1000Kitap Logosu
Yan Lianke

Yan Lianke

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.4
800 Kişi
1.959
Okunma
47
Beğeni
1.763
Gösterim
Unvan
Çinli yazar
Doğum
1958
105 syf.
·
2 günde
Yaşlı bir adam, kör bir köpek ve bir mısır tanesi.. Kuraklığın baş göstermesiyle başlayan bir azim, yaşama tutunma hikayesi. En zor şartlarda bile, sadece kendini düşünmeden bir köpeğe ve bir mısır tanesine verilen değer, o hissiyat çok güzel duygular uyandırdı okurken. O zor şartlarda, bir amaca bağlanmanın, o amaç için göze alınacak zorlukların insanı ne kadar güçlü bir hale getirdiğini görmek muhteşemdi. Yazar Yan Lianke bize, insan olmanın, adil ve merhamet sahibi olmanın güzelliğini tekrar hatırlatıyor ve şartlar ne durumda olursa olsun vazgeçmemek gerektiğini de..
Günler Aylar Yıllar
8.4/10
· 1.901 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
64
105 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Mutlu azınlığa!... İhtiyarlığına rağmen(72 yaşında) umudu genç bir adamın ve onun yoldaşı olan kör bir köpeğin(aslında insanlığın) yeşil bir tek filiz için mücadelesi... Kısa bir kitap olmasına rağmen çok derin anlamlarla dolu. İnsanın her ne olursa olsun "yaşama istenci" bütün açıklığıyla yüreğinize dokunuyor. Aslında bizim için de çok da uzakta olmayan bir durum diye(üzülerek) düşünüyorum. Fakat o gün geldiğinde bizim, hikayemizdeki ihtiyar kadar fedakâr olabileceğimizden kuşkuluyum.
Günler Aylar Yıllar
8.4/10
· 1.901 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
41
105 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
İmkansızlığa karşı , yaşlı bir adamın kör köpeği ile tek bir mısır sapını canlandırıp, varoluşun ölesiye önemini , muazzam bir umut örneği eşliğinde anlatılan sarsıcı öyküsü… Çıkarılacak öyle derin dersler var ki …Bunun için yüzlerce sayfaya gerek kalmadan hem de çok sade bir dille anlatmış Yan Lianke. Severek okuduğum kitaplar listeme, biri daha eklendi . İyi ki kitaplar var…
Günler Aylar Yıllar
8.4/10
· 1.901 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
33