"Bir insanın yanında rahat ettiğini, sessizce oturup havadan sudan sohbet etme mecburiyeti duymadığın zaman anlarsın." Becca Fitzpatrick
Sen de bir gün benim yerime geçtiğin zaman, kendini benim gibi barışa adayacaksın.
"Hiçbir gerçek, bir sevdiğimizi kaybettiğimiz zaman duyduğumuz kederi gideremez. Hiçbir gerçek, hiçbir samimiyet, hiçbir güç, hiçbir nezaket bu acıyı geçiremiyor. Tek yapabileceğimiz şey, üzüntüyü sonuna dek yaşamak ve sonunda bundan bir şey öğrenmek ama her ne öğrenirsek öğrenelim, bir Sonraki beklenmedik üzüntüde bir yardımı olmuyor. "
Sayfa 350 - Doğan KitapKitabı okuyor
Savaşçının Yolu, İzsürücülük, Gündelik Hayat
Bir savaşçının yapabileceği en kötü şey insanlarla dobra dobra yüzleşmektir. Bir savaşçı stratejik olarak ilerler. Savaşçı, insanları durdurmak isterse, onu bunu yapmaya zorlayan çemberin dışında kalmalıdır, böylece baskıyı her zaman yönlendirebilir.
Çünkü henüz biliyordum ki bütün kadınlar asık suratlı kocalarına neyin var diye sorarlar. Ve gerçekten neyin olduğunu hiç bir zaman merak etmezler. Oğuz Atay, Eylembilim
Sen artık bu şarkıyı duyamazsın. Su boyunca yüzüp gittin çocuğum. Kendi efsaneni de alıp götürdün. Yüzüp gittin. Kulubeg'in gelmesini beklemedin. Yazık, çok yazık! Beklemedin Kulubeg'i. Niye koşup yola çıkmadın? Yola çıkıp koşsaydın mutlaka görecektin onu. Daha uzaktan görür görmez tanırdın onun kamyonunu. Elini kaldırınca o hemen dururdu. - Nereye gidiyorsun? derdi Kulubeg. Senin yanına, diye cevap verirdin. Seni hemen şoför kabinine alır, yanına oturturdu. Beraber giderdiniz. Sen ve Kulubeg. Önünüzde hiç kimsenin görmediği Boynuzlu Maral Ana koşardı. Ama sen görürdün onu. Ama sen yüzüp gittin. Hiçbir zaman balık olamayacağını biliyor muydun? Isık-Göl'e kadar yüzemeyeceğini, beyaz gemini göremeyeceğini ve ona "Selâm Beyaz Gemi, ben geldim, ben!" diyemeyeceğini biliyor muydun? Çay boyunca yüzüp gittin çocuğum. Şimdi ben sana yalnız şunu söyleyebilirim: "Çocuk kalbinin, çocuk ruhunun bağdaşamadığı her şeyi reddettin. İşte beni teselli eden de budur. Bir şimşek gibi yaşadın sen. Bir defa çaktın ve söndün. Şimşeği çaktıran göktür. Ve gök ebedîdir. İşte budur beni teselli eden. Bir başka tesellim daha var: İnsandaki çocuk vicdanı, tohumdaki öz gibidir. Ve o öz olmadan tohum filizlenmez, gelişmez. Yeryüzünde bizi neler beklerse beklesin, insanoğlu doğdukça ve öldükçe, insanoğlu yaşadıkça, hak ve doğruluk denen şey de var olacaktır. Sana, senin sözlerini tekrarlayarak veda ediyorum: "Merhaba Beyaz Gemi, ben geldim!"
Sayfa 161
Ne zaman itikadımızı (inancımızı) ehl-i sünnete göre düzeltip inandığımız gibi yaşamaya başlarsak işte o zaman esaretten kurtuluruz.
“Bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun.”
"Kişinin kendini tanımaya başlaması aslında kendini savunmaya başlamasıdır ve bu, çoğu zaman beyhude bir savunmadir."
yenileceğimi biliyorum. her şeyin bir zaman sonra anlamsız olacağını da. kaçtığım onca şeyin beni bulacağını da. kalbimin ağırlığı altında ezildiğimi de.
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.