Yılmaz Yılmaz

Yılmaz Yılmaz

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
74
Gösterim
Okuldaydım, daha küçüktüm, padişahlara sövmeyi öğrendim. Onlar, devrilenlerdi çünkü. Devrim yapanlar, devrilenleri sevmezdi çünkü. Yaşasın, dedik. Bağırdık. Şimdi biraz büyüdüm; büyümek, ya muhalif olmak demekti ya üniversiteli olmak... Benden bekleneni yerine getirmeli, her siyasi gelişmeye ufuk açıcı bir analiz yapmak yerine ciğerlerimi patlatırcasına yuh olsun ervahına demeliydim. Ne için okuduğumu unutturdular desem yeridir.
Yılmaz Yılmaz
Sayfa 32 - Sütun yayınları, 2013
Sabahları uyanıyorsak, yola düşebiliyorsak erken bir vakitte, aralarda yemek yiyorsak, bir şeyler içiyorsak, günün belli vakitlerinde kıyama duruyorsak, çocukları okullara gönderiyorsak... Hayat böyle bir kurgu işte, akıp gidiyor kendi mecrasında bir vakt-i merhuna doğru. Ben mi, biz mi? Bu kurgunun içinde kalma savaşı veriyoruz ayakta olduğumuz müddetçe. Gücümüz olduğu, nefesimiz yettiği müddetçe desek de olur. Bazen bu döngü, bu kurgu rahatsız ediyor beni. Aslında kimsenin umurunda değil bu, herkes hayatı bir ucundan kavramış gidiyor. Beni rahatsız ediyor, dedim ya! Onlar, işte, benim dışımda kalanlar, onlar: Yiyecek içecek bir şeyler varsa, sabahları uyanıp işlerinin peşine düşebiliyorlarsa yetiyor onlara. Durumun başka türlü olmasını istemez onlar.
Yılmaz Yılmaz
Sayfa 33 - sütun yayınları, 2013
Aslında bu yolculuğa çıkarken yüklendiğimiz en büyük yük de bu oluyor yine: kırgınlığımız. Kırgınlığımız diyorum çoğaltmak için değil ama onu, eşimi yalnız bırakmamak için.
Yılmaz Yılmaz
Sayfa 42 - sütun yayınları,2013
Artık sokakları doldurmasa da sesleri, bir yerlerde neşeli olmaya, şen olmaya devam ediyordur mutlaka çocuklar.
Yılmaz Yılmaz
Sayfa 95 - sütun yayınları, 2013
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yılmaz Yılmaz
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.