Giriş Yap
Abdullah
@AbuOmer
Kendi fikirlerini paylaşanları takip etmirem. Sadece okuma listesini beyendiklerimi ve kaynak belirterek alıntı yapanları izleyirem.
Sabitlenmiş gönderi
Hamdimiz-Salavatımız
Allah'ım, Sana layık olduğun en güzel sözlerle hamd ederiz. Nasıl hamd etmeyiz; sen bizi insan olarak yarattın. İnsanlığımızın üzerine bize iman nimetini indirdin. Mü'min kardeşlerimizle çevreledin bizi. İnsan olarak aldığımız her nefes için sana hamd ederiz.
Akit meclisinde bulunmayan birisine bir malı satmak veya ondan bir mali satın almak için yapılacak icapla satış gerçekleşmez. Teklif karşı tarafa ulaşıp kabul etse bile sonuç değişmez. Ancak böyle bir satışın vekil, elçi veya mektup aracılığı ile yapılması durumu müstesnadır.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
ve şu anda okuyor
%20 (115/552)
·
Beğendi
Peygamberimin Sevdiği Müslüman
9.5/10 · 315 okunma
Kıyametin Dehşetini Düşünmeli
Kur'ân-ı Kerim'de kıyamet sahneleri korkunç şekilde tasvir edilir. Bu korkunç manzaralanı düşünmek insanın yüreğini hoplatır. Sadece şu âyet bile öteki âlemin dehşetinden ve Allah'ın azabından korkmak için yeterlidir: "O gün insan kardeşinden, anasından, babasından, eşinden ve ço- cuklarından kaçar. O gün herkesin kendine yetecek bir derdi vardır. "
Allah insana irade vermiş, hidayetini de iradesine, dilemesine bağlamıştır. Siz doğruyu bulmak isteyeceksiniz ki, Allah da sizi doğru yola iletsin. Allah doğru yolu göstermek için kitaplar, Peygamberler gönderdiği halde buna kulak ukayanlar, neticede kendi hûr iradeleriyle hareket etmektedirler. "Bunları müjdeleyici ve uyarıcı elçiler olarak gönderdikl peygamberler geldikten sonra insanların bahanesi kalmasın. Allah üstündür hikmet sahibidir."(Nisa, 165)
Kullar Ancak Özgür İradeleriyle Yaptıkları İşlerden Hesaba Çekilirler
Kulların bir takım ihtiyari (kendi özgür iradelerini kullanarak) yaptığı fiilleri vardır. (Kullar işte ancak) bunlarla sevap kazanırlar ve azap görürler. Bunlardan (fiillerden) güzel olanları Allah Teala'nın rızası iledir. Kabih (çirkin) olanları ise Allah Teala'nın rızası ile değildir.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
143
1.426 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17