Giriş Yap
Gülay
@Gulay___
“Sadece ben kendimi duyuyor ve anlıyorum, öteki insanlardan daha iyi değilsem bile en azından başkayım” instagram.com/karganinelyazmasi/
565 okur puanı
16 Tem 2019 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
... çelişkilerle dolu bir yerdir : Kendimi evimde hissediyordum, tanıdık ama köpekbalıklarıyla dolu bir yüzme havuzundaymışım gibi bir histi bu"
Sayfa 10 - Everest Yayınları
ve bir kitap okudu
132 syf.
·
6 günde okudu
Bilinçaltı
9.7/10 · 7 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
“İnsanlar büyüdükçe oynamayı bırakırlar ve oynamaktan kazandıkları zevk veriminden vazgeçerler. Ama insan zihnini anlayan herkes bilir ki, insan için bir zamanlar deneyimlendiği bir zevkten vazgeçmekten daha zor bir şey yoktur. Aslında hiçbir şeyden asla vazgeçmeyiz ; sadece bir şeyi diğeriyle değiştiririz.”
Sayfa 96 - Cem Yayınevi
“Samimiyet tüm dehaların kaynağıdır ve insanlar daha ahlaklı olsalardı daha zeki olurlardı.”
Sayfa 172 - Cem Yayınevi
“Deneyimler, bilimsel bir tartışmada nesnel bir şey söylemeden, yalnızca çok az insanın kibar kalabildiğini gösteriyor ve bilimsel çekişmelerin bende yarattığı izlenim her zaman iğrenç olmuştur. Belki bu tavrım yanlış anlaşılmıştır ; belki fazla iyi huylu ya da kolayca gözümü korkuttukları için daha fazla dikkate alınmaz görünmüşümdür. Bu bir hataydı ; herkes kadar küfürlü ve öfkeli olabilirim, ancak altta yatan duyguları yayınlamaya uygun biçimde ifade etme sanatına sahip değilim ve bu nedenle tamamen kaçınmayı tercih ediyorum.”
Sayfa 39 - Cem Yayınevi
“Robinson Crouse gibi ben de ıssız adama olabildiğince rahat şekilde yerleştim. Günümüzün baskı ve karmaşalarından uzak halde, yalnız yıllara dönüp baktığımda, o günler görkemli bir kahramanlık çağı gibi görünüyor. Benim muhteşem yalnız kalışım avantaj ve cazibeden yoksun değildi. Herhangi bir yayın okumak ya da köyü bilgilendirilmiş muhalifleri dinlemek zorunda değildim . Hiçbir kesimden etkilenmedim ; beni rahatsız edecek hiçbir şey yoktu.”
Sayfa 22 - Cem Yayınevi
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
166
1.654 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.2