Winston Graham

Winston Graham

Yazar
7.2/10
17 Kişi
·
25
Okunma
·
1
Beğeni
·
744
Gösterim
Adı:
Winston Graham
Tam adı:
Winston Mawdsley Graham
Unvan:
İngiliz Roman Yazarı
Doğum:
İngiltere, 30 Ekim 1908
Ölüm:
İngiltere, 10 Temmuz 2003
Yanımızdaki insanlar birbirlerini seviyorlarsa bu onları bir araya getirmek için yeterde artar bile.
Bir bardak rom içtikten sonra yatak odasına giderek orada elbiseleri ve ayakkabılarıyla yattı. Oysa şafağın ışıkları pencerelerin köşelerini aydınlatmaya başladığında dahi gözleri kapanmamıştı.
Bu en kötü saatti.
"... Bazılarının zenginlik içinde yuvarlanması ve diğerlerinin açlıktan ölmesini Tanrı'nın düzeni olduğundan bahsetmek palavra. Bu insanım düzeni, iyi dinleyin, zengin tüccarların ve benzerlerinin kendilerini oldukları yerde ve diğer insanları zincir altında tutmak için yaptıkları düzendir. Dinden bahsetmek, papazlara yiyecek ve şarapla rüşvet vermek iyi hoş da... "
"Tanrı'yı rahat bırak,"
560 syf.
·4 günde·2/10
Poldark dizisinin 2. kitabı,Yüzbaşı Poldark'ın bir çocuğu olur.Hisse sahibi olduğu bakır madenleri ocak ve şirketlerini ayakta tutma mücadelesini anlatıyor.Bazı bölümleri yüksek tempoda olmasına rağmen genelde sıkılmadım dersem yalan olur.
496 syf.
·2 günde·4/10
Yüzbaşı Poldark savaştan döndüğünde,evin hizmetçilerini zor uyandırır ve bütün işlerin aksadığını görür.Sevgilisi de evlenmiştir.Herkes onun öldüğünü sanmıştır.Bir gün çocukların kavga ettiğini görür.Fakat yerde yatan bol kıyafetlerin içinde bir kız çocuğudur.Çocukla ilgilenince babasından dayak yediğini öğrenir.Sırtını açınca da kırbaç izleri,yara bere ve sırtında bitlerin dolaştığını görür. babasına ulaşamayacağını anlayınca mutfakta çalıştırmak üzere evine götürür.Babası kızını almak için geldiğinde yüksek para ister ve kavga çıkar.Zaten kızı da saklanmıştır bulamaz.Hizmet ettiği her yıl için ücret almak üzere anlaşırlar.Kız çocuğu büyür yetişkin bir kız olur.Sonrasında olacakları okursanız öğreneceksiniz.
496 syf.
·6/10
Dizini severek izlediğimden kitabı da merak ederek aldım. Ama dizinin büyük kısmı kitap dışı. Kitapta anlatılanlar hemencecik bitiyor, çeviriden mi bilmem ama dizisine ayılıp bayılmama rağmen kitap için aynısı geçerli olmadı. Okumasanızda olur bence.

Yazarın biyografisi

Adı:
Winston Graham
Tam adı:
Winston Mawdsley Graham
Unvan:
İngiliz Roman Yazarı
Doğum:
İngiltere, 30 Ekim 1908
Ölüm:
İngiltere, 10 Temmuz 2003

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 25 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 31 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.