Rusya'nın Çınlayan Sedirleri Çınlayan Sedir 2

0,0/10  (0 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
186 gösterim
Dizinin bu ikinci kitabında Anastasya ilk kitapta ortaya koyduğu evrensel kavramları ve yaklaşımları daha etraflıca ele alırken okuru uzay, zaman, ruh gibi geniş alanlarda maceralı bir yolculuğa çıkarıyor. Okuru kâh Sibirya’nın tayga ormanlarındaki cennet gibi köşelere, kâh Rusya’nın büyük kentlerindeki kaba gerçeklerine; kâh atalarımızın gizemli geçmişine, kâh insanlığın parlak geleceğine doğru götürürken yeni bir yaşam anlayışını da ortaya koyuyor. Bu anlayışın temeli ise bir Sevgi Evreni yaratmak...

"Fiziksel hastalıkların başlıca birkaç sebebi vardır: Zararlı duygular, yapay rejimler, yanlış beslenme, kısa ya da uzun vadeli hedef eksikliği ve kendi özünü, misyonunu yanlış anlama. Olumlu duygular, çeşitli bitkiler, özünü ve misyonunu yeniden değerlendirmek, bedenin hastalıklara karşı koymasına yardımcı olurken, fiziksel durumu olduğu kadar ruhsal durumu da değiştirir...

"İnsanın, sizin dünyanızın şartlarında yitirdiği, bitkilerle bağını olabildiğince geri getirmek gerek, bunu daha önce de söylemiştim. Bu bitkilerle kişisel ve doğrudan ilişki kurmakla geri kalan her şey kolaylıkla anlamlandırılır.

"Sevgi ışığı da yakınlarının hastalıklarının çoğunu iyileştirebilir, hatta onların etrafında bir Sevgi Evreni yaratarak ömürlerini de uzatabilir.

"Kendi içinde olumlu duygular uyandırabilen insan, onların yardımıyla ağrısını dindirip, bedenini iyileştirebilir, hatta zehre bile karşı koyabilir."
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2008
 • Sayfa Sayısı:
  220
 • ISBN:
  9789752751149
 • Çeviri:
  Koray Karasulu
 • Yayınevi:
  Kuraldışı Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 12 Alıntı

Umutcan Kebçeler 
19 Oca 00:15 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bir işe atılıp para kazandın ama asla tatmin etmedi. Hemen daha fazlasını istedin. Üstelik on yıldır böyle sürüp gidiyor! Bu yarışın ömrümün son gününe dek sürmeyeceğinin, sonunda tatmin olacağımın garantisi var mı? Kimisi bir şişe votka alacak parası olmadığına üzülür. Bir milyarderse daha fazla kazanamadığına üzülür. İş, paranın miktarında değildir belki?

Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 78 - Kuraldışı)Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 78 - Kuraldışı)
Umutcan Kebçeler 
18 Oca 23:50 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Fiziksel hastalıkların başlıca sebepleri şunlardır: Zararlı duygular, yapay rejimler, yanlış beslenme, kısa ya da uzun vadeli hedef eksikliği ve kendi özünü, misyonunu yanlış anlama. Olumlu duygular, çeşitli bitkiler, özünü ve misyonunu yeniden değerlendirmek, bedenin hastalıklara karşı koymasına yardımcı olurken, fiziksel durumu olduğu kadar ruhsal durumu da değiştirir...

Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 30 - Kuraldışı)Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 30 - Kuraldışı)
Umutcan Kebçeler 
19 Oca 00:09 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İnsanın özü sadece bedende değildir. İnsanın görünmeyen duyguları, arzuları, sezgileri, maddi olanlarla kıyaslanmayacak kadar büyük ve önemlidir, yalnız ayna misali, maddi dünyaya bir kısmı yansır.

Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 74 - Kuraldışı)Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 74 - Kuraldışı)
Umutcan Kebçeler 
19 Oca 00:34 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kendilerini "çok dindar" sayan insanların içinde, kendilerini de korkutan bir karanlık yön var ve bu yüzden, sürekli insanları ne kadar dindar olduklarına ikna etmeye çalışıyorlar. Muhtemelen diğer insanların, onların içindeki karanlık yönü keşfetmesinden korkuyorlar.

Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 194 - Kuraldışı)Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 194 - Kuraldışı)
Umutcan Kebçeler 
18 Oca 23:52 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yapay maddeler, çeşitli makineler, mutluluktan çok sorun getirir Vladimir. İnsana yararlı oldukları sadece bir yanılsamadır.

Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 35 - Kuraldışı)Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 35 - Kuraldışı)
Umutcan Kebçeler 
19 Oca 00:00 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Tanrı kimseyi cezalandırmaz, hem felakete falan da ihtiyacı yoktur. Tanrı, sevgidir.

Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 53 - Kuraldışı)Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 53 - Kuraldışı)
Umutcan Kebçeler 
19 Oca 00:48 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Dünyada çevresi benzerleriyle dolu olmasına rağmen yapayalnız yaşayan pek çok insan var; gerçek münzevi onlar. İnsanın tek başına olması o kadar korkunç değil; insanlar arasında yapayalnız olmak daha korkunç.

Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 212 - Kuraldışı)Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 212 - Kuraldışı)
Umutcan Kebçeler 
19 Oca 00:39 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Teknolojik dünya öyle bir kurulmuştur ki, insan, icat ettiği her makinenin, hayatını kolaylaştırdığını düşünür. Aslında bu bir yanılsamadır. İnsanın kendisi bir robot oluyor teknolojik dünyada. Varoluşun özünü ve kendi kaderini düşünecek, başkalarını dinleyecek vakti hiç olmuyor. Programlanmış bir robot gibi tıpkı.

Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 201 - Kuraldışı)Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 201 - Kuraldışı)
Umutcan Kebçeler 
19 Oca 00:43 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"İnançlar farklıdır Vladimir. Kuran'ı, İncil'i ya da asırların bilgeliğini içeren bir başka kitabı eline alıp inandığını söyleyen, hatta başkalarına da öğretmeye kalkan biri, aslında sıklıkla Tanrı'yla pazarlık ediyordur: 'Bak, sana inanıyorum. Her ihtimale karşı bunu aklında tut' diyordur aslında."
"O zaman inanç nedir? Nasıl ifade edilmelidir?"
"İnsanın yaşam tarzıyla, dünyayı algılamasıyla, kendi özünü ve kaderini algılamasıyla, çevresindekilerle ilişkilerinde ve davranışlarında düzgün davranmasıyla, düşünceleriyle."

Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 201 - Kuraldışı)Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 201 - Kuraldışı)
Umutcan Kebçeler 
18 Oca 23:56 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Eğer bitkilerin pek çoğu bir araya gelirse, insanlığa benzersiz bir Sevgi Evreni yaratır. Farklı çeşitler bir aradaysa ve insan onlarla iletişim kurup, sevgiyle yaklaşırsa tabii. Hepsi birlikte insana paha biçilmez, ruhu yücelten ve bedeni iyileştiren bir Sevgi Evreni yaratır.

Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 40 - Kuraldışı)Rusya'nın Çınlayan Sedirleri, Vladimir Megre (Sayfa 40 - Kuraldışı)
2 /