Çiğdem şenocak
mesaj-gonder
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
TAKİP ET
Çiğdem şenocak
@Naturalistbaykus
Olduğum şeyle olmadığım şey arasında, hayal ettiğim şeyle hayatın beni yaptığı şey arasında bir boşluğum.
meslek
Öğretmen
v3_profil_bos
117 okur puanı
gecmis
30 Oca 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Herhangi bir halk, kendi toprağında bağımsızlık savaşı yaptığı zaman yenilmezdir! Ama yine de, merkezi Rus televizyon kanalı, Rus ordusunun korkunç mağlubiyetlerini haklı çıkarmak için, Çeçen savaşçıların dünyanın her köşesinden getirilen paralı askerler olduğunu, tanklar altına el bombaları atan uyuşturucu bağımlıları olduğunu söylediler. Kaç defa duyduk:"Kentin haydutlardan temizlenmesi devam ediyor" diye Sanki çöpten bahsediyorlarmış gibi. Kentleri hava Kuvvetleri bombalıyor, ağır toplarla harabeye çeviriyor, tanklarla ütülüyor, önlerine geleni (Kadınları, çocukları, yaşlıları) öldürüyorlar. Adına da etnik temizlik diyorlar!
Yerli televizyon kanalında, Dağıstan sınırında esir alınan yeni Rus askerlerini gösterdiler. Paralı askerlerden farklı olan bu askerler orduya yeni çağrılmışlardı, en çok on beş, on altı yaşlarındaydılar. Her birinin yüzü ağlamaktan şişmişti. Cumhurbaşkanı Cevher Dudaev'in özel emri ile evlerine gönderildiler.
30 Eylül'de Rus helikopterleri sivil havaalanı Severni'yi bombaladılar. Ondan sonra Naurski Bölgesi'ndeki Kalininski Havaalanı'nda bulunan uçakları bombaladılar. Küçük hava kuvvetlerimiz hemen yok edildi. Rus medya kuruluşları dünyaya, Cevher Dudaev' in tüm uçaklarının, zırhlı araçlarının yok edildiğini duyurdu. Cevher, Rusya Hava Kuvvetleri Genel Komutanı Deynekin'e bir telgraf çekti:"Havadaki üstünlüğünüzü kutluyorum. Karada görüşmek üzere!"
419 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;