1000Kitap Logosu
Yağmur Özdoğan
Yağmur Özdoğan
Yağmur Özdoğan
TAKİP ET
Yağmur Özdoğan
@Kilim1
20 okur puanı
25 Oca 2019 tarihinde katıldı.
81
Kitap
4
İnceleme
61
Alıntı
1
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Yağmur Özdoğan
Haysiyet'i inceledi.
304 syf.
·
14 günde
·
8/10 puan
Ülkemizde özelliklerde son yıllarda yaşanan olaylara, objektif ve araştırmacı ruh (bana göre gazeteciliğin tanımı budur.) ile yaklaşan Ece Üner’in bu kitabında konular çok derinlemesine olmasına da asıl noktayı anlatabilecek şekilde aktarılmış. Ülkemizdeki son 5 yılda tamamen değişen atmosferde bir takım yanıtlar bulmak için güzel bir kaynak olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda akıcı ve anlaşılır bir dil ile yazıldığı için her yaştan insana hitap edebilir, hatta genç arkadaşlarımız için ülke ve dünya tarihindeki geniş etkilere sahip önemli olaylar hakkında fikir sahibi olabilecekleri bir kitap, herkese tavsiye ederim.
Haysiyet
8.4/10
· 500 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Yağmur Özdoğan
bir alıntı ekledi.
Hükümetler sansüre geçit vermemelidirler ve bu ancak basının özgür kalması ile olabilir. Eğer erdemli bir hükümet ise kendisine yapılacak herhangi bir saldırıdan korkmasına gerek kalmayacaktır. Doğa, insana ister dinin, istet politikanın, isterse de hukukun içinde olmak üzere doğruyu bulup çıkarması için verilmiştir.
14
Yağmur Özdoğan
bir alıntı ekledi.
Biz kendi uçaklarımızı düşüreceğiz, kendi binalarımızı bombalayacağız ve terörün acımasız yüzünü insanlara göstereceğiz. Böylece teröristlere saldırmak içib arkamızda kampyu desteği olucak.
9
Yağmur Özdoğan
bir alıntı ekledi.
Büyük bir gönüllülükle, ya bir sevgili, ya bir dost, ya bir liderin, ya da müptelası olduğumuz düzenin aşkına her şeye göz yumarız. Aldatılma, dolandırılma, adaletsizlik, haksızlık, eşitsizlik, zorluk, yokluk hatta bazen şiddet, bizi o uykudan uyandırmaya yetmez. Hatta görünmez zincirlerle sıkı sıkı bağlı olduğumuzdan çok ‘’sıkı’’ bir uyku çekeriz.
4