1000Kitap Logosu
lalin.kutuphanesi
TAKİP ET
lalin.kutuphanesi
@Hilalbuyuk
141 okur puanı
13 Şub 2020 tarihinde katıldı.
136
Kitap
108
İnceleme
40
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Uykunuzda büyür,düşlerinizde yaşarsınız dolu hayatınızı.Çünkü gecenin dinginliğinde edindiklerinize şükranla geçirirsiniz bütün günlerinizi Karanlıklar üstünüze çöktüğünde, şöyle deyin :"Bu karanlıklar henüz doğmamış şafaktır ;her ne kadar gecenin doğum sancıları içime dolsa da, tepelere doğan şafak benim için de doğacaktır."
4
56 syf.
·
Puan vermedi
Selamlarrr Ben yine bakın hangi kitap yorumu ile geldim. Bu son demek isterdim ama ay bitmeden 1 yada 2 kesin yine #modernklasiklerden yorum gelecektir şimdiden haberiniz olsun. Ermiş kitabı biter bitemez hız kesmeden hemen #ermişinbahçesi kitabını aldım elime 1-2 saat içinde bitirdim ve yine çok sevdim. Önce size kitap hakkında düşündüklerimi anlatıp adından hemen kitap hakkında bilgi vereceğim. Ermiş’in devamı niteliğinde, yine Ermiş kadar güzeldi ama Ermiş mi bu kitap mı derseniz Ermiş’i seçerim. Çünkü bu kitap diğerine göre bir tık geride kalmış bence diğer kitapta olaylar daha derin ve örüntülü bir şekildeydi. Kitabımızın dili yine sade ve anlaşılırdı. İçerisinde olan fikirler gerçekten hayran bırakacak derecedeydi. “Ermiş’in Bahçesi” yazarın vefatının ardından yayımlanmış bir eseridir. Yazarımız bir nevi hayatta yaşayacağımız, karşılaşacağımız zorluklar hakkında nasıl ilerlememiz gerektiğini nasıl şekil almamız gerektiğini bizlere göstermekte. Bir nevi yüryüzünde olup biten şeylerin ahenginden bahsediyor. Kitabımızın konusu ise; El Mustafa, Orphalese’ten ayrılarak doğduğu adaya; annesiyle babasının ebedi uykuya daldığı bahçeye geri dönmüştür. O bahçede 9 müridiyle bir araya gelmesinden bahsetmektedir. Çok süre sonrasında müritleriyle yeniden bir araya gelir. El Mustafa müritlerine yalnızlıktan, zamandan ve insan ilişkilerine kadar birçok konudan söz etmektedir. Yine her sayfasında çok güzel öğütlere yer vermektedir. Hiç #halilcibran eseri okumadıysanız ilk olarak Ermiş kitabından başlayabilirsiniz. Ben çok keyif alarak okudum inşallah sizlerde seversiniz herkese iyi okumalar.
Ermişin Bahçesi
7.5/10
· 9,3bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3
️ "İnsan için tüm amaçlarını susuzluktan çatlamış dudaklara ve tüm yaşamı bir çeşmeye dönüştüren bir armağandan daha büyüğü yoktur kuşkusuz. Benim şerefim ve ödülüm işte bu armağanda yatıyor. Ne zaman içmek için çeşmeye gelsem, diri suyun kendisini susamış bulmamda..."
6
55 syf.
·
Puan vermedi
Herkese merhaba ️ Ben yine #modernklasiklerdizisi nden vazgeçemedim. Nedense bu kitapları okurken aşırı derecede mutlu hissediyorum kendimi. Galiba klasik sevmeyen ben artık bir klasik hastası oldum desem yeridir. Evettt şöyle hemencecik bugün ki kitabımızı inceleyelim. Halil Cibran'ın #ermiş kitabıyla geldim karşınıza. İlk olarak Ermiş'i okuduğum için çok mutluyum çünkü yazar kalemini sevdirdi ve hemen içine çekti kitap beni. Bu kitap biter bitmez elime alacağım ikinci kitapta #ermişinbahçesi olacaktır kesinlikle. Hemen size konu içeriği hakkında ilk olarak bilgi vermek istiyorum. El Mustafa adında Orphalese kentinde yaşayan bir ermişin hikayesidir. Ermiş’in artık bu kentten ayrılma vakti gelmiştir. Ayrılmadan önce orada yaşayan kişiler ona olan saygı ve sevgisini dile getirmek için yanına gelirler. Ondan gitmeden bir konuşma yapmasını isterler. El Mustafa’da onları kırmaz gitmeden konuşmasını yapar sorulanları cevaplar ve artık gitme vakti geldiğinde bu duruma herkesten çok üzülen ilk öğrencisi El Mitra’dır. Kitapta anlatılanlar o kadar güzel ve ders verici ki her sayfasında cümleleri okuduktan sonra kesinlikle düşüncelere dalıyorsunuz. Bana sorarsanız başucu niteliğinde olacak kitapların arasında kesinlikle yer alır. Zaten kitabın içerisinde karşılıklı bir sohbet havası var. Bu durumda benim kitaba bir tık daha yakın hissettirdi. Çünkü bu tarz kitapları zaten çok seven birisiyim. Yazarın dili sade ve anlaşılırdı. Anlatımı oldukça basit ve okurken sıkılmıyorsunuz. Hemencecik okunan ince bir kitaptır. İçeriğinde bolca öğütlere rastlayacaksınız. Bu öğütlerin çoğunda kendi payıma düşünleri aldım sizlerde kesinlikle kendi payınıza düşün birkaç öğüt bulacaksınızdır. Bu yüzden altı çizilecek bolca cümlelere rastlayacaksınız post-it ve kalemlerinizi yanınızdan ayırmayın.️ Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. ️ Kitapların hayatımızdan eksik olmaması ümidiyle. #alıntı ️ Sevgi ayrılık saati gelene kadar bilmez kendi derinliğini. ️ ….yalnızca hayat tutabilir kalplerinizi avucunda
Ermiş
8.1/10
· 47,1bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
13