1000Kitap Logosu
Ayşe
TAKİP ET
Ayşe
@Ay_seeee
173 okur puanı
01 Haz 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Ayşe
tekrar paylaştı.
Herkesin bir sona ihtiyacı var, iyi ya da kötü!
Sabah Gökmen’in ağlamasıyla uyandım, odamın tam karşısındaki banyonun önünde kıyafetlerini çıkartmaya çalışıyordu ablam. Bir taraftan da sallayıp silkeliyordu kolundan.Uyku sersemi yarım açık olan kapıdan görüyor olsam da tam olarak anlayamamıştım olup biteni. Gökmen, “Anne anne” diyerek ablama sarılmaya çalışıyordu, onun vurduğu yerlerinin acısını yine ona sarılarak unutmak için. Sarılmaya çalıştıkça Nazan daha da sinirleniyor, kollarını boynundan iterken suratına bir tokat atıyordu. “Piç kurusu seni” dedi, “akşam içtin kolaları, içtin meyve sularını, şimdi yatağa işedin. Kölen miyim ben senin? Söyle kölen mi? Ha!” Gökmen yine ablamın boynuna sarılmak için hamle yaptı. Nazan ellerini bir kez daha boynundan çekerken fırlayıverdim yataktan, “Bırak, çocuğu vurma artık.” “Karışma sen” dedi Nazan, “altına işedi bu, göl etti yatağı.” Dayanamamıştım daha fazla, ağlayarak Gökmen’i kucağıma alıp kendi yatağımın üzerine bıraktım. Gökmen elleriyle yüzünü kapatmış, arkası dönük ağlıyordu, ağladığını işittikçe daha da sesli ağlamaya başladım. “Ben sana kızmadım ki” dedi ablam yanıma gelip, “sen neden ağlıyorsun?” O ara annemin sesini işittim. Gökmen’in işediği koltuğu temizlemiş olmanın verdiği sinirle beni ağlarken gördüğüzamanlarda söylediği o sözü söyledi yine. “Ne ağlıyorsun, kocan mı öldü? Hışımla kaldırdım başımı yataktan, “Sen bu dünyada ki en büyük acının koca ölmesi olduğunu mu zannediyorsun?” dedim. “Tahammül edemiyorum artık senin bu saçma laflarına, anlıyor musun? Kafayı yiyecek gibi oluyorum burada. Çekipgideceğim ben” dedim. “Cezaevi buradan daha iyi. Keşke hiç gelmeseydim. Zaten bir daha da gelmeyeceğim buraya, hatta iyi ki girmişim cezaevine, kurtulmuşum…”
Ayşe
tekrar paylaştı.
350 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitap kapağına bayıldım, orijinal hali göründüğünden çok güzel ve İçeriğine uygun. Kitapta anlatılan genç bir kızın yaşam mücadelesi. Her türlü övgüye layık bir kitap. Bu yüzdendir ki, duyduğuma göre dizi teklifi gelmiş. Eğer dizisi olursa en az kitap kadar beğeneceğime eminim. Bu kitabın birde devamı çıkıyormuş ne zaman basılır bilmiyorum ama sabırsızlıkla bekliyorum.
Bana Bir Son Lazım
8.9/10 · 120 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
Ayşe
tekrar paylaştı.
" Benim bu hayatta tek yeteneğim bunca yıl yaşamış olmak. Bunu baz alarak haydi sana bir şans verdik,en baştan yeniden yaşa deseler inan bana yaşayamam, ölürüm. Çünkü nasıl başardığımı hala aklım almıyor."
Ayşe
tekrar paylaştı.
Benim Olsaydın
Sade ikimiz, unutmuş, unutulmuş, her türlü kayıddan âzâde iki mevcûd gibi yaşardık, ilk insanlar gibi yaşardık, benim olsaydın felaketlerine, meråretlerine, afetlerine tahammül içün kuvvet bulur, hayatımın sebebini anlardım, benim olsaydin hayatı severdim. (Mehmet RAUF-Siyah Inciler)
Ayşe
tekrar paylaştı.
Nabi
Bu dünya bahçesinin hem hazanını hem baharını görmüşüz Biz sevincin de hüznün de zamanını görmüşüz Talih meyhanesinde çok da gururlanma çünkü biz gururdan Sarhoş olan binlercesinin ayıldıktan sonraki sersemliklerini görmüşüz Nabi
Ayşe
tekrar paylaştı.
Bazı erkeklerin dünyada sahip oldukları yegane servet şerefleriydi. Zenginler itibarlarını yitirip yeniden kazanabilirdi, çünkü onlar için nüfuzu parayla satın almak, yeni bir araba ısmarlamak ya da malikanelerine tadilat yaptırmak kadar sıradan bir hadiseydi. Oysa diğerleri için durum farklıydı. İnsanın imkanları ne kadar kısıtlıysa, şerefinin bedeli o kadar yüksekti.
Elif Şafak
Sayfa 222 - Doğan Kitap
1
...
54 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.