Cehennem Robert Langdon Serisi 4

8,6/10  (622 Oy) · 
2.066 okunma  · 
537 beğeni  · 
8.701 gösterim
Gizli Geçitler, karanlık dehlizler ve soluk soluğa bir serüven!

Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon kendini İtalya’nın merkezinde bambaşka bir dünyanın içinde bulur... Tarihin en kalıcı ve gizemli başyapıtlarından biri olan Dante’nin CEHENNEM’ine yuvarlandığını hisseder.

Dünyanın geri dönülmez bir dönüşüme uğramasını engellemeye çalışırken klasik sanat, gizli geçitler ve fütüristik bilimden oluşan bir tablo içinde, Langdon amansız bir düşmanla savaşır. Bir yandan ustaca düzenlenmiş bir bulmacanın çözümünü ararken, bir yandan da kime güveneceğine karar vermek zorundadır...
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  576
 • ISBN:
  9789752116832
 • Orijinal Adı:
  Inferno
 • Çeviri:
  İpek Demir, Petek Demir
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Ensar. 
02 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu nasıl bir senaryodur arkadaş ya... Çoğu filmde bile bu kitaptaki tadı alamiyorum... Olayların gelişimi çok müthiş bir şekilde işlenmiş... Zaten konuyu geciyorum o bambaşka bir olay...İstanbul dahil 3 farklı ülkenin 3 farklı şehrinde geçiyor olaylar...finali İstanbul da tabi... Konusu: bir adamın dünya nüfusunu çok fazla gormesi ve azaltılmasının insan nesli açısından en iyisi olduğunu düşünmesi ile yaptıkları...

Aslında size doyurucu bir yorum yapmak isterdim çünkü beğendiğim kitapları herkese okutmayı istemek gibi bir huyum var fakat sorun şu ki çok beğendiğim şeyleri açıklamakta yetersiz kalıyorum bu da beni çok çaresiz kılıyor...

Sürükleyici bir gerilim isteyenler için müthiş bir seçim olacaktır...

KörKalem 
 20 Eki 2016 · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yine tipik bir Daniel Brown kitabı, sürüklenen, ve hala bir yerlerde kitabın kahramanlarının yaşadığını sanıp, etkisinden çıkamayan, ne yapıp ettiklerini merak eden ben. Şu dakikadan sonra bu kitap benim dostumdur. Dan Brown okumamış insanlar yaşamasınlar bence. Bu tat bana göre başka hiç bir yerde yok. Kitabın 5. sayfasında başlayıp nasıl 200. sayfaya geldiğinizi anlamıyorsunuz.Popüler kültür kitaplarından nefret eden ben, iyi ki hata yapıp da Brown okumaktan vazgeçmemişim. Çünkü bu kitap ve diğer kitapları da bir popüler kültür ürünü değil. Derin bir araştırma, kocaman bir bilgi denizi gölgesinde yazılmış müthiş kitaplar. Benim gibi ilahiyatçı olanlar ya da dinler tarihine ilgi duyanlar için, içerisinde olmazsa olmaz denecek muhteşem bilgiler var. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Hala ne duruyorsunuz? (Yeni kitabı 2017'de yayımlanacak ben gibi merakla bekleyenlere duyurulur!)

Beytullah Ömer DUMLU 
28 Mar 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yine Dan Brown ve yine muhteşem bir kitap.Yazarı iyi tanıyorum.Daha önce okuduğum kitaplarında beni hiç hüsrana uğratmamıştı.Bu seferde aynısı oldu.Konusu oldukça dikkat çekici oldukça hararetli bir kitap.Üç şehirde geçen koşuşturmacalar,tarihin arka yüzleri hepsi Dan Brown'un kendine has yazarlık ustalığını gösteriyor.Betimleme yaparken bile sıkılmadığım bir yazar.Bu kitapta da çoğu tarihi eserin betimlemesi ve hakkındaki bilgilerle yeterince aydınlattı.Bağlantılarını söylemiyorum bile.Birbiriyle ortak yanları olmayan tarihi konuları bağlamakta üstüne yok.En sevdiğim özelliği ise bölümler arasının çok kısa olması.Böylelikle sıkılmıyorsunuz ve kitap çok hızlı bitiyor.Kitapta Dante'nin hayatı ve ilahi komedya'nın bilinmeyen yüzü anlatılmış.İlahi komedyayı okumadan bu eseri okumak faydalı olacaktır.Gerçekten ilginç bilgiler anlatıyor.Okurken ön bilgi olacağını düşünüyorum.Kısacası bir Dan Brown klasiği ve güzel bir kitap.Herkesin okumasını tavsiye ediyorum.

Tuğba Onat 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Tipik bir Dan Brown romanı. Tabuları yıkan simge bilimcimiz bu sefer İstanbul'da. Çok akıcı bir anlatıma ve merak uyandıran bir kurguya sahip. Anlatılan yerleri, sanat eserlerini gördüyseniz daha da fazla keyif alabilirsiniz. Biraz geç okumuş olsam da son zamanlarda okuduğum en iyi kurgulardan biri diyebilirim.

Derya Yalınkılıç 
13 Şub 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Cehennem kitabını serinin Robert London Seri'nin 4.kitabı olduğunu bu siteden öğrendim. Kitaplarının seri şeklinde olduğunu bilmeden doğru sırada okumuşum. Yaşasın! :)
Dan Brown kitaplarını sevmemin amacı tek bir boyutta olmaması. Bu kitapta tarihten mimariye, sağlıktan bilime birçok konunun sentezlenmesiyle oluşturulmuş dolu dolu bir kitap olmuş yine. Sürükleyici ve heyecan verici anlatımıyla okurken hiç sıkmıyor. İlginç kurgusuyla yüksek tempo kolay kolay düşmüyor. :)
Okurken sık sık betimlemelerden etkilenip görsellerini araştırdım. Şimdi bu görsellerin bir araya getirildiği bir link paylaşacağım. Okurken kolaylık sağladı bana. Yapanın ellerine sağlık epey uğraşmış. Ama lütfen okumadan incelemeyin. Hayal dünyanızın körelmesini istemem, hayal gücü önemli! :)

http://www.turkish-media.com/...rleri-ve-tum-yerler/

ceren kök 
07 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

kimse bir birine yalan söylemesin hırsızlık yapmasın cehenneme gider cehennem azabı

Visal... 
22 Mar 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Dan Brown'un bütün kitaplarını bir solukta okumuş biri olarak diyebileceğim tek şey ,harika bir kitaptı.Kitapta tasvir edilen mekanları gidip görmenizi tavsiye ederim. İmkanlarımız olsa da yurt dışındaki mekanları da gezebilsek keşke.
Yazar bütün kitaplarında olduğu gibi Cehennem kitabında da büyük bir merak uyandırarak dünya gerçeklerinden birine el atmış.Bu gerçeği İtalya'dan Türkiye'ye kadar takip eden Robert Langdon yola çıkış sebebinden çok farklı bir gerçekle karşılaşıyor. Dünyayı tehdit eden ölümcül bir virüs arayışından kısırlaştırmaya giden yolda Profesör yaşadığı tehlikeler karşısında soğuk kanlılığını yitirmemekte ve bence bulunduğu mekanın görsel ve simgesel tadını çıkarmakta.
Hayal gücünüzü fazlaca kullanma ihtiyacı duyacağınız bir kitap.

Dilek 
11 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir Dan Brown klasiği..
Profesör Langdon, tarihi eserler ve semboller içindeki şifreler...
Sizi nasıl bir yere götüreceğini merak ederek okuyorsunuz.
İtalya, Venedik ve İstanbul arasında geçen bir kovalmaca, heyecan hiç durmuyor ve kitabın öyle bir bölümü geliyor ki ters köşe oluyorsunuz. Ayrıca yazarın İstanbul ve tarihi, tarihteki yeri hakkında tasvirleri, dışarıdan bir gözle yazdığı gözlemleri de bulabilirsiniz.
Alın ve okuyun derim.

Zeynep 
11 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Dan Brown'un bana göre en kötü kitabı. Söz konusu Dan Brown olunca ilk çıktığı gibi alıp okudum ve hayal kırıklığına uğradım. Çıtayı çok yükseklerde tutmak bazen okuyucuyu hayal kırıklığına uğratabiliyor. Bir başka yazarın; hiç okumadığım bir yazarın kitabı olsa beğenebilirdim; ama önceki başarılı kitaplardan sonra hayal kırıklığı oldu benim için.

Cemre Kara 
28 Oca 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Cehennemi sadece okumuyor aynı zamanda yaşıyorsunuz o kadar akıcı ki nasıl bitti anlamadım Dan Brown bir dahi o gerek virüsler gerek sembolleri gerek uluslararası örgütleri kusursuz anlatmış bilgeliğini kitabıyla kanıtlıyor .Kaçırılmamalı.Dan Brown sevenlerin aşık olacağı yeni başlayanların kapılacağı bir kitap.

Kitaptan 181 Alıntı

Fadime YeŞİl 
10 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Cehennemin en karanlık yerleri, buhran zamanında tarafsız kalanlara ayrılmıştır.

Cehennem, Dan Brown (Sayfa 573)Cehennem, Dan Brown (Sayfa 573)
Hüseyin Erol 
13 Eki 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu geceyi unutma... Çünkü sonsuzun başlangıcıdır.

Cehennem, Dan Brown (Sayfa 567 - Altın Yayınları)Cehennem, Dan Brown (Sayfa 567 - Altın Yayınları)
Ferman Mammadov 
 01 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Asla tutamayacağın bir söz verme.
Ve asla bir müşteriye yalan söyleme.
Asla.

Cehennem, Dan BrownCehennem, Dan Brown
Ferman Mammadov 
 01 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

#adrenalin
Adrenalin üretiminde acıdan daha etkili bir şey yoktur.

Cehennem, Dan BrownCehennem, Dan Brown
Esma Tezgi 
02 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İnanın bana, yalnız kalmanın nasıl bir his olduğunu bilirim. Dünyadaki en kötü yalnızlık, yanlış anlaşılmaktan ötürü yalnız bırakılmaktır. İnsanın gerçekle bağlarını koparabilir.

Cehennem, Dan BrownCehennem, Dan Brown
Esma Tezgi 
02 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İnsan aklının hiçbir şey düşünmemesi fizyolojik olarak imkansızdır. Ruhun duyguya ihtiyacı vardır ve ister iyi ister kötü olsun, bu duygu için yakıt aramaya devam eder. Senin sorunun ona yanlış yakıtı vermen.

Cehennem, Dan BrownCehennem, Dan Brown
Aysel 
21 Eki 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yeni hatıralar oluştuğunda, bu olaylar kısa süreli hafızada yaklaşık 48 saat depolandıkdan sonra uzun süreli hafızaya göç ederler.

Cehennem, Dan BrownCehennem, Dan Brown
Fadime YeŞİl 
10 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hristiyanlar yüzleri, Müslümanlar kelimeleri sever.

Cehennem, Dan Brown (Sayfa 489)Cehennem, Dan Brown (Sayfa 489)

"İnsan zihninin ilkel ego savunma mekanizması, beynin kaldıramayacağı kadar fazla stres üreten tüm gerçekleri reddeder. Buna inkar denir."

Cehennem, Dan BrownCehennem, Dan Brown
Ali Yalçın 
06 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Tehlikeli zamanlarda, harekete geçmemekten daha büyük bir günah yoktur."

Cehennem, Dan Brown (Sayfa 573)Cehennem, Dan Brown (Sayfa 573)
19 /

Kitapla ilgili 4 Haber

Önce kitabını mı okumalı, yoksa filmini mi izlemeli?
Önce kitabını mı okumalı, yoksa filmini mi izlemeli? Önce kitabını mı okumalı, yoksa filmini mi izlemeli? Cevaplaması kolay bir soru değil... "Çok okuyan mı bilir, çok gezen mi"nin bir başka versiyonu olarak nitelendirebiliriz. Önce filmi izlemeli diyenlerin de, önce kitabını okumalı diyenlerin de haklı nedenleri olacaktır hiç kuşkusuz. 2016 yılı içerisinde izleme şansı bulacağımız kimi uyarlama filmlere baktığımız zaman, eğer hikayeyi hiç bilmiyorsak, hangi tarafı seçeceğimiz "sabırsızlık"la olan imtihanımıza bağlı olacak gibi görünüyor! Birkaç ay içinde izleyici karşısına çıkacak şu filmlerin dayandığı romanlar, Türkçeye çevrilmiş durumda:
Dan Brown'ın Cehennem'i varsa, Turgay Güler'in 'Sır Küpü'ü var
Dan Brown'ın Cehennem'i varsa, Turgay Güler'in 'Sır Küpü'ü var Ünlü yazar Dan Brown’un, büyük bir gizlilik içinde dünya dillerine aynı anda piyasaya sürülen “Cehennem” adlı yeni kitabı, bir başka kitapla pişti oldu. Turgay Güler’in “Sır Küpü” adlı kitabı, veba salgını, kıtlık, Ayasofya’daki dehlizlerden bahseden Dan Brown’un kitabı ile çok benzerlik gösteriyor Ünlü yazar Dan Brown’un, büyük bir gizlilik içinde dünya dillerine aynı anda piyasaya sürülen “Cehennem” adlı yeni kitabı, bir başka kitapla pişti oldu. Turgay Güler’in “Sır Küpü” adlı kitabı, veba salgını, kıtlık, Ayasofya’daki dehlizlerden bahseden Dan Brown’un kitabı ile çok benzerlik gösteriyor. Peki bu benzerlik nasıl oldu.Turgay Güler yanıtladı:
Dan Brown Açıkladı : 'Cehennem' Film Oluyor
Dan Brown Açıkladı : 'Cehennem' Film Oluyor Yazdığı her kitap olay olan Dan Brown NTV'de yayınlanan Gece Gündüz programına konuştu. Brown, yeni kitabı ‘Cehennem’in çok yakında film olacağını ve çekimlerin İstanbul'da yapılacağını açıkladı.
Akşam Kitap 'Yılın En İyileri'ni ödüllendirdi!
Akşam Kitap 'Yılın En İyileri'ni ödüllendirdi! AKŞAM Kitap 'Yılın En İyileri'ni ödüllendirdi! - AKŞAM Kitap, yıllık değerlendirmeler için başvurulacak en iyi kaynaklardan biri olan kitapevlerinin işbirliği ile bir ödül kurumu oluşturdu.