Giriş Yap
Hatice Beyza Kalyoncu
@HBeyza_K
lise
Trabzon
125 okur puanı
23 Eki 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Bir de ben kalkıp bu halimle başka bir insanın kafasının içini tahlil etmek,onun düz veya karışık ruhunu görmek istiyordum. Dünyanın en basit, en zavallı, hatta en ahmak adamı bile, insanı hayretten hayrete düşürecek ne müthiş ve karışık bir ruha sahiptir. Niçin bunu anlamaktan bu kadar kaçıyor ve insan dedikleri mahluku anlaşılması ve hakkında hüküm verilmesi en kolay şeylerden biri zannediyoruz? Niçin ilk defa gördüğümüz bir peynirin esvafı hakkında söz söylemekten kaçtığımız halde ilk rast geldiğimiz insan hakkında son kararımızı verip gönül rahatlığıyla öteye geçiveriyoruz?
Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin AliSayfa 31 - iş Bankası
%85 (240/282)
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Söyle sen kimi güneşin sanıyorsun? Vazgeç bak gittikçe kararıyorsun!
Mark Twain, "Bağışlamak, menekşelerin onu ezen topuklarda bıraktığı hoş kokudur." der. Bağışlamak, ruhun ve kişisel cesaretin yüce bir göstergesidir. Bu, aynı zamanda yaşam kalitenizi yükseltmenin en iyi yollarından da biridir. Size kötülük yapan birini düşünmeye ayırdığınız her dakikanızın çok değerli bir arayışınızdan çalınmış zaman olduğunu keşfedin.
Zaman
"Zaman" dediğimiz ve yaşamı ölüme çengelleyen göbek bağı. İlk bakışta üç evreli gibi görünür. Dün, bugün ve yarın; ya da geçmiş, şimdiki ve gelecek zaman. Oysa "bugün", "şimdi" diye bir zaman dilimi yoktur. "Şimdi" sözcüğü daha ağzımızdan çıkarken geçmişe aittir. Ancak insanlar olmayan bir "şimdi" kavramını yaratarak yaşamak zorundadırlar ve "şimdi" diyince, çok yakın geçmişin belirlediği çok yakın geleceği düşünürler.
Geçmişinizin üzerinde durup düşündüğünüz her an geleceğinizden çalışıyorsunuz demektir. Dikkatinizi sorunlarınıza odaklayarak geçirdiğiniz her dakika, çözüm üretme sürenizi eksiltiyorsunuz. Dahası başınıza hiç gelmemiş olmasını arzuladığınız şeyleri düşünmek aslında yaşamınızda gerçekleşmesini arzuladığınız şeylerin önüne set çekmektir. Zamansızlık gerçeğinde bütün gün düşündüklerinize dönüşeceğiniz bilgisine dayanarak eğer yaşadığınızı ikinci kez yaşamak istemiyorsanız geçmişteki olaylar ya da hatalar için endişelenmenin hiçbir anlamı yoktur. Bunun yerine farkındalığın ve aydınlanmanın yeni bir boyutuna ulaşmak için geçmişinizden çıkardığınız dersleri kullanın.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
14
138 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.30