William Sears

William Sears

Yazar
8.0/10
58 Kişi
·
187
Okunma
·
2
Beğeni
·
406
Gösterim
Adı:
William Sears
Unvan:
Amerikalı Pediatri Doçent Klinik Profesörü, Yazar
Doğum:
Illinois, ABD, 9 Aralık 1939
Dr. William Sears eğitimini Harvard Tıp Okulu’nun Çocuk Hastanesi’nde ve dünyanın en büyük çocuk hastanesi olan Toronto Hasta Çocuklar Hastanesi’nde tamamladı. Sekiz çocukları olan William Sears ve Martha Sears’ın 30 yılı aşkın deneyimleri var. Çocuk bakımı üzerine 30 kitabın yazarıdır.
Doğal ebeveynliği benimseyen ebeveynlerin bazı ortak davranışları vardır: Bebeklerini emzirmek, bebeklerini bol bol kucaklarına almak,olumlu disiplin uygulamak gibi. Ama bunlar sadece bazı bağlanma yöntemleridir, doğal ebeveyn olmanın kriterleri değildir.
Her şeyin ötesinde doğal ebeveynlik, bebeğinizin bireysel ihtiyaçları karşısında zihninizi ve kalbinizi açık tutmak ve her ikiniz içinde işe yarayacak kararları alırken çocuğunuzla ilgili bilgilerin size yol göstermesi demektir.
296 syf.
·Puan vermedi
Günümüzde her şeyin doğalı aranıyor.. Ama ebeveynliğe gelince nedense hep bebeğimize yetemediğimiz fikrine kapılıp farklı yollar ararız.. Oysa Rabbim her şeyin tam işlemesine yetecek imkanı sağlamış sadece bizim görmemiz gerekiyor. Kitap tam olarak buna olanak sağlıyor.. Her şeyin en doğalı gerçekleşirse, ebeveynlik tam tıkırında ilerliyor. Bir çocuk yetiştirmek bir nesil yetiştirmek demek.. Sen ne işlersen o da ilerde onu işleyecek.. Bu yolda ebeveynlere yol gösterici bi kitap.
296 syf.
·25 günde·7/10
Evlilik terapisti Sears ailesinin kendi ebeveynliklerinden, eğitimlerinden ve terapistlik yaptıkları ailelerden ilham alarak yazdıkları bir kitap. Kitapta bilimsel verilere, ipuçlarına ve tecrübelerini de yer vererek içerik zenginleştirilmiş.
Bebeği askıyla taşımak, çalışan anneler için bağlanma ipuçları, talepkar bebek gibi diğer eğitim kitaplarında rastlamadığım bir kaç başlık vardı ek olarak.
İçerik olarak zengin ve sizi tatmin edecek bir kitap ancak bazı konularda çok uzatmış ve tekrara düşmüş. İçinizden tamam anladım geç artık diye bağırmak isteyebilirsiniz.
296 syf.
·Puan vermedi
Bazı noktalarda çok tekrara düşmüş,kapak tasarımı kitabın güzelliğine gölge düşüren cinsten..Bunlar dışında okuduğunuza değecek bir kitap. Anne baba olmadan önceden okumanızı dilerim. Her şeyin doğalı makbul ebeveynliğinde.
296 syf.
·18 günde·Beğendi·10/10
Her bir kesin mutlaka okuması gereken bir kitap!
Çok beğendim.. Kitabı okurken yarısında birazcık bezmiş olabilirsiniz, çünkü her konu uzatılıyor, uzun uzun anlatılıyor..
~Henüz hamile olmadan önce her kişi ve kadına okunması gerekir.. Erkeklerin de kadınları anlaması için eşleri ile birlikte okumasında fayda var.
Çocuğu askıyla taşımağı ilk bu kitapta rastladım. Doğru bildiğimiz yanlışları bu kitabda öğrendim. Pek çok şeyler öğrendim. Ellerine sağlık Marhta Sears ve Dr William Sears.. :)
Bir defa tekrar daha okuyacağıma inanıyorum inşeAllah..
592 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
1-Bağ kurabilen çocuklar yetiştirmek
2-İyi çocuklar yetiştirmek için on disiplin uygulaması
3-Sağlıklı kardeşlik ilkeleri oluşturmak
4-Çocuklara iletişim becerilerini öğretmek
5-Ahlaklı çocuklar yetiştirmek
6-Sorumluluk sahibi çocuklar yetiştirmek
7-Kişisel güvenini desteklemenin 10 yolu
8-Başarılı bir cinsellik

Birçok kitabın özeti ve analizi şeklinde çocukluktan ergenliğe geçen sürecin anlatıldığı kitapta başarılı çocuk yetiştirmenin evrensel yolları anlatılıyor.
296 syf.
·Puan vermedi
Kitap genel itibari ile güzel ilerliyor. Fakat ara ara kendini çok fazla tekrarlıyor. Bu da insanı okurken bunaltabiliyor. Daha çok yeni evli kişilerin okumasını tavsiye ederim.
296 syf.
·Puan vermedi
Kitabı çok bependim. Her şey en ince ayrıntısına kadar anlatmış. Anne ya da baba olmadan okunmasında fayda var. Not bölümü hoşuma gitmedi çünkü bir konuyu okuyup yan sayfaya geçmek zorunda kalıyorsunuz ve nota geri dönmek gerekiyor. Konu bitimine not koysalardı daha iyi olurdu diye düşünüyorum
296 syf.
·34 günde·Beğendi·8/10
Çok severek ve ilgiyle okuduğum bir kitap oldu. Annelerin ve anne adaylarının okumasını şiddetle tavsiye ediyorum. Kendimden çok şey buldum, bazı yerlerde tekrara düşmüş olsa da sıkıcı değildi.
296 syf.
·Beğendi·10/10
Ebeveyn olmak isteyen ve olan kadın-erkek fark etmeksizin başucu yapılması gereken bir rehber.

Kitabı bitirdikten sonra sosyal medyada oluşturulan "attachment parenting türkiye" grubuna dahil olup, pek çoğu çok özel insanlar olan ve yine pek çoğu en az sizin kadar yaralı ve hassas kişiler ile hiç bir maddi beklenti içinde olmadan, koşulsuz sevgiyi rehber edinmiş, adeta ebeveynlik ufkunuzu bambaşka okyanuslara taşımanızda size eşlik edebilecek, ...
Anlatamıyorum;
Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar. AP Türkiye'de damdan düşenlerin birbirlerinin yaralarını sardığı bir platform.
296 syf.
·Beğendi·10/10
Ebeveyn olmadan önce herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum. Toplumumuzda pek çok yanlış var. Bizler daha bilinçli olmak zorundayız. Kitapta askıda taşımanın önemini doğal ebeveynliğin ileride nasıl faydası olacağını çocuğunuz ve sizin aranızda ki ilişkide ne kadar önemli bir konu olduğundan bahsediyor

Yazarın biyografisi

Adı:
William Sears
Unvan:
Amerikalı Pediatri Doçent Klinik Profesörü, Yazar
Doğum:
Illinois, ABD, 9 Aralık 1939
Dr. William Sears eğitimini Harvard Tıp Okulu’nun Çocuk Hastanesi’nde ve dünyanın en büyük çocuk hastanesi olan Toronto Hasta Çocuklar Hastanesi’nde tamamladı. Sekiz çocukları olan William Sears ve Martha Sears’ın 30 yılı aşkın deneyimleri var. Çocuk bakımı üzerine 30 kitabın yazarıdır.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 187 okur okudu.
  • 25 okur okuyor.
  • 76 okur okuyacak.
  • 10 okur yarım bıraktı.