Zeynep Şen

Zeynep Şen

Çevirmen
6.7/10
15 Kişi
·
28
Okunma
·
0
Beğeni
·
67
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
288 syf.
·4 günde·6/10
Kitabı indirimden aldım kitap aslında konusu ve hikayesiyle değişik ilgi çekici ama bana pek bir şey ifade etmedi. Açıkçası beğenmedim. Yine de değişik kitaplar okumak iyidir.
Yazarın anlatımı ve hikaye gerçekten güzel. İyi okumalar...
280 syf.
·Beğendi·6/10
Bisikletin 200 yıllık tarihçesinden kısa bir kesit içeren bir kitap. Kısa bir kesit çünkü kitap yazarın yarış bisikletlerine olan ilgisinden dolayı yarışlara ve yarışların tarihçesine ağırlık vermiş. Bunun yanında dünyanın çeşitli coğrafyalarından çok ABD, İngiltere ve Fransa bisiklet tarihine odaklanılmış. Ama yine de özellikle bisikletin keşfi ve toplumları nasıl etkildiğini anlatan ilk bölümleri okumaktan çok keyif aldım. Yazarın dili sade ama her paragraf sonunda yapmaya çalıştığı espiriler bazen sabrımı zorladı.
280 syf.
·17 günde·9/10
Kitabı alırken ne kadar detaylı olabilir ki diye düşünüyorum ki okudukça yazarın ne kadar derinleştiğini ve bu konuda hakkında ne kadar derin bilgiye sahip olduğunu gördüm. Spor klüplerinden haftalık veya aylık çıkan dergilere, bisiklet sporcularından günlük gezilere, toplu çıkış yarışlarından zaman-karşı yarışlara bir çok bilgi içeriyor. Yazarın aynı zamanda bir bisikletçi olması kitaba ayrı bir hava katıyor çünkü bu tarihi bilgilere sadece bir tarihçi gözüyle değil bisikletçi gözüyle bakıyor.

Fakat şunu söylemek gerekir, eğer bisikletle alakalı sizi heveslendiren bir şey yoksa kitabı yarıda bırakıp atabilirsiniz çünkü yazar bazı bölümlerde detayları uzattıkça uzatıyor ve bu bisikletle alakası olmayan biri için can sıkıcı olabilir.
280 syf.
·8 günde·6/10
Adı her ne kadar iki teker üstünde 200 yıl olsa da daha çok İngiltere'de iki teker üstünde 200 yıl gibi olmuş. İngiltere'deki bir bisiklet sever iseniz kitabın okuma zevkini arttırıcı değilseniz düşürücü bir etkisi olmuş bence.
254 syf.
·7/10
Benim gibi pazarlama okuyanların ya da bu alana ilgi duyanların altını çize çize okuyacağı bir kitap. Doğru müşteriye ya da yatırımcıya nasıl ulaşılırdan hangi pazarlama karmasını kullanacağınıza dair bir çok bilgi içeriyor. Seth Godin pazarlama alanında bir üstad zaten. Dikkatle okumak ve son zamanların pazarlama trendlerini öğrenmek lazım.
254 syf.
·Beğendi·7/10
Bu ürün ve hizmet kimin için? Sorusuna çekeceğiniz cevaplar ömür boyu sürecek müşteri ilişkileri ile sonuçlanacaktır. Daha işin başındayken neyi, kime, nasıl, neden satacağını belirleyemeyeler kısa vadeli kazanç sonrası uzun vadeli zararlara gebedieler.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 28 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 32 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.