1000Kitap Logosu
Resim
Gamze
TAKİP ET
Gamze
@Geworfenheit
2 Mart 1998
943 okur puanı
16 Haz 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
"Siz benden hiç özür dilediniz mi? Onca kavgada hiç mi haklı olmadım, haklı çıkmadım? Kimsenin benden özür dilediğini hatırlamıyorum. Yapmayin n'olur, denge demiyorum, artı sapmalar varsa illa ki eksi sapmalar da vardır diyorum. Hiçbir şey yoktan var olmaz vardan yok olmaz diyorum su 100' C'de kaynar, ısınan hava yükselir diyorum, yani en azından müdahale edip hayatımı yanlış yönlendirdiginiz için özür dilemeliydiniz diyorum. Diyorum, diyorum... İşin boktan yanı, demek istediklerimi gözlerinin içine bakarak anneme, babama, kardeşime, kocama,sevgilime diyemiyorum. "
"Hepimiz görünürde iyi aile çocuklarıydık ama gerçekte bizi çıkmaza sokan bu iyi ailelerimizdi. Toplum normlarına uygun çocuk yetiştirmeyi reddedip, bize bazı özgürlükleri tanımışlardı. Biz ise bu özgürlükleri bu toplumda kullanamıyor, düşündükçe kendimizi farklı hissediyorduk. Bir kere uzaklaşmaya başlayınca da geriye dönemiyor, gittikçe dengesizleşiyorduk. Ailelerimiz konuşurken başka, uygularken başka olunca.. Ben benimkilere çok şey haykırmak isterdim! "
"Bu arada Gitarcı epeyce kalabalıklaşmış, 'rocker'ların yeri hali ne gelmişti. Yani alkoliklerin, yani uyuşturucu bağımlılarının, hapçıların... Yani toplumla barışık olmamayı tercih eden, sert görünerek hassaslıklarını gizlemeye çalışan, biçimciliği yırtık kotlarla yıkmaya uğraşan,çoğunluğun kaka serseri deyip görmezden geldiği veya peşine takılıp dalga geçtigi bitli serserileriz ve hepimiz Gitarcı'dayız. Demek ki sürü ruhu bizde de varmış. Bu yarı meyhane, yarı bar, kafeden bozma mekânda bir arada olmaya çalışıyoruz. Sorun bitse, nasıl olsa bit hepimizde var. Daha iyisi, biribirimize hiç bir şey açıklamak zorunda değildik. Soner de öyle yaptı, hiçbir açıklamada bulunmadan gitti."
1
2
3
4
...
529
5,3bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.