Zeynep Gül

Zeynep Gül

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
0
Okunma
·
0
Beğeni
·
6
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
80 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Ağgülü Marla'ya dair;

Çekmiş olduğu kitap fotoğrafları ile “melalkalem" olarak tanıdım kendisini. Zaman sonra çektiği fotoğraflar arasında, kütüphanesindeki “Yedikita” dergisi koleksiyonunu görüp kendimde eksik olan sayıları nasıl tamamlarım diye düşündüğüm zamanlarda kitaptan yani Ağgülü'nden haberdar olmuş oldum. Sonra bir kitap fuarının son gününde ansızın karşımda buldum kitabı . Fuar nedeni ile bir hayli uygun bir fiyatta olan kitabı o anki durumum icabı alamadım. Doğrusu evet, beş parasızdım ve fuardaydım. Ama kitaplarlaydım. Neyse efendim tüm bunlar bu kitap ile tanışmamın kısa bir hikâyesi , betimlemesi olsun. Kitabı okumak, tam anlamıyla onunla tanışmak bu güne nasip oldu.

Gelelim kitaba... Daha önsözde ilk cümledeyken başladı hislerime dokunmaya. “Gözümle göremediğim, kalbimle tutamadığım bir ses yükseliyor avuç içlerime doğru. Bir heyecan, bir telaş kaplıyor benliğimi.”

Onca zamanımı, kabul olan olmayan tüm dualarımı, tüm yalvarışlarımı ele vermiştim bu satırlarda. Sanki tüm ömrüm, elimdeki seksen sayfalık kitabın daha ilk cümlesinde önümde duruyordu. İnsan böyle zamanlarda bir çok yönüyle sorguluyor kendini, yaşadıklarını ve yaşattıklarını.

Sonrasında, ilerleyen sayfalarda, şiirlerde bir çok zaman kendimi, bir kitabın başında değil de kendi yangınlarımın ortasında buldum. Kendi yangınlarımın ve nice yangınların ortasında.

“insanlar garip, insanlar kötü” derken şair, “Burası bizim değil, bizi öldürmek isteyenlerin ülkesi.” diyen Tezer Özlü ’yü; Marla'ya seslenişlerinde şairin, Didem Madak 'ı anımsar halde buldum kendimi.

Son olarak, samimi ve içten şiirlerle dolu bu kitabı büyük bir keyifle okuduğumu söylemek isterim. Ve tavsiye ederim.

Selam ve dua ile...
80 syf.
·10/10
Yalın, içten, samimi bir şiir kitabı.
Satır aralarında kaybolmak isteyenlere tavsiye ederim.
"Seni bir kitap arasına sıkıştırılmış satır sonunda buldum"