Tuğba

Tuğba
@GokturkortaAsya
Sabitlenmiş gönderi
Adın ne değeri var? Şu gülün adı değişse bile kokmaz mı aynı güzellikte?
+1
Kişi ne kadar aşık olmak istese de, bunu isteyerek gerçekleştiremez. Diğer yandan, aşkla karşılaştığımızda aşk arayışında da olmayabiliriz. Gerçek şu ki genellikle umulmadık insanlara ve umulmadık zamanlarda aşık oluruz.
Benliğimizin özünde bir şey, sevildiğini hissetme ihtiyacı duyar. Dünyadan çekilmek, başka insanlarla bağlantıyı kaybetmek, kişinin ruhunu mahveder. Bir suçlunun hücresinde tek başına kalması en acımasızca ceza olduğuna inanılmasının nedeni budur. İnsan, başka bir insanla yakınlaşmak ve sevilmek ister.

Okur takip önerileri

Tümünü gör
Her çocuğun içinde, sevgiyle doldurulması gereken bir 'duygu deposu' vardır.Çocuk gerçekten sevildiğinde, doğal ve olması gerektiği gibi gelişir. Sevgi deposu boş kaldığında, çocuk yanlış davranışlara yönelir. Çocukların yaramazlıkları genellikle bu sevgi deposundaki boşluktan kaynaklanır.
Çoğumuz yetişkinliğe ulaştığımızda, duygularımızı bastırmayı ve reddetmeyi öğrenmiş, duygusal yönümüzle bağlantımızı kaybetmiş durumdayızdır.
Kendini açıkça ifade etmek, bazılarımız için zordur. Birçok yetişkin, duygu ve düşüncelerin ifade edilmesinin uygun görülmediği aile ortamlarında büyümüştür.
Eskiden olmuş şeyler yüzünden bugünlerini mahveden insanları gördükçe hem şaşırıyor hem de üzülüyorum. Bu insanlar, dün yaşanan huzursuzluklar bugüne taşımaktan vazgeçmiyor ve belki de muhteşem geçebilecek yeni bir günü daha berbat ediyorlar.
Çoğumuz , tüm hayatımız boyunca gerçekleştirebileceğimizden çok daha yüksek bir potansiyele sahibiz. Önümüzdeki en büyük engel, genellikle kendi cesaretsizliğimizdir.
"Endişeli bir yürek insanı ezer ama sevgi dolu bir kelime neşelendirir."
Tuğba
Bir kitabı okumaya başladı
Beş Sevgi Dili
Beş Sevgi DiliGary Chapman
8.9/10 · 7bin okunma
"Bak! Kaç gündür tek satır yazabiliyor muyum? Böyle bir ortamda! Şiir iç denge ister. Tek tek kişilerle değil, kitleyle uğraşmaktır şirin işi."
açtım yüreğimi, çakmaktaşı yalazlarından kanırtan bir hicran ve çeliklenen isyanla..
Sayfa 45
Tuğba
Bir kitabı okumaya başladı
Arafat’ta Bir Çocuk
Arafat’ta Bir ÇocukZülfü Livaneli
7/10 · 7,4bin okunma
Tamam güzel bir kız; yani güzel galiba. Başkalarının da aklını başından alıyor sonuçta. Uzun boylu, biçimli bir vücudu var. Yalnız incecik. Vücudu o kadar ince ki onu düğümleyebilir veya ikiye katlayabilir insan. Daracık, uzun bir ayak izi var; insana ıstırap veren bir ayak izi... Gerçekten öyle: Istırap verici. Saçlarının kızıla çalan bir tonu var. Gözleri gerçek bir kedinin gözleri, fakat öyle mağrur, öyle kibirli bakıyor ki.
Sayfa 43
132 syf.
10/10 puan verdi
Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım
Gözlerimi Kaparım Vazifemi YaparımHaldun Taner
8.9/10 · 621 okunma
6,8bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.