Kara Kedi

8,1/10  (16 Oy) · 
40 okunma  · 
7 beğeni  · 
882 gösterim
"Yazmak üzere olduğum bu çılgın, ama bir o kadar da basit hikayeye inanmanızı beklemiyorum. Kendi aklım bile, olanları apaçık gördüğü halde, onları inkar ederken, sizden bunu beklemem delilik olur. Ama deli olmadığımı biliyorum, hayal görmediğimden de eminim. Yarın öleceğim için bugün içimi dökmem gerek."rnrnEdgar Allan Poenun gizemli ve karanlık dünyasına hoşgeldiniz! Dehşeti, korkuyu, fantezi ile gerçeklik arasındaki muğlaklığı, insanın karanlık yüzünü ve çaresizliği anlatan Poenun tekinsiz öykülerine, bu kez Luis Scafatinin eşsiz çizimleri eşlik ediyor. Büyük bir özenle kullandığı siyahın hakim olduğu çizimleriyle karanlık ve hassas bir dünyanın kapılarını aralayan Scafati ile duyduğu dehşet ürperişini okuyucusuna iletmekte benzersiz bir dile sahip Edgar Allan Poenun öyküleri bir araya gelerek benzersiz bir atmosfer yaratıyor.rnrn"Edgar Allan Poenun öykülerini çok sevdiğim için gerilim filmleri yapmaya başladım."rnrn-Alfred Hitchcock-rnrn"Ona (Poe) Olağanüstünün Kült Lideri diyebilirsiniz."rnrn-Jules Verne-rnrn"Edgar Allan Poe, ona hayat veren nefesi üflemeden önce dedektiflik hikayeleri neredeydi?"rnrn-Arthur Conan Doyle-rnrn"... Poe için güç bela sanatçı diyebilirim, bana göre o çok büyük bir biliminsanı."rnrn-D. H. Lawrence-
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  116
 • ISBN:
  9786058667914
 • Çeviri:
  Bilge Ceren Şekerciler
 • Yayınevi:
  Kolektif Kitap
 • Kitabın Türü:
Melike Sezer 
21 Nis 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

Cidden okurken çok fazla dehşete -sahiden çok fazla- düştüğüm bir kitaptı. Luis Scafati'nin çiziminden kitabın içine yerleştirilmiş resimler cidden harika ötesiydi. Tüylerim ürperdi ya, enteresan bir kitaptı.

EMRE YAMAN 
08 Mar 16:55, Kitabı okudu, 8 günde, 6/10 puan

Yazarın öykülerinden oluşan bir kitap. Özellikle hasta ''deliler'' üzerinden oluşturulmuş öyküler fazlalıklı. Sadece iki öyküde gerilim yaşadım ama diğer öykülerinde delilerin özelliklerini, neler yaptıklarını okur gibi hissettim. Bu öyküleri delilerin tanıtımı için yazılmış öyküler gözüyle okudum.Bu sizi etkilemesin merak konusu yine ön planlı yazılmış öykülerdi.

Tanışmak açısından iyi bir kitaptı diyebilirim. Çeviride hiç bir aksaklık ile karşılaşmadım. Dili zaten çok akıcı geldi anlamadığım söz öbeği yoktu.

melisa korkmaz 
06 Ağu 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Edgar allen poe ilk polisiye yazarlarından tüm kitaplarını okudum herkese tavsiye ederim insanınntüylerini diken diken eden hikayeleri var hastalıklı insanları anlatır genelde onların anlamanın en iyi yolu bence bu yazarı okumak

Kitaptan 5 Alıntı

EMRE YAMAN 
09 Mar 00:06, Kitabı okudu, İnceledi, 6/10 puan

''Evet, ruhumda cinayet işlemiş olmanın azabı varken bile uyuyabildim!''

Kara Kedi, Edgar Allan Poe (Sayfa 125)Kara Kedi, Edgar Allan Poe (Sayfa 125)
EMRE YAMAN 
04 Mar 00:25, Kitabı okudu, İnceledi, 6/10 puan

''O zaman diye mırıldandım dönüp giderken, gerçekler bazen hayal gücünden nasılda daha tuhaf olabiliyor.''

Kara Kedi, Edgar Allan Poe (Sayfa 65)Kara Kedi, Edgar Allan Poe (Sayfa 65)
Ahmet Samsa 
 15 Eyl 01:38, Kitabı okudu, 7/10 puan

Sinirlerimin gerilmesine neden olan da, büzülüp kalmama neden olan da umuttu; işkenceye galip gelen umut, Engizisyon zindanlarında ölümü bekleyen mahkumların kulağına bile kurtuluşu fısıldayan umut.

Kara Kedi, Edgar Allan Poe (Sayfa 65)Kara Kedi, Edgar Allan Poe (Sayfa 65)
EMRE YAMAN 
03 Mar 12:40, Kitabı okudu, İnceledi, 6/10 puan

''Oh! oh! Bu dam dans ediyor çılgın gibi!
Tarantula ısırmış bacaklarını sanki!''

Kara Kedi, Edgar Allan Poe (Sayfa 20)Kara Kedi, Edgar Allan Poe (Sayfa 20)