Sabah Namazına Nasıl Kalkılır

8,0/10  (40 Oy) · 
317 okunma  · 
32 beğeni  · 
3.084 gösterim
Namaz, imandan sonra en büyük hakikat. Kişinin Rabbiyle buluşması, Ona en yakın olduğu anı. Kur'an'da 70 kez emredilen ibadet. Peygamber Efendimizin (a.s.m.) deyimiyle namaz, "dinin direği", "gözümüzün nuru", "müminin miracı". Namaz en vazgeçilmez ibadet. Tüm proramlarımızın anası, direği, varlık sebebi. Namaz, yaratılış gayesi. Kainatın neticesi, meyvesi. Bu yüzden Bedir Savaşında bile namazdan vazgeçilmedi. Bu yüzden Hz. Ömer (r.a.) yarasından kanlar akarken bile namaz kıldı ve Hz. Ali (r.a) ayağındaki okun çıkarılması için namaza durdu. Ve sabah namazı... Çok mühim, çok muhteşem olduğu halde en çok ihmal edilen, en çok kazaya bırakılan namaz. "Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?" kitabı, dünyamızda namaza hakettiği yeri vermek için hazırlanmış bir eser. Namazı, hasta ve yaralı iken, yolculukta ve misafirlikte, işte, okulda, askerde nasıl kılacağınızı anlatıyor. Okuduğunuzda, namazın vazgeçilmezliğine bir kat daha inanacak, onu hayatınızın en mühim görevi kabul edecek, sabah namazına kalkıp vaktinde kılmanın sayısız formülünü keşfedecek ve namaz davasının gönüllü sevdalısı olacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2002
 • Sayfa Sayısı:
  132
 • ISBN:
  9789752696990
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
22 May 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Gün içersin deki namazlar dışında en zor olan uykumuzu bölüp kalkacağımız sabah namazı için farklı teoriler sunan bir eser.Aralara serpiştirilen anekdotlar ile başarılı bir çalışma olmuş.İlgilenenlere tavsiye ederim.

Mehmet Güner Işık 
05 Nis 23:37, Kitabı okudu, 30 günde, Beğendi, 10/10 puan

Sabah namazına nasıl kalkılabileceğinin metodlarını anlatan rehber bir kitap. Yazar çok özgün metodlar ile sabah namazına daimi olarak kalkılabileceğinden bahsetmektedir. Şiddetle okumanızı tavsiye ederim.

EMRE YAMAN 
15 Şub 01:07, Kitabı okudu, 8/10 puan

Sabah namazının sizin için daha farklı bir anlam kazanmasını sağlayan bir kitap. İnsanın iç dünyasıyla hesaplaşması şeklinde yazılmış bu sizin üzerinizde muhteşem bir etki bırakıyor. Okuduğunuzda belki namazlarınızın ne kadar eksik olduğunu görebileceksiniz. Dil sade ve anlaşılır. Korkmayın alın ve okuyun.

Memmedaga Memmedov 
08 Eyl 2015, Kitabı okudu, 12 günde, 7/10 puan

Aslında kitabın büyük bir bölümünde "namazın önemi" üzerinde duruluyor, niçin namaz kılmalıyız, namaz kılmamıza engel olan bahaneler nelerdir, nasıl üstesinden geliriz ve anlatılanlar hadis-i şeriflerle, büyük zatların hayatlarından örneklerle destekleniyor. Tüm bunları okuyup idrak ettikten kitaba da adını veren bölümde verilen taktikleri uygulamak kalıyor. En etkili yöntem yatmadan önce 4-5 bardak su içmek bence.

gökhan uğurlu 
15 Ara 2015, Kitabı okuyor, Beğendi, Puan vermedi

Çok güzel bir kitap hem normali hemde cep kitabı var büyük bir özenle okuyorum cemil hocama teşekkür ederim

Kitaptan 4 Alıntı

Kemal EFE 
01 Mar 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

Bütün hayatını ibadetle geçiren bir zat vefat edince Cenab-ı Hak şöyle sormuş:
- Ey kulum, sana merhametimle mi muamele edeyim, yoksa ibadetlerinle mi?
Adam bütün hayatını ibadetle geçirdiği için şu cevabı vermiş:
-İbadetlerimle Ya Rabbi!

Melekler yaptığı ibadetleri bir bir hesaplamışlar. Bir de ne görsünler? Adamın ibadetleri bir gözünün şükrü için bile yeterli değil ve cehenneme gitmesi gerekiyor. Fakat pişman olup yalvarıyor ve Cenab-ı Hak affederek cennete götürmelerini emrediyor.

Allah bizi böyle ucubdan, yani kendi ibadetlerine güvenmekten korusun.

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 19)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 19)

Büyük âlim ve evliyalardan Hasan Basri’nin şu sözü ne kadar anlamlıdır: “Siz sahabeleri görseydiniz deli sanırdınız. Onlar sizi görseydi kâfir derlerdi.”

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 31)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 31)

Büyük velîlerden Beyazıd-ı Bestamî Hazretleri bir gün sabah namazına uyanamaz. Sabah olduğunda o kadar üzülür, o kadar ağlar, nefsini suçlayıp yüreği yanarak öylesine bir istiğfar eder ki, bu yüzden sabah namazının sevabından daha fazla ecir kazanır. Bunu gören şeytan ertesi gün o zatı erkenden sabah namazına uyarır.

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 10)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 10)

Kim sabah namazından bir rekâti güneş doğmadan kılabilirse, sabah namazına yetişmiş demektir. Kim ikindi namazından bir rekati güneş batmadan önce kılabilirse ikindi namazına yetişmiş demektir.”

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 68 - Kütüb-i Sitte)Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar (Sayfa 68 - Kütüb-i Sitte)