Okur
2nd Mate
TAKİP ET
2nd Mate
@Adonis_thetis
2nd Mate
İTÜ
İstanbul
İstanbul, 28 Şubat
Erkek
66 okur puanı
28 May 2017 tarihinde katıldı.
85
Kitap
85
İnceleme
0
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
2nd Mate
Kumarbaz (Cep Boy)'u inceledi.
190 syf.
·
6/10 puan
Kumarbaz :)
Yazar icin bir "içini dökme" kitabıdır. Bu tarz kitaplar zaman degersizlesebilir. Bir yazar icin5 tehlikeli bjr yazım tekniği. Bu turun en iyi ve kaliteli ornekleri Maksim Gorki dir. Neyse Şimdi bu kitabı adam para kazanmak icin yazdığı icin kitabin sondan önceki 6 bölümü yalapşap olmuş. Dostoyevski değilde baska biri yazsaydı bunu linç ederlerdi:) Kitap bence 3 bölümden oluşuyor. İlk bölüm şaheserdir. 2.bölüm eh işte. 3.bölüm hayal kırıklığı Son bolumun son sayfaları hariç. Kitapta kumar-aşk ilişkisi mukemmel anlatılıyor. Zamaninda 6 ay boyunca hergun kumara 150 tl para veren birini tanıdım. 6 ayin sonunda hiç kazanamadı. Ve hala oynamaya devam ediyor. He benim için cok anlamlı bir kitap bu. Ama herkesin okumasina gerek yok bence. Dostoyevski okucaksaniz ilk defa kesinlikle bunu okumayın. Bu dosto nun kendi deyimiyle basit kitaplarindan biridir.
Kumarbaz (Cep Boy)
8.1/10
· 33,6bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
2nd Mate
Köpek Düşleri'ni inceledi.
160 syf.
·
3/10 puan
Boş
Kesinlikle şişirilmiş bir yazar ve şişirilmiş bir kitap. 15 yaşındaki ergenin sıkıntılı ve şizoid kisilik bozukluğu kokan ruh dünyasını anlatır. Gerçek hayatta böyle insanlar yok.evet ergenleri biraz olsun anlamak için belki faydalı olur. Yazarın yazma tekniğide bir tuhaf. Hikaye devam ederken bölüm sonlarında karakterin bilinçaltından rüyalar vasıtasiyla iletişim kurmamızı istiyor. Okurken zerre umrumda olmadi. Başarısız bir teknik. Marcus Zusak ismi çok büyük bir yazar ismi gibi kulağa geliyor veya bilinçaltına. Ama o kadar büyük degil. 3 puanlik bir kitap. Belki başta da dediğim 15 yaşında çocuğu olanlara biraz faydası olabilir. Diğer taraftan ne iyi bir hikaye ne iyi bir psikanaliz. Olaylar kopuk kopuk. Muhtemelen kitabın çevirisi de kalitesiz. Başarısız bir kitap.
Köpek Düşleri
6.8/10
· 674 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
2nd Mate
Hapı Yutmayalım'ı inceledi.
98 syf.
·
4/10 puan
Akademik Bir Çalışma!!
Konu başlıkları: Hipertansiyon Koroner Damar Hastalığı Diyabet Yüksek Kolesterol Şimdi kitabin basligina bakıyorsunuz biraz muzip böyle. Diyorsunuz galiba bu kitab ilaclarin yararlarını zararlarını anlaticak. Böyle bir beklentiye sokuyor insani. Ancak kitabi biraz okuyunca bir bakıyorsunuz aman allahim. Farmakoloji, Tıp teknik terimleri noluyor diyorsunuz. Ben kitabi bastan sona okudum: şuan aklimda kalani söyliyim size:Elma kalbe çok iyi geliyor ve kolesterolü düşürüyor. Günde 1 elma yican. Bide Oneptus ilacı kalp yetmezliği çekenler için mükemmel bir ilaç... Ya bu konulara ilginiz olucak okucaksiniz. Veya doktor eczaci okucaksiniz.ya da benim gibi ne olsa okurum diceksiniz.. Selametle.
Hapı Yutmayalım
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
2nd Mate
Zavallı Çocuk'u inceledi.
80 syf.
·
7/10 puan
Hisli
1873'te basıldı.Duygulu hisli bir eser.Bunu tiyatroda da izlemiştim çok keyifli ve bir o kadarda hüzünlü. 140 sene sonra spoiler olucak ama konusu şöyle ; Asıl kız ile asıl oğlan çocukluğundan beri beraber büyüdüğü kardeşim dediği kankisine karşılıklı olarak sevdalanirlar.Ama asıl kızın annesi onu paşaya vermek ister, paşa zengin ve ehemmiyetli olduğundan mutevellit.Aileninde borçları var malum.Sonra paşayla nisanlanir bunlar. Asil kız verem olur ölüm döşeğinde. Bunu gören asıl oğlan dayanamaz baldıran zehrini içer. Aşkları öbür tarafa gider. Son.
Zavallı Çocuk
7.6/10
· 1.028 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2