Şaman Gözü

8,1/10  (15 Oy) · 
22 okunma  · 
9 beğeni  · 
638 gösterim
Hayvanlar insanlara neyi nasıl haber verir?

Ev kazaları aslında ne söyler?

Fiziksel rahatsızlıklar hangi içsel çöküşün işaretleridir?

Aşk, iş ve gelecekle ilgili dilekleri gerçekleştirmek için hangi sihir, hangi mevsimde ve günün hangi saatinde uygulanır?

Özel eşyalar koruyucu tılsımlar haline nasıl dönüştürülür?

Bir Şaman’ın ecza dolabında neler bulunur?

Doğanın iyelerinden ne şekilde dilek dilenir?

Çocuk sahibi olmak için hangi ritüeller gerçekleştirilir?

Rüyaların gizemi nedir?

Ve daha neler neler...

Doğayla ve doğanın iyeleriyle uyum içinde yaşayan Şamanlar, doğanın döngüleriyle işbirliği yaparak gerçekleştirdikleri sihir ve ritüellerle sağlıklı yaşamayı, hastalıkları iyileştirmeyi, dilekleri gerçekleştirmeyi ve mistik güçleri artırmayı biliyorlardı.

Şamanların uyguladıkları şifalandırma teknikleri, öğretileri, gelenekleri ve sihir uygulamaları ilk kez gerçek bir Şaman tarafından kaleme alındı.

Binlerce yıllık kadim bir öğretinin ritüelleriyle hayatı bugün yeniden şekillendirmek mümkün...
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2016
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786053111030
 • Yayınevi:
  Destek Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Umut Çalışan 
24 Nis 2017 · Kitabı okudu · 22 günde · 6/10 puan

Bu kitap öncesinde Şamanizm hakkında çok fazla bir bilgim olmasa da, genel itibari ile beklentilerim doğrultusunda bir inanç ve mantık sistemi ile karşılaştım. Hayatın her aşamasında kendine dünyanın ve kâinatın muazzam dengesini örnek alan bir yaşam felsefesini kabullenmek zor değil. Lakin bu örnek almanın, yürümekten su içmeye, uyumaktan, yataktan çıkmaya kadar her eylemimizi kapsıyor olması, ne yalan söyleyeyim ilk başlarda korkutucu gelmiyor değil.

Baştan anlaşalım, bu kitabı okuyarak, evrenin şifresini çözme, başarılı olmak, bundan sonra antibiyotik kullanmadan gribi atlatacak sihirleri öğrenmek gibi hayalleriniz varsa, vazgeçin. Zira her ne kadar öğretilen her sihir, (bu arda sihir ile büyünün farklı şeyler olduğunun altının çizildiğini belirtelim) her tedavi yöntemi akla mantığa son derece uygun olsa da, günlük şehir yaşamında uygulayabilmek neredeyse imkânsıza yakın gibi. Bu nedenle bu kitaptan önce, kuşkusuz bir inanç ile sonsuz ve samimi bir teslimiyet olmak üzere pek çok fedakârlığa ihtiyacınız var. Yine de kitaptaki hiçbir şeyi uygulayamasanız bile, etrafımızdaki canlı cansız her varlığın, her doğa olayının bir ruhu olduğu kabulü ile onlara iyi davranarak sürdüreceğimiz bir yaşamın bize onlarca pozitif katkı sağlayacağı muhakkak. http://www.umutcalisan.com/...gozu-asu-mansur.html

ozge 
31 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 7/10 puan

Şaman ritüelleri ile ilgili oldukça detaylı bilgi yer alıyor. Kurşun dökme, giden yolcunun ardından su dökme, nazar boncuğu takmak gibi geleneksel davranışların kökenlerinin şamanizimden geldiğini öğrenmek ilginçti. Ağırlıklı Şamanizm ritüelleri anlatılmış. Açıkçası merakımı uyandıran , araştırmaya sevk eden bir kitap oldu. özellikle Şamanizm ve Türk geleneklerini merak etmeye başladım. Bu konuda kitap önerileri olan arkadaşlar varsa yönlendirebilirlerse sevinirim.

Doğukan Güneş 
14 May 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Şamanizm ile ilgili birinci ağızdan yazılmış bir kaynak. Ritüellerinden anlatımına gayet başarılı. Destek beni şaşırtmaya devam ediyor. Birileri sanırım yapıcı eleştiriler yapmış. Okuyun derim.

Atsız 
25 Tem 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

-Hayvanlar insanlara neyi nasıl haber verir?
-Ev kazaları aslında ne söyler?
-Fiziksel rahatsızlıklar hangi içsel çöküşün işaretleridir?
-Aşk, iş ve gelecekle ilgili dilekleri gerçekleştirmek için hangi sihir, hangi mevsimde ve günün hangi saatinde uygulanır?
-Özel eşyalar koruyucu tılsımlar haline nasıl dönüştürülür?
-Bir Şaman'ın ecza dolabında neler bulunur?
-Doğanın iyelerinden ne şekilde dilek dilenir?
-Çocuk sahibi olmak için hangi ritüeller gerçekleştirilir?
-Rüyaların gizemi nedir?
Ve daha neler neler...

Doğayla ve doğanın iyeleriyle uyum içinde yaşayan Şamanlar, doğanın döngüleriyle işbirliği yaparak gerçekleştirdikleri sihir ve ritüellerle sağlıklı yaşamayı, hastalıkları iyileştirmeyi, dilekleri gerçekleştirmeyi ve mistik güçleri artırmayı biliyorlardı. Şamanların uyguladıkları şifalandırma teknikleri, öğretileri, gelenekleri ve sihir uygulamaları ilk kez gerçek bir Şaman tarafından kaleme alındı. Binlerce yıllık kadim bir öğretinin ritüelleriyle hayatı bugün yeniden şekillendirmek mümkün...

İlayda Arslan 
29 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Eğer Şamanizm'le ilgileniyorsanız okumanız gereken bi kitap diyebilirim. En başından sonuna kadar her şeyi gayet açık bir şekilde anlatmış.. Tamamen bilgi dolu. Ayrıca kapağı da çok ilgi çekici :) Diğer kitaplar gibi hemen okuyup bitirmedim açıkçası merak ettikçe okudum tamamen bilgi verdiği için.. Kitabı gerçek bi Şaman'ın yazmış olması da kitabın bi artısı tabi.

Kitaptan 10 Alıntı

Nurhan Işkın 
19 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Örümcek
Doğanın en güçlü sezgilerine sahip olan hayvanlardan biridir. Odaklanmanın ustasıdır.

Şaman Gözü, Asu Mansur (Sayfa 230)Şaman Gözü, Asu Mansur (Sayfa 230)
Nurhan Işkın 
18 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Arıların çıkardığı ses büyük kitlelerin dua ettiğinde çıkardığı sesle aynıdır. Bu ses işitildiğinde dua etmek, duanın gücünü artırır.

Şaman Gözü, Asu Mansur (Sayfa 206)Şaman Gözü, Asu Mansur (Sayfa 206)
Nurhan Işkın 
18 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

At binenler bilirler ki atla binicisi arasında derin bir duygusal bağ kurulur.

Şaman Gözü, Asu Mansur (Sayfa 200)Şaman Gözü, Asu Mansur (Sayfa 200)
Nurhan Işkın 
18 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ulumak kurtların dilinde yaratanı anmaktır. Börüler tek eşlidirler ve aile kavramına büyük önem verirler.

Şaman Gözü, Asu Mansur (216)Şaman Gözü, Asu Mansur (216)
Nurhan Işkın 
18 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Doğadaki her şeyin bir ruhu ve her şeyin ruhsal olarak birbirleriyle "kader" bağı vardır.

Şaman Gözü, Asu Mansur (Sayfa 98)Şaman Gözü, Asu Mansur (Sayfa 98)
Nisa 
09 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sevgi, dünyadaki en büyük şifa gücüdür. Bütün doğa her an ve hiç durmadan şifa saçtığına göre, aslında ne kadar da çok seviliyor olduğumuzu düşünebiliriz.

Şaman Gözü, Asu Mansur (Sayfa 174)Şaman Gözü, Asu Mansur (Sayfa 174)
Nisa 
09 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Hayat sınırsız bir güçtür ve ölçülemez olanaklara meydan tanır. Her oluşum hayatın içerisinde gerçekleşir. Yaşam bile hayatın içerisindedir. Hayat her şeyi kapsayan bir canlılıktır. Yaşamsa bu canlılığın içerisindeki kişisel tutum,deneyim, algı ve tepkilerin toplamıdır.

Şaman Gözü, Asu Mansur (Sayfa 155)Şaman Gözü, Asu Mansur (Sayfa 155)
Atsız 
25 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Yeryüzünde herkes her şeyi yapabilir, ancak herkes her şeyi başaramaz. Başarmak istediği halde türlü bahanelerle hedefinden vazgeçenler, o başarıyla ilgili inanç eksikliği yaşıyorlardır. İnanç eksikliği, kişinin yaratanla arasına mesafe koymasıdır. İşte aradaki bu mesafe de yaşanan başarısızlıkların nedenidir. Hedefleri konusunda desteğe ihtiyaç duyanların dağın iyesine (sahibine) başvurmalıdır. Dağın iyesi (sahibi) aynı zamanda koruyucu niteliklere de sahiptir. Kişileri felaketten korur ve sığınma sağlar. Dağın onu çağırdığından hisseden kişi, aslında atalarının ve yaratanın çağrısını duyuyordur.

Şaman Gözü, Asu MansurŞaman Gözü, Asu Mansur
Atsız 
25 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Geleneksel Türk Khamlığı'na (Şamanlığına) göre insanların üç ruhu vardır.
Sülde; Bu ruh beynin tam orta bölümünde oturur. Bilincin kendisidir. Gözlerin ardından bakandır. Dili konuşturan, konuşmayı dinleyendir. Dilde tadı bilendir, tattırandır. Burunda koklayan, koklatan, kulakta işittiren, duyandır. Deneyimleyen, gülen, ağlayandır… Süne; Bu ruh yürekte oturur. Sezgi gücüdür ve hisleri üretir. Süne sayesinde tehlikeler sezilir, öngörülerde bulunur. Süne anıları hatırlayandır. Sülde gök tarafından verilen bir ruhken, süne anne tarafından yavruya verilir. 
Özüt; Bu ruh batın bölgesinde, iki leğen kemiği arasında oturur. Bedenin yaşamsal işlevini yerine getirir, onun hayatta kalmasından sorumludur. Beden hücreden organa kadar her şeyiyle bir bütündür ve özüt de bu bütünü işler. Yüreğin atması, hormonların salgılanması, kasların kasılıp gevşemesi, kan dolaşımını ve bütün yaşamsal faaliyetleri özüt yönetir.

Şaman Gözü, Asu MansurŞaman Gözü, Asu Mansur