• 440 syf.
  Paramparça, Will Trent adındaki bir polis memurunun başrolünde olduğu dokuz kitaplık bir dizinin ikinci kitabı. Günümüzde devam eden serinin son kitabının 20 Ağustos 2019’da yayımlanması bekleniyor. Türkçe kaynaklarda seriye ilişkin doyurucu bilgiler edinemediğimden dolayı ufak bir araştırma yapma gereği duydum. Seriye ait kitapların Amerika ve Türkiye’deki basım yıllarına ilişkin sıralama şu şekilde:

  1- Triptych/15.08.2006
  2- Fractured (Paramparça)/29.07.2008/Türkiye baskısı 2012
  3- Undone (Acımasız)/14.07.2009/Türkiye baskısı 2013
  4- Broken (Darmadağın)/22.06.2010/Türkiye baskısı 2016
  5- Fallen (Kapkaranlık)/21.06.2011/ Türkiye baskısı 2016
  6- Criminal/03.07.2012
  7- Unseen/02.07.20103
  8- The Kept Woman/20.06.2016
  9-The Last Widow/20.08.2019

  Seri hakkındaki içeriğe aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  https://www.karinslaughter.com/will-trent-series”

  Gördüğünüz gibi Türkiye’de serinin yalnızca dört kitabı yayımlanmış bulunmakta. Seriyi çok beğendiyseniz ve okumak istiyorsanız yeterli düzeyde ingilizce bilginiz yoksa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

  Gelelim kitap hakkındaki düşüncelerime… İçinde bulunduğum kişisel sebeplerden ötürü kitap elimde sürünse de kitapta geçen olayları hatırlayamama gibi bir durumum olmadı. Kitabı okumaya uzun bir ara verseniz dahi anlatımının akıcılığı ve sürükleyiciliği sizi hemen içine çekiyor. Buna ek olarak yazarın alışılmış Amerikan polisiye yazarlarından farklı bir üslubunun olduğunu söylemeliyim. Klasik Amerikan polisiyelerinin aksine suç ve gerilim konuları bu kitapta daha geri plandaydı bana göre. Yazar kitapta yer alan karakterlerin psikolojisine ve birbirleriyle olan sosyal ilişkilerine daha çok değinmiş. Olay çözüldükten sonra kitabı sonlandırmayarak birkaç sayfada da karakterlerin sonrasında yaşadıkları olaylara yer vermiş. Benim gibi yüksek doz polisiye seviyorsanız bu kitap sizi tatmin etmeyebilir. Ama okursanız da pişman olmazsınız :)
 • Arda boylarında kırmızı erik
  Halime’nin ardında onyedi belik

  Ah annecim ah annecim yaktın ya beni
  Bu genc yasta denizlere attin ya beni

  Aliverin feracemi annecim diksin
  O gıymatlı İsmail’e kendisi gitsin

  Uyan uyan Ereceb’im senin olayım
  Ardalar aldı ya nerde bulayım

  Arda Boylarına ben kendim gittim
  Dalgalar vurdukça can teslim ettim

  Ah annecim ah annecim yaktın ya beni
  Bu genc yasta denizlere attin ya beni😣

  Şükriye Tutkun

  https://youtu.be/iH1FL8kLpjQ

  ARDA BOYLARINDA KIRMIZI ERİK TÜRKÜSÜ HİKAYESİ

  Recep tarladan gelip, sundurma altına oturarak çarıklarını çıkarır. Anası başında dikilir. Recep, anasına bakarak:

  “Ana sende bir şeyler var, böyle başımda dikilmezsin. Hayırdır de bakalım” Anası yutkunsa da söylemek zorunda kalır.

  “Ay oğul, nasıl söyleyeyim… O Amed Ağa şerefsizi var ya… parasına güvenerek, ağalığına güvenerek, Halime’yi o sümüklü oğlu İsmayil’e istemiş. Halime bu gün eve geldi. Ağlayarak bana anlattı. “Recep birden dikildi, sinirlendi. Okkalı bir küfür etti.

  “Bak! namussuza bilmezler mi ki Halime benim nişanlımdır. Nişanlı kıza göz koyulmaz… Ben bu akşam Halime ile konuşayım olayı iyice öğreneyim,”der. Halime’ye haber gönderir. Bu akşam Gara Duran’ın çeşmeye gelsin diye. Nişanlı olmasına rağmen yine de köy yeri olduğundan buluşmalarını gizli yapmaktadırlar. Anası:

  “Aman sakın oğlum, Amed Ağanın kapısına gitme adamlarıyla sakın dalaşma” dese de . Recep evden çıkmıştır bile…

  Yavuklusu Halime ile buluşurlar çeşme başında. Halime ağlayarak anlatır: “Evet Recebim, Amed Ağa devamlı haber gönderiyormuş, bubam ile anama, nişanı bozsunlar ben Halime’yi İsmayil’e istiyorum, diye. Ne olur kaçır beni… Yoksa anam dünden razı, zenginliğine ve mal varlığına aldanarak, verecekler beni İsmayil’e.” Recep sinirinden şapkasını kemirir. Elde yok avuçta yok nasıl kaçırsın? Sonrası ne olacak? Bir yığın soru işareti kafasının içinde dolaşır.

  “Bak sen ahlâksızlara, vicdansızlara, ben şimdi gidip Amed Ağa ile konuşacağım” der ve Halime’nin yanından ayrılarak koşarak ağanın kapısına dayanır:

  “Amed Ağa!.. Amed Ağa!..Utanmıyor musunuz? Nişanlı kıza göz koymaya.” Bahçe kapısını yumruklar. Ağanın adamları çıkar, bir güzel döverler Receb’i, başını gözünü yararlar, kapılarına götürür bırakırlar.

  Sabah Recep silahını alarak, dayanır ağanın kapısına. Boşaltır bütün kurşunları ağanın evine. Ağanın adamları ile çatışmaya girer. Gençlik arkadaşı Cemil yardım eder. Birlikte kaçarlar dağlara…

  Ağa köyde laf çıkarır.”Recebin başka köyde sevgilisi varmış, onu kaçırdı bu diyarları terk etti” diye. Günler geçer Recep’ten haber alamaz Halime ve bu laflara inandırılır. Anasının da baskısı ile ağanın oğlu İsmail’e verirler Halime’yi. Günlerce ağlar Halime. Kına yakılacağı gece, Recep arkadaşıyla Halime’yi kaçırmak için köyü basar.Ağanın adamları ile çatışmaya girer başarılı olamaz kaçıramaz sevdalısını, yavuklusunu… Dağlara tekrar geri kaçar. Kaçar kaçmasına ama; yayarlar köye ağanın adamları, “Recep vuruldu, öldürüldü” diye. Halime bütün gece göz yaşı döker,uyuyamaz. Sabahleyin erkenden üzerindeki gelinlik ile arda boyuna giderek, kendini Arda Nehri’nin soğuk sularına atar. Köylüler gelinliğini bulurlar Arda boyunda…Recep olayı öğrenir. Düğün günü sevdiğini kaçırmaya çalışan Recep, başarılı olamayınca sevdiğine bu dünyada kavuşamaz. Arda boyuna gelerek o da kendini Arda’ya bırakır. Artık ahrette sevdiği Halime’sine kavuşur.

  Halime ve Recep'in dillere destan aşkları, "arda boylarına ben kendim gittim, dalgalar vurdukça can teslim ettim" dizelerini barındıran Arda boyları türküsü dilden dile dolaşır.
  Halime ve Recep’in yaşayan aşkları,köyün genç kızları tarafından bu aşkı anlatan türkü olarak yakılır. “Alıverin feracemi anneciğim diksin. O gıymatlı İsmayil’e kendisi gitsin.” dizelerini barındıran, Arda boyları türküsü söylendiğinde insanın içini acıtan kavuşamayanların türküsüdür.

  ARDA BOYLARINDA KIRMIZI ERİK


  Arda boylarında kırmızı erik
  Halime'nin ardında on yedi belik

  Ah anneciğim ah anneciğim yaktın ya beni
  Şu genç yaşta denizlere attın ya beni

  Alıverin feracemi anneciğim diksin
  O gıymatlı İsmail’e kendisi gitsin

  Ah anneciğim ah anneciğim yaktın ya beni
  Şu genç yaşta denizlere attın ya beni

  Uy uyan Recebim senin olayım
  Ardalar aldı ya nerde bulayım

  Arda boylarına ben kendim gittim
  Dalgalar vurdukça can teslim ettim

  Ah anneciğim ah anneciğim yaktın ya beni
  Şu genç yaşta denizlere attın ya beni


  Türkü, Tekirdağ’ın Kayı köyünde geçtiği söylense de; Bulgaristan’ın Kırcali taraflarında, Arda Nehri’nin boylarında ki köylerden birinde geçtiği; türkünün sözlerinden anlaşılmaktadır. Çünkü Kayı köyünün tarihçesi incelendiğinde, Kırcaali ve arda boyunda bulunan Salifler, Hacımehmet, Adalı, Otman köy, Köseler köylerinden geldikleri görülmektedir.Türküyü de beraberlerinde getirdikleri sanılmaktadır..Arda boyunda geçtiği ve oradan gelen göçmenlerle ülkemize yayıldığı anlaşılmaktadır.

  Derlemesi ise Çanakkale’nin Yenice ilçesi Boynan köyü kadınlarından öğrenilmiştir. Serpil, Nihat kaya tarafından 21.06.1968 yılında derlenmiştir. Rumeli Yöresi sözleri itibariyle acıklı olan, her dinlediğimizde bizi duygulandıran, -Şükriye Tutkun- tarafından pek bir güzel yorumlanan türkümüzü çok severiz, bağrımıza basarız. Aşık olup kavuşamayan, insanın içinde bir sızı oluşturan, arabesk bir tat bırakan türküdür. Melodisiyle, sözleriyle yüreğimizi titreten bir Rumeli türküsüdür.

  Aslına bakılırsa dünyanın en eski ve her zaman acıtan o klasik ölümle sonuçlanan kavuşamama hikayelerinden biridir. Başka bir yaklaşımla bu türkünün kahramanları için Trakya'nın Romeo ve Juliet'i* diyebiliriz. Trakya'nın bu güzel türküsü, Romeo ve Juliet gibi 2012-2013 sezonunda Ankara Devlet Opera ve Balesi, modern dans topluluğu tarafından sahneye konulmuş ve gösterime girmiştir.
  Bu arada türkünün sözlerindeki değişiklikler, hikayenin temelinde bazı tartışmaları beraberinde getirmektedir. Aşağıda bazı örneklerde olduğu gibi:

  En can alıcı bölümü olan;

  Alıverin feracemi annecim diksin,
  o gıymatlı İsmayil'e kendisi gitsin

  Bu bölümü, yerel yorumlarda:
  Alıverin feracemi annecim giysin,
  o gıymatlı ismayil'e kendisi gitsin.

  Şeklinde söylendiği görülmektedir.
  Bu arada geleneksel başka bir yorumunda sözlerin bazıları ve yerleri oldukça değişiktir.Hatta destan şeklinde yazılıp söylendiği rivayet edilir.(Destan:Toplum içinde ki acı olaylar destancılar tarafından yazılır ve sokak sokak dağıtılır okunur.)

  (Trakya’da yerli ağız ile söylenmesi de şöyledir.)

  arda boylarına ben kendim gittim
  dalgalar vurdukça can teslim ettim
  uy uyan ercebim* senin olayım
  ardalar aldı ya nerde bulayım

  alıverin ferecemi* anneciim giysin,
  o gıymatlı ismayil’a kendisi gitsin
  ah annecim vah annecim yaktın a beni
  bu genç yaşta denizlere attin a beni

  saat beş'te vardım al beni diye
  yarın alay* gelecek, almam dedi ye*
  ercebim ercebim yaktın a beni
  gavur mezarına soktun a beni

  arda boylarında sarı karınca
  nerelere varayım sabah olunca
  uy uyan ercebim ben gidiyorum
  şavıklı* dünyamı terk ediyorum

  * ercebim: recebim
  * ferecemi: feracemi
  * alay: düğün alayı olsa gerek
  * dedi ye: dedi ya
  * şavıklı: şavklı: ışıklı

  *Romeo ve Juliet: İngiliz oyun yazarı William Shakespeare tarafından yazılmış büyük bir aşkı anlatan oyun.

  Nasıl söylenirse söylensin, insanın içine ateş düşüren, yüreğini yakan, kavuşamayanları anlatan bu türkü içinde en duygusal hikayeyi barındırır. Trakya düğünlerinde kına gecelerinin vazgeçilmezi olan bu güzel türkü. “Sarı Gelin” türküsü kadar hüzünlüdür.

  ARAŞTIRAN:Ferhat GÜNDOĞDU(2017)
 • Edebiyat, sanat, siyaset, ticaret gibi alanlarda haklı bir üne kavuşmuş, tanınmış insanların hayatlarını, eserlerini, başarılarını okuyucuya duyurmak amacıyla yalın bir dille, tarafsız bir görüşle yazılan inceleme yazılarına “biyografi (yaşam öyküsü, hayat hikâyesi)” denir. Eskiden bu tür yazılara “tercüme-i hâl” denirdi.

  Biyografinin özellikleri şunlardır:

  Biyografide amaç, söz konusu kişiyi tüm yönleriyle tanıtmaktır.
  Biyografilerde anlatılan kişinin özellikle hayatı, eserleri, kişiliği, görüşleri konu edilir.
  Biyografide kişinin nerede doğduğu, çocukluğunun nasıl bir ortamda geçtiği, öğrenim hayatı, yaptığı işler, çalıştığı yerler, kişiliği, huy ve karakteri, davranış özellikleri, başarılı olduğu alanlar, eserleri, ürünleri anlatılır.
  Belgelere ve örneklere dayandırılarak hazırlanan biyografiler sanat ve meslek alanındaki tarihçiler için önemli kaynaklardır.
  Biyografiler belgesel nitelikte olup gelecek kuşaklara önemli bilgilerin, tecrübelerin, örneklerin, görüşlerin aktarıldığı kaynaklardır.
  Dünya Edebiyatında Biyografi  Tarihte ölen kişinin yaşamını ve yapıtlarını öven mezar yazıtları ve cenaze törenlerindeki konuşmalar yaşam öykülerinin ilk örnekleri sayılabilir. Daha sonra eldeki verilerin keyfi ya da eleştirellikten uzak bir yorumuna dayanan, söz konusu kişiyi övmek ve okura örnek oluşturmak için yazılan yaşam öyküleri başlamıştır. Bunun hemen ardından kişilerin gerçek yüzünü ortaya çıkarmayı amaçlayan eleştirel yaşam öyküleri de kaleme alınmıştır.

  Biyografi türünün ilk büyük yazarı, eski Yunan edebiyatından Plutarkos’tur. Bu türün Batı edebiyatındaki kökleri Plutarkos’un Romalıları anlattığı “Hayatlar” adlı eserine dayanmaktadır. Ancak Batı da bu türün yaygınlaşması 16. yüzyıldan sonradır. 20. yüzyılda ise Batı da bir aileyi veya çevreyi ele alan geniş kapsamlı biyografik eserler yazılmaya başlanmıştır.  Türk Edebiyatında Biyografi

  Divan edebiyatında şairleri anlatan eserlere ‘tezkire” denirdi. Çağatay yazarlarından Ali Şir Nevai 16. yüzyılda “Mecâlis’ün-Nefâis” adlı eseriyle Türk edebiyatında ilk biyografi örneğini vermiştir.

  Ünlü kişilerin hayatlarını konu alan, bunları roman tarzında işleyen edebî yazılara “biyografik roman” denir. Biyografik romanlar da Türk edebiyatında önemli bir yer tutmaktadır. Bazı sanatçılar romanlarını biyografi tarzında yazmışlardır. Mehmet Emin Erişilgil’in “Bir Fikir Adamının Romanı: Ziya Gökalp”, “Bir İslâm Şairinin Romanı: Mehmet Akif”; Tahir Alangu’nun “Ülkücü Bir Yazarın Romanı: Ömer Seyfettin”; Oğuz Atay’ın “Bir Bilim Adamının Romanı: Mustafa İnan’ adlı eserleri biyografik romana örnek gösterilebilir.  Doping Hafıza

  Özel Arama
  ARA
  Altın Anahtar

  biyografi Biyografi Nedir Biyografinin Özellikleri Dünya Edebiyatında Biyografi Türk Edebiyatında Biyografi
  127 Yorum Var: “Biyografi”

  SEVGİ
  24 Haziran 2013, 13:06
  Ellerinize sağlık.

  CEVAPLA
  EDA
  19 Mart 2015, 15:54
  Aynen öyle.

  GÖNÜL
  2 Aralık 2015, 21:37
  Bence de ellerinize sağlık.

  NİLAY GONCA
  3 Aralık 2015, 20:18
  Bu yazı sayesinde Türkçeden 2.yazılım da 100 1.de 100’dü. Diğer derslerim de 100, sadece Fen bilimleri 99 İnşallah 100 olur diğer yazılım. Bu arada diğer TEOG sınavında tüm sekizlere başarılar.

  FERİT
  20 Aralık 2015, 21:36
  Aynen.

  YİĞİTCAN
  29 Aralık 2015, 14:30
  Çok güzel.

  GAMZE
  31 Ekim 2013, 20:12
  Çok güzel anlatmış.

  CEVAPLA
  LALE
  27 Aralık 2015, 20:08
  Çok teşekkür ederim.

  NURSENA
  2 Kasım 2013, 21:42
  En ince ayrıntıya kadar anlatmış başka sitede böyle güzel görmedim.

  CEVAPLA
  EDA
  18 Kasım 2013, 18:00
  Çok güzel gerekli olan her şey anlatılmış.

  CEVAPLA
  FATİH
  21 Kasım 2013, 19:36
  Gerçekten güzel. :)

  CEVAPLA
  BAŞAR
  25 Kasım 2013, 18:05
  Güzel olmuş.

  CEVAPLA
  BAHAR
  19 Ekim 2015, 17:16
  Aynen.

  UMUT
  27 Kasım 2013, 23:15
  Çok teşekkürler ödevime çok yardımcı oldu.

  CEVAPLA
  CEMİL
  17 Kasım 2015, 17:20
  Benim hiç olmadı lütfen biraz daha uzun yazabilir misiniz lütfen rica edersem!

  YİĞİT
  28 Kasım 2013, 19:56
  Güzelmiş çok sağolun.

  CEVAPLA
  MUHİDDİN
  7 Aralık 2013, 09:47
  Çok güzel anlatmışsınız teşekkür ederim.

  CEVAPLA
  HALİL
  16 Aralık 2013, 17:30
  Admin helal olsun be sağolasın.

  CEVAPLA
  MERVE
  22 Aralık 2013, 19:56
  Çok güzel hazırlamışsınız, emeğinize sağlık :)

  CEVAPLA
  UMUT
  23 Aralık 2013, 18:58
  İşime çok yaradı sağolun.

  CEVAPLA
  AZRA FERHAT
  24 Aralık 2013, 19:17
  Çok işime yaradı sağolun!

  CEVAPLA
  ADEM
  25 Aralık 2013, 23:58
  Çok güzel sağolun.

  CEVAPLA
  DEMET
  30 Aralık 2013, 18:30
  Sağolun.

  CEVAPLA
  ORHAN
  6 Ocak 2014, 22:41
  İyiymiş.

  CEVAPLA
  GAMZENUR
  7 Ocak 2014, 19:46
  Vallahi çok güzel.

  CEVAPLA
  MEMET
  7 Ocak 2014, 23:20
  Gerçekten siz sadece iyi yorumları yayınlıyorsunuz. Hep iyi mesajlar var yiyorsa benimkini de yayınlasanıza ama yok. Sayfanızın kötü olduğunu bilmesinler diye… İnsanları kandıramazsınız. Benim duygularımla oynadınız. :( :'( Şaka şaka süper yayınlıyorsunuz helal olsun!

  CEVAPLA
  EMİR
  27 Aralık 2015, 20:52
  Saçma konuşmuşsun.

  ASLAN
  9 Ocak 2014, 16:52
  Çok teşekkürler.

  CEVAPLA
  CELİL
  27 Şubat 2014, 18:46
  Çok teşekkür ederim ödevime çok yardımcı oldu. Çok güzel olmuş.

  CEVAPLA
  CEREN AKARSU
  13 Mart 2014, 14:17
  Çok iyi ya çok tatlı olmuş sağ olun.

  CEVAPLA
  EMİR
  9 Ocak 2016, 14:00
  Aynen.

  HASAN
  25 Mart 2014, 11:54
  Çok güzel emeğinize sağlık.

  CEVAPLA
  MEHMET
  12 Nisan 2014, 13:48
  Çok iyi olmuş.

  CEVAPLA
  ONUR
  16 Nisan 2014, 18:25
  Çok çok sağolun çok yardımı oldu bana. Bunun sayesinde 90 aldım.

  CEVAPLA
  PELİN
  3 Haziran 2014, 12:38
  Hiç beğenmedim.

  CEVAPLA
  RASİM
  5 Kasım 2014, 14:32
  Teşekkürler.

  CEVAPLA
  KERİM
  9 Kasım 2014, 17:22
  Çok iyi teşekkürler.

  CEVAPLA
  KİTA
  16 Kasım 2014, 15:35
  İşime çok ama çok yaradı.

  CEVAPLA
  KİTAN
  16 Kasım 2014, 17:45
  Çok iyi işime çok yaradı.

  CEVAPLA
  ENES
  18 Kasım 2014, 20:09
  Güzel olmuş.

  CEVAPLA
  AHMET
  21 Kasım 2014, 15:37
  Helal size, 10 numara 5 yıldız.

  CEVAPLA
  ZERRİN
  23 Kasım 2014, 13:14
  Süper olmuş, Allah razı olsun.

  CEVAPLA
  EDANUR
  1 Aralık 2014, 19:22
  Allah razı olsun.

  CEVAPLA
  NİLSU
  3 Aralık 2014, 20:34
  Biraz daha ayrıntılı anlatılabilir. Ama konuyu kavramak açısından bakılırsa, kısa ve öz olmuş. Saygılarımla.

  CEVAPLA
  CANSU
  4 Aralık 2014, 22:00
  Çok teşekkür ederim sağolun.

  CEVAPLA
  MEHMET
  6 Aralık 2014, 21:57
  Çok işime yaradı.

  CEVAPLA
  AYŞE
  7 Aralık 2014, 16:52
  Çok sağolun.

  CEVAPLA
  UĞUR
  11 Aralık 2014, 18:48
  Çok güzel olmuş.

  CEVAPLA
  BARKIN
  14 Aralık 2014, 20:54
  Ellerinize sağlık.

  CEVAPLA
  OKTAY
  16 Aralık 2014, 11:34
  Derste kaçırdım buradan baktım gayet güzel olmuş.

  CEVAPLA
  MERTALİ
  23 Aralık 2014, 20:50
  Helal olsun, proje 100 süper hep bu siteden bakacağım helal olsun ne deyim vallahi.

  CEVAPLA
  CEYHAN
  3 Ocak 2015, 14:42
  Güzel olmuş.

  CEVAPLA
  HAYDAR
  5 Ocak 2015, 15:26
  Teşekkürler.

  CEVAPLA
  EMİN
  5 Ocak 2015, 20:08
  Tam istediğim bir site, bu hem eksiklerime hem de fazla bilgiye ulaştım teşekkürler.

  CEVAPLA
  ESRA
  6 Ocak 2015, 15:45
  Aynen çok güzel, yazana helal olsun.

  CEVAPLA
  ARTUN
  7 Ocak 2015, 18:36
  Güzel bir site.

  CEVAPLA
  MEHMET DOKUR
  11 Ocak 2015, 11:28
  Çok iyi.

  CEVAPLA
  OKTAY
  11 Ocak 2015, 14:50
  Çok güzel anlatmışsınız bu ödevden en iyi sınıfta ben yapmışım sağolun.

  CEVAPLA
  GÖRKEM
  13 Ocak 2015, 23:12
  Gerçekten yararlı oldu.

  CEVAPLA
  ŞÜKRAN
  19 Ocak 2015, 14:28
  Süper!

  CEVAPLA
  İLAYDA YASAK
  9 Şubat 2015, 12:57
  Dersimi yapmama yardımcı oldu.

  CEVAPLA
  SEFA
  9 Şubat 2015, 15:02
  Çok güzel olmuş.

  CEVAPLA
  YUSUF
  15 Şubat 2015, 19:32
  Çok güzel ve ayrıntılı anlatılmış.

  CEVAPLA
  SEZEN
  16 Şubat 2015, 19:04
  Süper.

  CEVAPLA
  ŞÜKRAN
  17 Şubat 2015, 18:46
  Teşekkürler çok iyi :)

  CEVAPLA
  SEVGİ
  17 Şubat 2015, 19:50
  Teşekkürler.

  CEVAPLA
  PELİN
  24 Şubat 2015, 08:25
  Teşekkürler.

  CEVAPLA
  SERKAN
  24 Şubat 2015, 18:42
  Çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

  CEVAPLA
  SEMA
  25 Şubat 2015, 18:58
  Ben de beğendim zaten tüm ödevlerimi buradan yapıyorum.

  CEVAPLA
  AZRA
  27 Şubat 2015, 22:01
  Keşke biraz daha fazla olsaydı ama yine de işimize yarar teşekkürler :)

  CEVAPLA
  ALEYNA
  1 Mart 2015, 13:00
  Gayet de güzel.

  CEVAPLA
  HASAN
  1 Mart 2015, 14:50
  Çok güzel anlatmış.

  CEVAPLA
  LEYLA
  5 Mart 2015, 14:12
  Mükemmel.

  CEVAPLA
  AHMET
  10 Mart 2015, 17:42
  Sağolun teşekkürler.

  CEVAPLA
  MELİKE
  16 Mart 2015, 18:11
  Süper süper.

  CEVAPLA
  FERHAT
  1 Nisan 2015, 17:55
  Süper olmuş, ince detaylar var.

  CEVAPLA
  BUSE
  7 Nisan 2015, 16:05
  Muhteşem.

  CEVAPLA
  DOĞUKAN
  9 Nisan 2015, 15:04
  Güzelmiş ama kısa bir örnek de verilseydi daha güzel olurdu.

  CEVAPLA
  BEYZANUR
  14 Nisan 2015, 18:45
  Çok işe yaradı.

  CEVAPLA
  ÖYKÜ
  15 Nisan 2015, 13:56
  Çok teşekkürler.

  CEVAPLA
  MAHİR
  18 Nisan 2015, 16:50
  Hiç işe yaramadı.

  CEVAPLA
  ABDURRAHİM TALAS
  18 Nisan 2015, 21:32
  Gerçekten çok teşekkürler böyle bir site yok edebiyat hocama selamlar.

  CEVAPLA
  ADEM
  19 Nisan 2015, 08:29
  Süper site bence de helal.

  CEVAPLA
  HANDE
  19 Nisan 2015, 11:39
  Helal size, sizi gidi şeyler güzel site yapmışınız.

  CEVAPLA
  CANSU
  21 Nisan 2015, 17:06
  Çok şeker olmuş.

  CEVAPLA
  SEFER
  21 Nisan 2015, 19:11
  Çok sağolun.

  CEVAPLA
  FATMA
  23 Nisan 2015, 11:41
  Çok güzel olmuş çok teşekkür ederim.

  CEVAPLA
  ASLI
  25 Nisan 2015, 19:21
  Beğenmedim…

  CEVAPLA
  SEMRA
  26 Nisan 2015, 17:28
  Gerçekten çok faydalı bir site emeğinize sağlık.

  CEVAPLA
  ÖMER DURU
  6 Mayıs 2015, 20:15
  Gerçekten güzel olmuş.

  CEVAPLA
  ECRİN
  7 Mayıs 2015, 11:50
  Çok güzel anlatılmış.

  CEVAPLA
  YAĞMUR
  9 Mayıs 2015, 14:19
  Çok güzel olmuş teşekkürler.

  CEVAPLA
  NAZLI
  11 Mayıs 2015, 13:53
  Teşekkürler.

  CEVAPLA
  ESRA
  12 Mayıs 2015, 09:10
  Teşekkürler.

  CEVAPLA
  YAĞIZ
  16 Mayıs 2015, 11:57
  İyi olmuş teşekkürler.

  CEVAPLA
  ARDA
  18 Mayıs 2015, 13:46
  Teşekkürler çok güzel, en ince ayrıntısına kadar araştırmışsınız çok teşekkürler.

  CEVAPLA
  BAYRAM
  21 Mayıs 2015, 09:18
  Ayrıntılı bir şekilde anlatılmış.

  CEVAPLA
  DURMUŞ KÖKSAL
  15 Haziran 2015, 13:38
  Tane tane ama güzel anlatmış.

  CEVAPLA
  DAMLA
  5 Kasım 2015, 21:20
  Biraz daha kısa yazsalardı daha güzel ve anlamlı olurdu.

  CEVAPLA
  RÜVEYDA
  16 Kasım 2015, 17:54
  Çok beğendim çok teşekkürler.

  CEVAPLA
  ENES
  26 Kasım 2015, 14:46
  Teşekkürler.

  CEVAPLA
  SADİ
  26 Kasım 2015, 19:54
  Eyvallah.

  CEVAPLA
  OZAN
  27 Kasım 2015, 08:57
  Çok işime yaradı sağ olun elinize sağlık.

  CEVAPLA
  ADEM
  29 Kasım 2015, 18:35
  Herkese başarılar dilerim arkadaşlar.

  CEVAPLA
  DENİZ
  2 Aralık 2015, 19:38
  Gerçekten harika olmuş elinize sağlık.

  CEVAPLA
  DENİZ
  3 Aralık 2015, 22:03
  Daha iyi site bulamazdım.

  CEVAPLA
  MESUDE
  8 Aralık 2015, 11:39
  Size çok teşekkür ederim, hocam bana sizin sayenizde kızmayacak.

  CEVAPLA
  FATİH
  8 Aralık 2015, 15:30
  Çok teşekkür ederim.

  CEVAPLA
  SUDE
  12 Aralık 2015, 12:18
  Güzel olmuş.

  CEVAPLA
  GÜRÇAY
  14 Aralık 2015, 20:44
  Teşekkürler.

  CEVAPLA
  BUSE
  15 Aralık 2015, 20:15
  Güzel olmuş.

  CEVAPLA
  HAMDİ
  25 Aralık 2015, 11:21
  Helal olsun ellerinize sağlık çok sağ olun.

  CEVAPLA
  PINAR
  27 Aralık 2015, 19:43
  Allah (c.c) razı olsun.

  CEVAPLA
  MEHMET
  27 Aralık 2015, 21:24
  Bir konu da eksik olsun be. Helal vallahi ne arasam var ve de tam olması gerektiği gibi ve hocaların istediği gibi. Ellerinize sağlık.

  CEVAPLA
  SANEM
  4 Ocak 2016, 19:50
  Çok teşekkür ederim.

  CEVAPLA
  SEYİT
  4 Ocak 2016, 22:57
  Allah razı olsun.

  CEVAPLA
  ECE
  12 Şubat 2016, 20:45
  Çok güzel.

  CEVAPLA
  DAVUT
  11 Mart 2016, 20:34
  Çok güzel anlatılmış.

  CEVAPLA
  SEMİH
  20 Mart 2016, 13:05
  Teşekkürler.

  CEVAPLA
  KORAY
  6 Nisan 2016, 20:12
  Güzel olmuş ama tanım biraz daha uzun olamaz mıydı acaba? Kısa olmuş biraz.

  CEVAPLA
  ENSAR
  5 Mayıs 2016, 11:54
  Çok iyi.

  CEVAPLA
  AHMET
  10 Mayıs 2016, 17:10
  Teşekkürler.

  CEVAPLA
  AYŞE
  26 Mayıs 2016, 18:32
  Helal size.

  CEVAPLA
  OSMAN
  2 Haziran 2016, 22:19
  Çok teşekkürler.

  CEVAPLA
  METİN
  15 Aralık 2016, 13:39
  İşime yaradı.

  CEVAPLA
  ŞULENUR ÇİÇEK
  3 Nisan 2017, 18:40
  “Bir Bilim Adamının Romanı: Mustafa İnan’ olarak geçmiş de bazı kaynaklarda Oğuz Atay olarak geçiyor.

  CEVAPLA
  NUR
  4 Nisan 2017, 10:43
  Güzel olmuş ama niye notlarınızı yayınlıyorsunuz? Bazı şahıslar beni ne ilgilendirir senin notundan bize ne hava atmaya çalışıyorsan git dersine çalış!

  CEVAPLA
  BİR CEVAP YAZIN

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yorum


  İsim *


  E-posta *


  İnternet sitesi


  YORUM GÖNDER

  2009-2017 - Türk Edebiyatı-Dil ve Anlatım Dersleri Kaynak Sitesi - iletisim@edebiyatogretmeni.org
 • 06.07.2013 İZMİT KİTAP FUARI
  23.09.2013 SANCAK TEPE KİTAP FUARI
  27.10.2013 BAKIRKÖY SEMİNER
  03.11.2013 TÜYAP KİTAP FUARI
  08.12.2013 ÇANAKKALE KİTAP FUARI
  28.12.2013 ANAOKULU ÖĞR. SEMİNER
  15.06.2014 BAKIRKÖY İMZA GÜNÜ
  02.11.2014 BAKIRKÖY SEMİNER
  06.11.2014 BEYKENT ÜN. SEMİNER
  30.11.2014 AVCILAR İMZA VE SEMİNER
  21.03.2015 BAKIRKÖY İMZA VE SEMİNER
  07.04.2015 YÜKSEKOVA SEMİNER-İMZA GÜNÜ
  05.07.2015 BAHÇELİEVLER KİTAP GÜNLERİ
  15.11.2015 BAKIRKÖY HANDE SANAT EVİ
  19.11.2015 EĞİTİMCİLER KOLEJİ
  17.02.2016 YETENEKLİ ELLER ANAOKULU-B.KÖY
  14.05.2016 KOCAELİ KİTAP FUARI
  28.05.2016 MANİSA TV-KİTAPLARIMIZ HK.
  05.06.2016 KADIKÖY KİTAP FUARI
  30.07.2016 BUSINESS CHANNEL TÜRK
  20.08.2016 MİNİK ELLER ANAOKULU AÇILIŞI
  25.09.2016 KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ- SEMİNER
  20.02.2017 ANKARA-MAMAK SEMİNER
  03.03.2017 ANKARA-MAMAK SEMİNER
  07.03.2017 TEKİRDAĞ İMZA GÜNÜ VE SEMİNER
  08.03.2017 ÇERKEZKÖY İMZA GÜNÜ SEMİNER
  09.03.2017 ÇORLU İMZA GÜNÜ VE SEMİNER
  10.03.2017 ÇORLU İMZA GÜNÜ VE SEMİNER
  13.03.2017 ÇERKEZKÖY İMZA GÜNÜ SEMİNER
  14.03.2017 ÇERKEZKÖY ATATÜRK İLKOKULU
  15.03.2017 ÇERKEZKÖY İMZA GÜNÜ SEMİNER
  16.03.2017 ÇORLU FEVZİ ÇAKMAK İLKOKULU
  17.03.2017 ÇORLU YUNUS EMRE İLKOKULU
  17.03.2017 MELAHAT KOZAR İLKOKULU
  20.03.2017 ÇERKEZKÖY TEPE İLKOKULU
  21.03.2017 ÇERKEZKÖY SEMİNER
  12.04.2107 1AN TV-KİTAPLARIMIZ
  22.04.2017 BAKIRKÖY/AMASYALILAR İMZA GÜNÜ
  30.04.2017 ESENYURT ASFEN OKULU
  12.05.2017 BAKIRKÖY HAMDİ AKVERDİ