Enes Genç'in Kapak Resmi
Enes Genç, bir alıntı ekledi.
 7 saat önce

Kaf suresi
"De ki: Amelleri en çok boşa gidenleri size bildirelim mi? ... Onların dünya hayatında çalışmaları boşa gitmiştir. Oysa onlar güzel işler yaptıklarını sanıyorlardı."

Kur'an-ı Kerim Meali Metinli (Cep Boy), Türkiye Diyanet VakfıKur'an-ı Kerim Meali Metinli (Cep Boy), Türkiye Diyanet Vakfı
Enes Genç, bir alıntı ekledi.
16 saat önce

Kan Nakli
Yıllar önce hastanede çalışırken ağır hasta bir kız getirdiler.Tek yaşam şansı beş yaşındaki kardeşinden acil kan nakli idi.Küçük oğlan aynı hastalıktan mucizevi bir şekilde kurtulmuş ve kanında o hastalığın mikroplarını yok eden bağışıklık oluşmuştu.Doktor durumu beş yaşındaki oğlana anlattı ve ablasına kan verip vermeyeceğini sordu.Küçük çocuk bir an duraksadı.Sonra derin bir nefes aldı ve "Eğer kurtulacaksa veririm kanımı." dedi.Kan nakli ilerlerken,ablasının gözlerinin içine bakıyor ve gülümsüyordu.Kızın yanaklarına yeniden renk gelmeye başlamıştı;ama küçük çocuğun yüzü giderek soluyordu.Gülümsemesi de yok oldu.Titreyen bir sesle doktora sordu:"Hemen mi öleceğim?"Küçük,doktoru yanlış anlamış,ablasına vücudundaki bütün kanı verip öleceğini sanmış,buna rağmen kanını vermişti.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 117 - Elma Yayınevi)Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 117 - Elma Yayınevi)
Enes Genç, bir alıntı ekledi.
16 saat önce

Derler ki konuşmaktan zevk alacağın biriyle evlen, çünkü yaşlılıkta konuşmak ve dinlemek en çok arayacağınız özellik olacaktır.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 140 - Elma Yayınevi)Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 140 - Elma Yayınevi)

Ve insan en çok göğe vurgun..
Sonra zifiriye..
Şiire..
Ve hep Allah'a.
Cahit Zarifoğlu

Şu anda çekilmez bir haldeyim.
Yorgunum, uykusuz, hüzünlüyüm.
Sanki bir şey beni engelliyor ve özgürleşemiyorum.

Franz Kafka

Enes Genç, bir alıntı ekledi.
15 Mar 16:29

Dünyanın temelinde yatan düzeni anlamayı çok istiyoruz. Bugün bile neden burada olduğumuzu ve nereden geldiğimizi bilmeye can atıyoruz. İnsanlığın bilgi için duyduğu bu en derindeki arzu, sürekli arayışımız için yeterli gerekçeyi sağlıyor. Amacımız, içinde yaşadığımız evreni eksiksiz tanımlamaktan başka bir şey değil.

Zamanın Daha Kısa Tarihi, Stephen W. Hawking (Sayfa 21 - DOĞAN KİTAP)Zamanın Daha Kısa Tarihi, Stephen W. Hawking (Sayfa 21 - DOĞAN KİTAP)
Enes Genç, bir alıntı ekledi.
14 Mar 14:15

''Gidelim George. Buradan uzaklaşalım. Burası kötü bir yer.''

Fareler ve İnsanlar, John Steinbeck (Sel Yayıncılık)Fareler ve İnsanlar, John Steinbeck (Sel Yayıncılık)