıyaslanmayacak kadar büyük ve önemlidir, yalnız ayna misali, maddi dünyaya bir kısmı yansır.
Kendilerini "çok dindar" sayan insanların içinde, kendilerini de korkutan bir karanlık yön var ve bu yüzden, sürekli insanları ne kadar dindar olduklarına ikna etmeye çalışıyorlar. Muhtemelen diğer insanların, onların içindeki karanlık yönü keşfetmesinden korkuyorlar.
Yapay maddeler, çeşitli makineler, mutluluktan çok sorun getirir Vladimir. İnsana yararlı oldukları sadece bir yanılsamadır.
Dünyada çevresi benzerleriyle dolu olmasına rağmen yapayalnız yaşayan pek çok insan var; gerçek münzevi onlar. İnsanın tek başına olması o kadar korkunç değil; insanlar arasında yapayalnız olmak daha korkunç.
"İnançlar farklıdır Vladimir. Kuran'ı, İncil'i ya da asırların bilgeliğini içeren bir başka kitabı eline alıp inandığını söyleyen, hatta başkalarına da öğretmeye kalkan biri, aslında sıklıkla Tanrı'yla pazarlık ediyordur: 'Bak, sana inanıyorum. Her ihtimale karşı bunu aklında tut' diyordur aslında."
"O zaman inanç nedir? Nasıl ifade edilmelidir?"
"İnsanın yaşam tarzıyla, dünyayı algılamasıyla, kendi özünü ve kaderini algılamasıyla, çevresindekilerle ilişkilerinde ve davranışlarında düzgün davranmasıyla, düşünceleriyle."
Teknolojik dünya öyle bir kurulmuştur ki, insan, icat ettiği her makinenin, hayatını kolaylaştırdığını düşünür. Aslında bu bir yanılsamadır. İnsanın kendisi bir robot oluyor teknolojik dünyada. Varoluşun özünü ve kendi kaderini düşünecek, başkalarını dinleyecek vakti hiç olmuyor. Programlanmış bir robot gibi tıpkı.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Vladimir Megre
Unvan:
Yazar
Doğum:
Çernigiv, Ukrayna, 23 Temmuz 1950

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 26 okur okudu.
  • 39 okur okuyacak.