Kar Kurdu

9,4/10  (32 Oy) · 
69 okunma  · 
23 beğeni  · 
1.792 gösterim
Ocak 1953. Soğuk Savaşın en gergin dönemi. Başkan Dwight Eisenhower, Stalinin akli dengesinin bozulmakta olduğu yolunda ürkütücü bilgiler alır. SSCBnin korkunç temizlik operasyonlarına yeniden başlayacağını ve dünyayı üçüncü bir savaşın eşiğine getirecek nükleer bomba programının tamamlanmakta olduğunu öğrenir. Böylece yemin töreninden yalnızca birkaç saat sonra, hiçbir Amerikan başkanının cüret edemeyeceği bir karar alacak ve Kar Kurdu operasyonunu onaylayacaktır. Karıkoca rolünde iki CIA ajanı Rusyanın buzlu topraklarından geçerek Moskovaya gitmek ve dünyanın en güçlü adamını öldürmek zorundadır. Ne var ki, onlar daha Sovyet topraklarına ayak basmadan, KGB bu planı öğrenir. Artık iki CIA ajanı iki yönden gelen ölüm tehlikesiyle karşı karşıyaydı. Birine hazırlıklıydılar, ama ya diğeri?

Glenn Meade de bu yeni romanıyla Çakalın yazarı Forsythın doğal mirasçısı olduğunu kanıtlıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2008
 • Sayfa Sayısı:
  664
 • ISBN:
  9789759917876
 • Orijinal Adı:
  Snow Wolf
 • Çeviri:
  Ali Cevat Akkoyunlu
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Kenan Aydın 
Dün 00:07, Kitabı okudu, 10/10 puan

Bir Usta Yazar Glenn Meade Kalsiği...Devasal Bir Polisiye Kitabı olan Kar Kurdu, 1950'li yılların başlarında, Soğuk Savaş döneminde geçen bir hikaye. Stalin'in hazırlamak üzere olduğu bir bombanın ve dolayısıyla yeni bir savaşın önüne geçmek için yapılan, neredeyse imkansıza yakın bir operasyonun adı. CIA için çalışan Jakob Massey tarafından tüm detayları hazırlanan plana yine onun tarafından seçilen isimler; Alex Slanski, Anna Horev, Henri Lebel ve İrena Dezov'un da dahil olduğu, heyecanlı ve gerilim dolu bir operasyon. Plana göre Alex ve Anna, karı-koca rolü oynayarak gizlice Moskova'ya gidecek, Stalin'i ve planını etkisiz hale getirmeye çalışacaktır. Henri ve İrena ise Moskova'dan kaçmaları için yardım edecektir...Herkeze Tavsiye Ederim.

Özlem Yılmaz 
16 Nis 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

Kitabı taze taze bitirdim. Tarihi bilgilerle, yer ve zaman anlatımları dolu dolu.. Heyecan dorukta okunuyor. Sonu da güzel bağlanmış.. Ben beğendim. Tavsiye ederim.

Aslıhan Aydoğan 
27 Eyl 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

Glenn Meade'in okuduğum ilk kitabı buydu.Uzun olmasına rağmen hemen okuyup bitirdiğim kitaplardan biriydi.Zaten Glenn Meade'in bu kitabını okuduktan sonra Buz Kapanı ve Sakkarı'nın Kumları'nı da okudum.Ama geri kalan kitaplarını okumayı düşünmüyorum.Çünkü kitaplarını okurken sanki hep aynı kitabı okuyomuşum gibi hissettim.Bu yüzden Glenn Meade hayranlığımı üç tane kitabını okuyarak sonlandırdım.

Yıllar önce okuduğum ve beni ağlatmayı başaran tek kitaptı. Heyecandan ve sonunu merak etmekten satırları atlayarak okuyordum. Siz de tarihi kurgu kitaplarını seviyorsanız elinizden düşüremeyeceğiniz bir kitap olacaktır. Hala Alex der ağlarım.

Neslihan Aydoğan 
27 Eyl 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Gleen Meade bir güzel kitabı daha bu kitaptan Şeytanın Müridi kadar keyif alamasamda yinede sıkıcı olmayan ve çabucak bitirdiğim bir kitaptı.herkes okumalı bence pişman olmayacaksınız.

Cemile DUYGU DÖNMEZ 
29 Nis 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Kitabın kalınlığı sizi korkutmasın.Bir başlayınca film gibi bir solukta bitiyor.Çok güzeldi hiç bitmesini istemedim tavsiye ederim.Karakterler çok güzel oturmuş.

Sharlot 
03 Ağu 2016, Kitabı okudu, 7 günde, Beğendi, 9/10 puan

Uzun zamandır okuduğum en sürükleyici kitaptı diyebilirim. Tarihi bir olay çok güzel bir kurguyla yazılmış.Kitabın kalınlığı sizi hiç ürkütmesin bir çırpıda okunuyor.

arzu amaç 
03 Nis 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Final bölümüne kadar okuyucuyu tetikte tutmayı başaran bir kurgu. Stalin Rusyasından 2.Dünya Savaşının karanlık oyunlarına kadar çeşitlilik gösteren olaylar örgüsünü çözmek için elinizden bırakamayacağınız bir roman. Tarih ve dramların iyi bir harmanı.

Tolga Önver 
18 Kas 2015, Kitabı okudu, 5 günde, Beğendi, 9/10 puan

Soğuk savaş dönemi ilginizi çekiorsa, polisiye ve macera kitaplarını seviyorsanız, üstüne üstlük gerilim ve aşk da olsun diyorsanız; lafı çok uzatmamıza gerek yok... Tek kelimeyle muhteşem bir roman sizi bekliyor.

Evrim Sezer Şirin 
10 Eyl 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Hayatım da okuduğum en iyi kitap diyebilirim. Sayfaların arasında nasıl kaybolduğumu bilmiyorum. Bu kitapta aradığınız her şey var.. Hayatımda sadece 1 kitap okuma fırsatım olsaydı mutlaka Kar Kurdu'nu seçerdim..

2 /

Kitaptan 3 Alıntı

Kenan Aydın 
Dün 00:19, Kitabı okudu, İnceledi, 10/10 puan

savaştan önce komşularımızla barış içinde yaşardık. Kimse kimseyi rahatsız etmezdi. Dini ya da etnik farklılıkların hiç önemi yoktu. Çocuklar birlikte oyun oynardı. Büyükler görüşürdü. Birlikte şarkı söyler, dans eder, düğünlere ve cenazelere birlikte giderdik.

Kar Kurdu, Glenn MeadeKar Kurdu, Glenn Meade
Kenan Aydın 
Dün 00:17, Kitabı okudu, İnceledi, 10/10 puan

Turgenyev ilginç bir gözlemde bulunur. Bir şey aramaya başladında kendi kulaklarının arkasına bakmayı da unutma der.

Kar Kurdu, Glenn MeadeKar Kurdu, Glenn Meade
mithrandir21 | Uğur D. 
26 Mar 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Hayatın püf noktası hangi köprülerden geçileceğini, hangi köprülerin yakılacağını bilmektir. Bu köprüyü geçin, ardınızda bıraktıklarınızı yakmaya çalışın.

Kar Kurdu, Glenn MeadeKar Kurdu, Glenn Meade
Sharlot 
01 Ağu 2016, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 9/10 puan

Tehlikenin gözünün içine bakıp bekleyenler kahraman değildir, böyle bir şey olamaz. Tehlikeden kaçmayanlar, sadece kaybedecek hiçbir şeyleri kalmamış kadercilerdir.

Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 296)Kar Kurdu, Glenn Meade (Sayfa 296)

Kitapla ilgili 1 Haber

1k okurları kitaplardaki karakterlere oyuncu arıyor.
1k okurları kitaplardaki karakterlere oyuncu arıyor. 1k okurları olarak Amerikan Tanrıları'ndaki karakterleri oynayacak oyuncuları 1 Ağustos 2016 günü seçiyoruz.