Geri Bildirim
William L. Simon

William L. Simon

7.5/10
23 Kişi
·
37
Okunma
·
3
Beğeni
·
608
Gösterim
Adı:
William L. Simon
Unvan:
ABD li yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Kevin D. Mitnick'in kendi hayatından örnekler vererek ve kendi kurguladığı senaryolarla birlikte anlattığı toplum mühendisliği, günümüzde farkında olmadan ne gibi tehditler altında bulunduğumuzu gözler önüne seriyor. Normal bir insandan tutunda bilişim dünyasıyla iç içe olan herkesin okuyup deneyimlemesi gereken bir kitap.
Kitabın basıldığı döneme ait anlatılar olsa da hala günümüzde karşılaşabileceğimiz vakalarla karşılaşıyoruz. Sosyal mühendislere karşı önemli güvenlik tedbirleri öğrenmiş, bildiğimiz önlemleri pekiştirmiş ve bu önlemleri kişiliğimizle benimsemiş oluyoruz farkında olmadan. Bu kitabın günümüz siber dünyası için yazılmış olmasını isterdim.
Okurken insana çok farklı bakış açıları sunuyor ve olay gidişatıyla insanı hayrete düşürebiliyor fakat kitabı okurken kullanılan teknolojilere ve yollara günümüz gözüyle değilde olayların yaşandığı zamanın şartlarıyla değerlendirmekte fayda var yoksa anlatılan olay ve/veya olaylardan kopabilirsiniz.
Birçok sızma örneği içeren güzel bir kitap. Bilgisayar korsanlığının yalnızca klavye başında yapılmadığını, çok da ütopik bilgi ve eylem gerektirmediği gösteriyor. 9/10

Yazarın biyografisi

Adı:
William L. Simon
Unvan:
ABD li yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 37 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 111 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.