Şeyma GENÇ, bir alıntı ekledi.
4 dk. · Kitabı okuyor

Bize bu sıkıntıları yükleyen kim? Bizi öbür insanlardan böyle ayrı, bizi Yahudi kılan kim? Bu ana kadar böyle sıkıntı çekmemize göz yuman kim? Bizi böyle yaratan Tanrı, bizi kurtaracak olan da Tanrı. Bütün bu sıkıntılara dayanır da bu patırtı bittikten sonra hala ortada Yahudi kalırsa, o zaman değil damgalı olmak, tersine örnek insanlar olarak parmakla gösterileceğiz. Kim bilir belki de dünya, insanlığın iyiliğin ne demek olduğunu dinimizden öğrenecek; onun içindir ki şimdi sıkıntılara katlanmasını bilmeliyiz. Hiçbir zaman Hollandalı ya da sırf İngiliz, yani belirli bir memleketin temsilcileri olamayız, biz ne olursa olsun Yahudi kalacağız, öyle de kalmak istiyoruz.

Anne Frank'in Hatıra Defteri, Anne Frank (Sayfa 216 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Anne Frank'in Hatıra Defteri, Anne Frank (Sayfa 216 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
Elif dereli, Lacivert'i inceledi.
4 dk. · Kitabı okudu · 1 günde · 7/10 puan

Lacivert #okudumbitti
Gizli bir birlik için çalışan James ve aile baskısından evden kaçan Beren ıssız ve karanlık bir yolda karşılaşırlar.
Beren Hayali bile imkansız olan teknolojik her şeyin olduğu bir sığınakta tutsak edilir. Lacivert Beren'i korumak için kurallara karşı gelir ve olaylar başlar. Merak uyandıran aksiyonu bol bir kitap olmuş.
Bu hikayeyi wattpad de okumaya başladığımda ismi çok ilgimi çekmişti kesik kesik bölümler olsa da okudum. Kitabını aldığım zaman tamam işte tam manasıyla okuyup bitireceğim dedim ama nerde kitabın devamı varmış hal böyle olunca ne diyoruz sevgili yazarım @t.y.mazer en yakın zamanda 2 kitabı istiyoruz lütfen çok ara vermeyelim. Teşekkürler @ephesusyayinlari #elifingizemlikutuphanesi

Her zaman seni üzecek birileri olacaktır. Yapman gereken; insanlara güvenmeye devam etmek, kime iki defa güveneceğine daha fazla dikkat etmektir.
Gabriel García Marquez

Ayşe Gül, bir alıntı ekledi.
8 dk. · Kitabı okuyor

Yakınına sıkılmadıkça, kokusu duyulmayan mücerret bir koku gibidir ölüm. Tabii şimdi mücerret nedir diye soracaksınız. Ah dilimizi fakirleştirmeden modernleştirebilseydik eğer... Her neyse, mücerret: soyut, abstre anlamına gelir. Ne zaman ki vakti gelir, yakınlarda birine denk düşer ve işte o zaman kokusu duyulur ölümün.

Kumral Ada Mavi Tuna, Buket UzunerKumral Ada Mavi Tuna, Buket Uzuner
Şeyma GENÇ, bir alıntı ekledi.
19 dk. · Kitabı okuyor

Ona bir şeyler öğrettiğim zamanlar değil, asıl o bana bir şeyler anlattığı zaman memnun oluyorum. Her bakımdan benden üstün olmasını nasıl istiyorum bir bilsen!

Anne Frank'in Hatıra Defteri, Anne Frank (Sayfa 199 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Anne Frank'in Hatıra Defteri, Anne Frank (Sayfa 199 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
mavera, bir alıntı ekledi.
20 dk. · Kitabı okuyor

Başım önde dönüyorum bütün yürüyüşlerden. Mavilik yitirdi hükmünü. İpi kopmuş bir boncuğum senden sonra. Bedeni olmayan bir zaman, odalarda..

Yaşıyoruz Sessizce, Şükrü Erbaş (Sayfa 25)Yaşıyoruz Sessizce, Şükrü Erbaş (Sayfa 25)
Mathmazel, bir alıntı ekledi.
20 dk. · Kitabı okuyor

Çocukların kurduğu düşlemleri incelediğimiz zaman, bunlarda güçlülüğün önemli bir öğe olarak geniş bir yer tuttuğunu görürüz. Düşlemlerin çoğu, “Bir gün büyüyünce” gibi sözlerle başlar. Beri yandan, hâlâ ileride büyüyeceklermiş gibi yaşayan erişkinler vardır.

İnsanı Tanıma Sanatı, Alfred Adlerİnsanı Tanıma Sanatı, Alfred Adler