Muhafız 2000 Yıllık Devlet Geleneği Muhafız'ın Korumasında

8,8/10  (19 Oy) · 
59 okunma  · 
16 beğeni  · 
887 gösterim
Aselsan'daki gizli projede görev yapan Elektronik Mühendisi Semih Temiz, Sakarya'daki bir arazide intihar etmiş olarak bulunur. Bunun bir suikast olduğunu düşünen MİT, Affan Alkan'ı suikastı çözmekle görevlendirir. Affan Bey cinayetin izini sürerken Turgut Özal'ın bir araya getirdiği ve Rumeli'de bağımsız devletler kurmakla görevlendirdiği gizli bir ekibin varlığından haberdar olur.

Teşkilat, Müslüman olan ilk Türk Hakanı Satuk Buğra Han, Oğuz Yabgusuna isyan edip Türk boylarına İslam'ı yayan Selçuk, Kudüs'ün fatihi Selahaddin Eyyubi, Kosova Devleti'ni kurduktan sonra hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu gibi pek çok ismi yetiştiren gizli bir ekipten oluşmaktadır.

Affan Bey; Kerkük'te başlayan, Kudüs'te devam eden ve İstanbul'da, Çemberlitaş'ın altına gizlenmiş mahzende son bulan iktidar savaşında tarihin bütün tezlerini alt üst edecek birçok gerçekle yüzleşecektir.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786055535674
 • Yayınevi:
  Yakın Plan Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mehmet Yılmaz 
06 Tem 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Tarihten güncele bir kurgu yapmış yazar. 2.000 yıllık Türk geleneğinde var olduğunu iddia ettiği Teşkilat'ın yeni romanı. Türk tarihinin kritik evrelerinde ta Mete Han'dan Alparslan'a, Osman Bey'den Abdülhamid'e kadar gizli bir Türk teşkilatının etkisi işleniyor. Bu teşkilatın bir üyesi de Mustafa Kemal'dir. Günümüzde ise aralarında Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu bir gruptan söz ediyor. İstihbarat birimleri, öldürülen Türk bilim adamları vs. Bir kurgu roman...

Kitaptan 6 Alıntı

BEHÇET AKGÜN 
15 Ara 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 5/10 puan

Yüzünü pencereden çevirirken düşünceliydi Canfer. Nefes almıyordu sanki. Gözleri bir yere kilitlenmiş, zihninde canlanan resimleri okumaya çalışıyordu.

Muhafız, Selman Kayabaşı (Sayfa 17)Muhafız, Selman Kayabaşı (Sayfa 17)
Muhafazakar Lugat 
20 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

İktidar, tarih buyunca dönem dönem farklı merkezlerin elinde toplanmıştır. Kimi zaman askerlerin, kimi zaman din adamlarının, kimi zaman paraya sahip olanların. İktidar senin elindeyse, diğerlerine de hükmedersin.

Muhafız, Selman Kayabaşı (Sayfa 138)Muhafız, Selman Kayabaşı (Sayfa 138)
Muhafazakar Lugat 
20 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Kontrol edebildiğiniz esaret, koruyamadığınız özgürlükten daha kıymetlidir.

Muhafız, Selman Kayabaşı (Sayfa 112)Muhafız, Selman Kayabaşı (Sayfa 112)
Muhafazakar Lugat 
20 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Düşmanınızı güçsüz kılmak, sadece savaşarak değil onun kadar güçlü olmakla da mümkündür.

Muhafız, Selman Kayabaşı (Sayfa 120)Muhafız, Selman Kayabaşı (Sayfa 120)