Hayvan Mezarlığı Gecenin Pençesi

8,4/10  (159 Oy) · 
739 okunma  · 
127 beğeni  · 
3.879 gösterim
Stephen King'in bu eseri beyazperdeye de aktarıldı. Film, bütün dünyada yankılar yaratmaya devam ediyor.
"Kutsal Mezarlığa gömülen ölüler, kısa sürede yeniden hayata dönerler."
-Bir Kızılderili İnancı-

Dr. Louis Creed ve ailesi eski kızılderili mezarlığındaki ruhların gazabına uğramışlardı... Bunun elbette nedenleri olmalıydı!..
Stephen King okurlarını, doğaüstü olaylarla bezenmiş heyecanların doruğuna götürüyor.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2003
 • Sayfa Sayısı:
  399
 • ISBN:
  9789754051520
 • Orijinal Adı:
  Pet Cemetery
 • Çeviri:
  Mehmet Harmancı
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
kitapları seven 
 13 Oca 11:35 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · Puan vermedi

Stephen king dediğimize aklımıza ilk korku, gerilim, fantazi romanlar gelir aklimiza. 21 yüzyılda pek az yazarlar vardir böyle başarılı. 400 sayfa ayını konu anlatmaktadır ve okuyucu hiç sıkılmadan sürüklüyor. Gelgelelim kitap incelemesine, "hayvan mezarlığı" yazarı'nın okuduğum ikinci kitap ve gerçekten de vahşi ve gerilim dolu. Konu ne kadar inanılmaz olsa da yazar inadirmamizi sağlıyor. Yazarı'nın hayal gücüne hayran kalan ben stephen kingin'in bütün kitapları okumaya kararlıyım. Sizlere de keyifli okumaları diliyorum.

ozge 
04 Kas 2015 · Kitabı okudu · 36 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kitabı googlekitaplardan telefonuma yüklediğim için kalitesi kötüydü. Ancak konu o kadar sürükleyiciydiki okumaktan keyif aldım. Uzun zamandır okumak istediğim bir kitaptı. Kitaptan öncede kedilerin kendilerine has bir havaları olduğunu, özgür ve asi olduklarını düşünür ve açıkçası korkardım. Kitaptan sonra kedilerden daha çok ürker hale geldim. Acaba kitabın filmi varmı? Konu tam senaryoluk. İnsanlar sevdikleri için ne kadar ileri gidebilirler? Ürpertici ama o oranda da sürükleyici bir hikaye. King ustalığını göstermiş. Ancak sonu benim için tam bir süpriz oldu. Sanki kitabın devamı geliyormuş gibi bitti. Tam herşey bitti derken başa döndük.

Ismail Salma 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Stephen King diyince korku gerilim ustası akla gelir. Okunabilir bir eser film tadında ürkütücü biraz. Filmi de var. korku gerilim sevenler için gayet güzel bir kitap

ayşe altın 
04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sürükleyici bir o kadar da ürkütücü bir roman.. evde yalnız kalmaya ışıkları kapatmaya korkacaginiz türden.. gerçekten öyle bir mezarlik olsaydı evcil hayvanimizi mi gomerdik yoksa değişeceğini bildiğimiz halde ölmesini istemediğimiz sevdiğimizi mi..

Nurşah Coşkun 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yaşımdan da kaynaklanmış olabilir bu denli etkili olması çok küçükken okumuştum.Olaylar ben de içindeymişim gibi hala Aklımda .Kedilerden nefret etmemin nedeni bu kitap :)

Will Travers 
12 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okuduğum en güzel Stephen King romanlarından biriydi. Yazarın hikayeyi anlatışı, işleyişi, olay örgüsü usta kalemin elinden okuyucuya o kadar etkili bir şekilde aktarılmış ki heyecan ve korkuyu kitap boyunca yaşıyorsunuz. Gereksiz ayrıntılar olduğunu düşünmüyorum ama yeri geldiğinde uzun betimlemelerde bile sıkmadan okutuyor kendini. Ben okumaya geç başladım; hala okumayan gerilim/korku meraklıları varsa kesinlikle bu kitabı okumalısınız. Bu tarz romanlara şüpheli yaklaşanlar için ise; bu kitap, King'e başlamak için harika bir sebep olacaktır.

Utku 
04 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 29 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hayvan Mezarlığı, Stephen King'in okuduğum 2.kitabı. Korku ve gerilim türünde kitaplarında yazarın korkuyu olağanüstü durumlar ile yaşatması her okuru tatmin etmeyebilir. Benim açımdan ise bu kitap oldukça etkileyiciydi.

Zeynep 
 11 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Lise çağımda tırsa tırsa okuduğum, okurken korkuya kendimi kaptırdığım bir kitapken; filmi tam bir fiyaskoydu. Kitabından sonra filmini yalnız izlememe kararı aldım. Filminde resmen kahkahalara boğuldum. Korku,endişe duygusunu hiç veremedi. Kitabını okurken hayal dünyamda öyle bir canlandırmışım ki filmi ancak dalga geçmek için çekilmiş gibi geldi.

Emre Şeyda 
10 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Stephen King'in yazdığı bu romanda bazı kayıpların bizlere nasıl çaresizliğe sürüklediğini ve bu durumdan kurtulmak nelere başvurabileceğimizi en açık şekliyle gösteriyor. Hem hayvan mezarlığı ve hem de kızılderilere ait bir mezarlık ile iki mezarlık arasında gidiş dönüş yapan eserde gizem, korku ve hecan en üst seviyede bizlere sunuluyor.

Hasan filiz 
16 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Liseye giderken okumustum bu kitabı süper bir anlatım zaten stephen king korku yazarı acaba mümkün mü yaşanmış olabilir mi dedirticek bir anlatım sahip

2 /

Kitaptan 20 Alıntı

kitapları seven 
 10 Oca 12:26 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Baba, insanlar neden ölürler?
Doğrusunu bilmiyorum yeni insanlara yer açılsın diye herhalde.

Hayvan Mezarlığı, Stephen King (Sayfa 211)Hayvan Mezarlığı, Stephen King (Sayfa 211)
kitapları seven 
10 Oca 15:21 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"Beni beklemeyin ama benim için de pek geç kalmayın."

Hayvan Mezarlığı, Stephen King (Sayfa 16)Hayvan Mezarlığı, Stephen King (Sayfa 16)
Seda 
12 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kediler hayvanlar aleminin gangsterleriydi, yasa dışı yaşarlar ve genellikle o alemde ölürlerdi. Pek çoğu da şöminenin karşısında zaman geçirecek kadar yaşlanmadı."

Hayvan Mezarlığı, Stephen KingHayvan Mezarlığı, Stephen King
kitapları seven 
10 Oca 12:23 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"İyi bir hayvan yolda ezildi mi, bir çocuk hiç unutmaz bunu."

Hayvan Mezarlığı, Stephen King (Sayfa 22)Hayvan Mezarlığı, Stephen King (Sayfa 22)
kitapları seven 
10 Oca 12:24 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"Insan derinliğine düşündü mü, evlilik diye bir şey olmadığı, birlik diye bir şey bulunmadığı, her insanın yapayalnız olduğu ve sonundan mantığa meydan okuduğu... işte buydu belki de yarı anlaşılmış ve hiç dile getirmemiş olan esrar. Insan eşini ne kadar iyi bildiğini sanırsa sansın, bir an gelir, boş duvarlara çarpar ya da çukurlara düşerdi."

Hayvan Mezarlığı, Stephen King (Sayfa 45)Hayvan Mezarlığı, Stephen King (Sayfa 45)
Şeyma Nur 
17 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Sen iyi bir insansın Louis, bir kusurun var ama, o da çok soru sorman. İnsanlar kimi zaman doğru olduğunu sandıkları şeyi yaparlar. Kalplerinde doğru olduğuna inandıkları şeyleri yani. Eğer bu şeyleri yaparlar sonra da kendilerini rahat hissetmezlerse sanki hazımsızlık çekiyormuş gibi olurlarsa, soru sormak ihtiyacını hissederlerse yanlış bir şey yaptıklarını sanırlar.

Hayvan Mezarlığı, Stephen KingHayvan Mezarlığı, Stephen King
Tom Jones 
04 Ara 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

-" Bira konusunda şaka etmediniz sanırım."
-" Bira konusunda hiç yalan söylemem. Bira hakkında yalan söyleyen bir insan düşman kazanır."

Hayvan Mezarlığı, Stephen KingHayvan Mezarlığı, Stephen King
Şeyma Nur 
17 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Louis Creed psikolog değildi, ama her yaşamın içinde paslı, yarı yarıya gömülü şeyler olduğunu, insanların kendilerini bu şeylere dönmek, onları çekip çıkarmak zorunda hissettiklerini bilirdi.

Hayvan Mezarlığı, Stephen KingHayvan Mezarlığı, Stephen King
ozge 
 05 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Normal bir insan yedi dakikada uyur. Hand'ın insan fizyolojisine göre, aynı insanın uyanması on beşle yirmi dakika sürer. Uyku, çıkması girmesinden daha güç bir havuzmuş gibi

Hayvan Mezarlığı, Stephen King (Sayfa 73)Hayvan Mezarlığı, Stephen King (Sayfa 73)
Burak Koçoğlu 
10 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Dr. Louis Creed ve ailesi Kuzey Ludlow'da bir eve taşınırlar. Sessiz, huzurlu ve doğayla iç içe bir kasabadır burası. Asfalttan geçen koca koca Orinco kamyonları dışında. Belki kamyonların orada olmalarının başka nedenleri vardı...

Kızı Ellie'nin çok sevdiği kedisine bir kamyon çarpar ve kedi ölür. Ellie ise bu ölümden habersizdir; çünkü annesi ve kardeşi Gage ile birlikte Chicago'da büyükbabasının yanındadır.

Komşuları Jud Crandall Ellie'nin kedisini çok sevdiğini bilir ve kediyi hayvan mezarlığına gömmeye giderler. Hayvan mezarlığının ötesindeki mezarlığa...

Ailesi Chiago'dan döndüğünde Ellie'nin ilk işi kedisini kucaklamak oldu.Sıkı sıkı sarıldı kedisine ve bol bol öptü. Sonra birden kucağından attı kediyi. Eskisi gibi değildi ve tuhaf kokuyordu kedisi. Toprak gibi...

Aylar sonra Gage koca bir Orinco kamyonun altında feci bir şekilde can verir.

AMA LOUİS'İN OĞLUNU GENÇ YAŞTA KAYBETMEYE HİÇ NİYETİ YOKTUR!

Hayvan Mezarlığı, Stephen KingHayvan Mezarlığı, Stephen King
2 /

Kitapla ilgili 1 Haber

1k okurları kitaplardaki karakterlere oyuncu arıyor.
1k okurları kitaplardaki karakterlere oyuncu arıyor. 1k okurları olarak Amerikan Tanrıları'ndaki karakterleri oynayacak oyuncuları 1 Ağustos 2016 günü seçiyoruz.