1000Kitap Logosu
Edebi Hayat
TAKİP ET
Edebi Hayat
@Dreamer15
265 okur puanı
01 May 2020 tarihinde katıldı.
326
Kitap
157
İnceleme
74
Alıntı
2
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Edebi Hayat
bir alıntı ekledi.
Yeryüzü ayetleri
O vakit güneş soğudu Ve bereket toprakları terketti Ve otlar sahralarda kurudu, Ve balıklar denizlerde susuz kaldı. Ve toprak ölülerini kabul etmedi, O günden sonra. Gece, renkleri uçmuş tüm pencerelerde Şüpheli bir tasvir misali Sürekli biriken bir isyandı Ve yollar sürekliliğini karanlıklara saldılar. Artık kimse Aşkı düşünmedi Kimse fetih düşünmedi artık Ve hiç kimse hiçbir şey düşünmedi Yalnızlıklar mağarasında bir beyhudelik dünyaya geldi Kan, afyon ve esrar kokuyordu Alkol birikintileri o zehirli, mayhoş buharlarıyla Hareketsiz, aydın yığınlarını kendi derinliklerine çekiyordu. Ve muzır fareler eski çekmecelerdeki altın yaldızlı kâğıtları kemiriyordu Güneş ölmüştü, güneş ölmüştü Ve yarın, çocukların zihninde kaybolmuş bir suskunluktu Onlar bu köhne sözün garabetini Kendi defterlerine iri, siyah bir leke olarak çizdiler Çaresiz insanlar, gönlü kırık, bezgin ve şaşkın Bedenlerinin uğursuz yükü altında Bir gurbetten başka bir gurbete göç ettiler Ve keder veren bir cinayet arzusu büyüyordu ellerinde Bazen bir kıvılcım, küçücük bir kıvılcım Bu sessiz, takatsiz topluluğu bir anda içinden dağıtıyordu Onlar birbirlerine saldırıyorlardı Bir adam bıçakla karısının boğazını kesiyordu Ve bir anne, bir bir çocuklarını tandırın ateşine atıyordu -Furuğ
9
Edebi Hayat
Gümüş Sandalye'yi inceledi.
241 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Narnia serisinin 6. Kitabını da sonunda bitirdim. Son bir kitap kaldı lâkin üzülmüyorum da değil. Narnia çok özel bir kitap serisi bence ve çok güzel bir kurgusu var. Her bir kitap yeni bir maceraya açılıyor. Bu güzel serinin son bulması da beni üzüyor açıkcası. Bu kitapta Kral Caspian'nın kayıp oğlunu bulmak için uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Prens Rillian kötü bir cadı tarafından büyülenip kaçırılıyor ve uzun yıllar bu büyü altında kalıyor. Bu sefer ki görevimiz devler ülkesine varıp oradan yeraltı ülkesine gitmek ve Prens Rillian'ı kurtarmak. Tek kelimeyle Muhteşemdi. Narnia'yı tekrardan görmek, Aslan ile karşılaşmak büyüleyiciydi. Çok sevdim bu kitabı da. Kesinlikle okumanızı öneririm. Esenle kalınız.
Gümüş Sandalye
8.3/10
· 557 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3
Edebi Hayat
Cesur Yeni Dünya'yı inceledi.
272 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Çok kolay okunan ve muhteşem bir kurgusu olan distopik bir eser Cesur Yeni Dünya. Tamamen farklı dünyalara açılan, anne, baba ve ebeveynlik kavramlarının müstehcen ve ayıp sayıldığı, herkesin herkese ait olduğu bir düzen... Kesinlikle çok güzeldi. Tavsiye ederim. Esenle kalınız.
Cesur Yeni Dünya
8.0/10
· 37,8bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
Edebi Hayat
Lovecraft Anthology: Volume 1'i inceledi.
120 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
İçerisinde Lovecraft'ın 7 adet kısa hikâyesinin çizgi roman versiyonlarını barındıran harika ötesi bir eser. Tek kelimeyle bayıldım! Çizimler o kadar güzel ve ürpertici ki uzun uzun çizimlere bakmaktan kendimi alamadım. Daha önce Lovecraft'dan okuduğum hikâyeleri resimli bir şekilde yeniden okumak çok keyifliydi. Türkçeye çevrilmemiş olması çok büyük bir kayıp aslında ama imkanı olan ingilizce okumaktan çekinmesin tabii. Kesinlikle tavsiye ederim bu değerli eseri okumanızı. Zira bu eser hazırlanırken çok değerli ve birbirinden maharetli bir çok çizerden yararlanılmış. 2. Cildini şimdiden okumak için sabırsızlanıyorum. Esenle kalınız
Lovecraft Anthology: Volume 1
Okuyacaklarıma Ekle
2
Edebi Hayat
Fahrenheit 451'i inceledi.
210 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Uzun zamandır okumayı planladığım bir kitabı okumanın sevincini yaşıyorum. Bence iyiki de okumuşum diyorum. Kitabın çok ilgi çekici bir konusu vardı. Ray Brabury'nin geleceğin dünyası olarak hayal ettiği gelecek zaman da itfaiyeciler yangın söndürmek yerine yangın çıkaran ve varolan tüm kitapları yakma görevi verilen bir mesek olarak eviriyor. Bence çok yaratıcı bir konu olmuş lâkin kitabı okurken çok sıkıldım ve zorlandım. Sanırım çeviriden dolayı oldu bu durum. Kitabı 2014 basımı Zerrin Kayalıoğlu - Korkut Kayalıoğlu çevirisi ve 2018 Dost Körpe çevirisini karşılaştırarak okudum. Dost Körpe'nin çevirisinden okurken çok zorlandım aslıda. 2014 baskısı bu yeni çeviriye nazaran biraz daha rahat okunabiliyordu. Genel olarak çeviriden dolayı çok faza keyif alamasam da eserin konusu çok güzeldi. İyi bir çeviriden okumanızı tavsiye ederim. Esenle kalınız.
Fahrenheit 451
8.1/10
· 57,3bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1