Adı:
Şaman Gözü
Baskı tarihi:
Nisan 2016
Sayfa sayısı:
272
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053111030
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınevi
Hayvanlar insanlara neyi nasıl haber verir?

Ev kazaları aslında ne söyler?

Fiziksel rahatsızlıklar hangi içsel çöküşün işaretleridir?

Aşk, iş ve gelecekle ilgili dilekleri gerçekleştirmek için hangi sihir, hangi mevsimde ve günün hangi saatinde uygulanır?

Özel eşyalar koruyucu tılsımlar haline nasıl dönüştürülür?

Bir Şaman’ın ecza dolabında neler bulunur?

Doğanın iyelerinden ne şekilde dilek dilenir?

Çocuk sahibi olmak için hangi ritüeller gerçekleştirilir?

Rüyaların gizemi nedir?

Ve daha neler neler...

Doğayla ve doğanın iyeleriyle uyum içinde yaşayan Şamanlar, doğanın döngüleriyle işbirliği yaparak gerçekleştirdikleri sihir ve ritüellerle sağlıklı yaşamayı, hastalıkları iyileştirmeyi, dilekleri gerçekleştirmeyi ve mistik güçleri artırmayı biliyorlardı.

Şamanların uyguladıkları şifalandırma teknikleri, öğretileri, gelenekleri ve sihir uygulamaları ilk kez gerçek bir Şaman tarafından kaleme alındı.

Binlerce yıllık kadim bir öğretinin ritüelleriyle hayatı bugün yeniden şekillendirmek mümkün...
Bu kitap öncesinde Şamanizm hakkında çok fazla bir bilgim olmasa da, genel itibari ile beklentilerim doğrultusunda bir inanç ve mantık sistemi ile karşılaştım. Hayatın her aşamasında kendine dünyanın ve kâinatın muazzam dengesini örnek alan bir yaşam felsefesini kabullenmek zor değil. Lakin bu örnek almanın, yürümekten su içmeye, uyumaktan, yataktan çıkmaya kadar her eylemimizi kapsıyor olması, ne yalan söyleyeyim ilk başlarda korkutucu gelmiyor değil.

Baştan anlaşalım, bu kitabı okuyarak, evrenin şifresini çözme, başarılı olmak, bundan sonra antibiyotik kullanmadan gribi atlatacak sihirleri öğrenmek gibi hayalleriniz varsa, vazgeçin. Zira her ne kadar öğretilen her sihir, (bu arda sihir ile büyünün farklı şeyler olduğunun altının çizildiğini belirtelim) her tedavi yöntemi akla mantığa son derece uygun olsa da, günlük şehir yaşamında uygulayabilmek neredeyse imkânsıza yakın gibi. Bu nedenle bu kitaptan önce, kuşkusuz bir inanç ile sonsuz ve samimi bir teslimiyet olmak üzere pek çok fedakârlığa ihtiyacınız var. Yine de kitaptaki hiçbir şeyi uygulayamasanız bile, etrafımızdaki canlı cansız her varlığın, her doğa olayının bir ruhu olduğu kabulü ile onlara iyi davranarak sürdüreceğimiz bir yaşamın bize onlarca pozitif katkı sağlayacağı muhakkak. http://www.umutcalisan.com/...gozu-asu-mansur.html
Şamanizm ile ilgili birinci ağızdan yazılmış bir kaynak. Ritüellerinden anlatımına gayet başarılı. Destek beni şaşırtmaya devam ediyor. Birileri sanırım yapıcı eleştiriler yapmış. Okuyun derim.
 • Kürk Mantolu Madonna
  8.9/10 (15.920 Oy)19.837 beğeni45.424 okunma3.471 alıntı191.992 gösterim
 • Küçük Prens
  9.0/10 (11.097 Oy)13.910 beğeni36.029 okunma3.751 alıntı153.108 gösterim
 • Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu
  8.6/10 (6.347 Oy)6.051 beğeni17.908 okunma2.280 alıntı95.802 gösterim
 • Dönüşüm
  8.2/10 (8.909 Oy)9.183 beğeni30.108 okunma922 alıntı146.167 gösterim
 • Satranç
  8.7/10 (9.706 Oy)9.657 beğeni27.107 okunma1.996 alıntı125.544 gösterim
 • İçimizdeki Şeytan
  8.6/10 (4.190 Oy)4.559 beğeni13.388 okunma2.798 alıntı75.235 gösterim
 • Şeker Portakalı
  9.0/10 (7.884 Oy)9.423 beğeni26.499 okunma1.791 alıntı135.334 gösterim
 • Uçurtma Avcısı
  9.1/10 (9.983 Oy)11.770 beğeni29.529 okunma1.681 alıntı154.520 gösterim
 • Aşk
  7.7/10 (5.043 Oy)5.714 beğeni18.996 okunma962 alıntı95.586 gösterim
 • Simyacı
  8.6/10 (8.220 Oy)9.208 beğeni27.492 okunma2.923 alıntı121.164 gösterim
Şaman ritüelleri ile ilgili oldukça detaylı bilgi yer alıyor. Kurşun dökme, giden yolcunun ardından su dökme, nazar boncuğu takmak gibi geleneksel davranışların kökenlerinin şamanizimden geldiğini öğrenmek ilginçti. Ağırlıklı Şamanizm ritüelleri anlatılmış. Açıkçası merakımı uyandıran , araştırmaya sevk eden bir kitap oldu. özellikle Şamanizm ve Türk geleneklerini merak etmeye başladım. Bu konuda kitap önerileri olan arkadaşlar varsa yönlendirebilirlerse sevinirim.
Ilginç bir kitap diye tanımlayabilirim. Tesadüfen karşıma çıktı ve Şaman kültürüne dair bir şeyler öğrenmeme işaret diye düşünüp okumaya başladım. Şamanizme dair hiç bir şey bilmiyorum sanırdım ancak gördüm ki günlük hayatta uyguladığımız bir çok ritüel örneğin misafirliğe eli boş gitmemek bile bize atalarımızdan kalan bir şaman geleneğiymiş.
Bu arada fark ettim ki anneannem gerçek bir Şaman. Ölünün üzerine bıçak konulması nazar boncuğu takmak suya rüya anlatmak gibi anneannemden gördüğüm alışkanlıklardan pek çok örnek var kitapta. En çok ilgimi çeken kısım ise 12 hayvanlı Türk takviminden doğum yılı hesaplayıp yıldız haritası çıkarır gibi karakter tahlili yapılan kısımdı.
Sihir tarifi verilen bölümü atlayarak okudum ancak tütsüleri ve şifa önerilerinin bir kısmını deneyeceğim. Meraklısı için dolu dolu ve güzel bir kitap. Tavsiye ederim.
Şaman Gözü genel olarak şamanizm ve eski Türk geleneklerini konu ediniyor. Açıkçası beklediğim gibi bir kitap olmadı benim için. Yine de yeni ve ilgi çekici bilgiler bulabilirsiniz.
Şamanizm üstüne yazılmış en ayrıntılı kitapların başında gelmektedir. Kham ağzından öğrenmek açısından ise benzerlerinden ayrılmaktadır. Her konu içinde uygulanabilecek ya da modern günlük yaşamımızda uygulanması imkansız bilgiler bulunmaktadır. Hastalıkların iyileştirilmesi konusunda bilgilerin bir çoğu günümüzde uygulanamaz durumdadır. Rüya bölümü beni en çok etkileyen bölüm olmuştur. Yer alan bütün bilgilerin objektif bilim tarafından şu an kanıtlanmış bilgiler olması dikkatimi çekti. Bu da şamanizmin doğayı ve onun insan vücuduna yansımasını iyi bir şekilde anladıklarını göstermiştir. Bu bölümden dolayı özellikle hastalıklar ve hayvan organlarının nelere iyi geleceği konusunda da objektif bir şekilde doğruyu yansıtma ihtimalini aklıma getirdi. Hayvanların yaşam şeklinden gelen özelliklerin insana yüklenmesi de bu ihtimali arttırmaktadır. Günümüzde uygulanan birçok olayın şamanizmden geldiğini de öğrenip bazılarında da şaşırdım. Şamanizmde en güzel nokta ise doğayla bir olup ona sonsuz saygı duyulmasıdır. Sadece temel ihtiyaçları söz konusu olduğunda ağaç kesip hayvan avlamaları ve bunları gerçekleştirirken de özellikle evde kalan herkesin matem havasında olması doğaya duydukları saygıyı göstermektedir. Kıtapta yer alan ritüeller en küçük ayrıntısına kadar yazılarak akılda bir boşluk bırakılmamıştır. Ayrıca bazı ritüellerde uyarılarda bulunması da güzel bir detay olarak karşımıza çıkar. Kıtap üstüne düşünülerek ve dikkatli okunursa şamanizm hakkında birçok bilgi çok rahat bir şekilde akılda kalmaktadır. Şamanizm üstüne merakı olan herkesin rahatlıkla okuyabileceği sade bir dille yazılmış çok güzel bir kitap...
Çok uzun zamandır Şamanizm merak ederdim.
Bir arkadaşım sayesinde bu kitaba ulaştım.
Aslında kitaba başlarken, çok farklı bir konu ilgi çekmişti "Beyin" ve David Eagleman "Beynin Gizli Dünyası"
adlı kitabı bitirmek üzereydim.
Şamanizm ile ilgili bir kitabın daha ilk sayfalarında bir nöroloğun yazdığı kitapla paralellik göstermesi beni çok şaşırtı.
Yapılan törenler, toprakla, gökle, ay ile ağaç ile yapılan konuşmaları ,onlara yiyecek vermek gibi inanışları bir kenara koyarsak ki, bu nedenle insanlar bu tarz kitapları okumaktan kaçıyorlar.
Kitabın içinde ilginç rastlantılar bulabilirsiniz. Mesela ;konuya çok hakim olmasam da şöyle bir benzerlik buldum.
Beynimizin iki farklı bölümü var bilinç ve bilinç dışı . Ayrıca bir de beyin dışında yaşamsal faliyetlerimizi sağlayan iç organlarımızın üzerinde bulunan bazı sinirler var.
Şamanlar için de üç ruh var ; Sülde, Süne ve özüt eğer biraz merak ettiyseniz ne kadar benzediklerini okuyunca şaşırıyorsunuz.

Çıkış noktası çok mantıklı geliyor hatta bazı inanışlar hayranlık uyandırıyor. Ancak bu kadar yaklaştıktan sonra , törenler , adetler , örneğin " Beyaz bir keçinin kılıyla örülmüş bilekliği çocuğun ayak bileklerine sarmak ya da çorabına dikmek güçlü bacakların olmasını sağlar " gibi inanışlar böyle bir karşılaştırma yapmak için insanı zorluyor.
....şamanlar manevi güç açısından yüksek donanıma sahip olsalar da işlerini kolaylaştırmak için duru bir nesneye bilinç vererek ve bu nesneleri ruhlandırarak bilinçli nesneler yaparlar ve bunlara eeren derler...
anlaşılır yalın bir dil ile şaman kültürü tanıtılmış bol bol örnek verilmiş bu kitap günümüz batıl inanç kaynaklarının çıkışı hakkında bilgilendiriyor..meraklı iseniz sıkılaıyacağınızı garanti ederim..:)
-Hayvanlar insanlara neyi nasıl haber verir?
-Ev kazaları aslında ne söyler?
-Fiziksel rahatsızlıklar hangi içsel çöküşün işaretleridir?
-Aşk, iş ve gelecekle ilgili dilekleri gerçekleştirmek için hangi sihir, hangi mevsimde ve günün hangi saatinde uygulanır?
-Özel eşyalar koruyucu tılsımlar haline nasıl dönüştürülür?
-Bir Şaman'ın ecza dolabında neler bulunur?
-Doğanın iyelerinden ne şekilde dilek dilenir?
-Çocuk sahibi olmak için hangi ritüeller gerçekleştirilir?
-Rüyaların gizemi nedir?
Ve daha neler neler...

Doğayla ve doğanın iyeleriyle uyum içinde yaşayan Şamanlar, doğanın döngüleriyle işbirliği yaparak gerçekleştirdikleri sihir ve ritüellerle sağlıklı yaşamayı, hastalıkları iyileştirmeyi, dilekleri gerçekleştirmeyi ve mistik güçleri artırmayı biliyorlardı. Şamanların uyguladıkları şifalandırma teknikleri, öğretileri, gelenekleri ve sihir uygulamaları ilk kez gerçek bir Şaman tarafından kaleme alındı. Binlerce yıllık kadim bir öğretinin ritüelleriyle hayatı bugün yeniden şekillendirmek mümkün...
Eğer Şamanizm'le ilgileniyorsanız okumanız gereken bi kitap diyebilirim. En başından sonuna kadar her şeyi gayet açık bir şekilde anlatmış.. Tamamen bilgi dolu. Ayrıca kapağı da çok ilgi çekici :) Diğer kitaplar gibi hemen okuyup bitirmedim açıkçası merak ettikçe okudum tamamen bilgi verdiği için.. Kitabı gerçek bi Şaman'ın yazmış olması da kitabın bi artısı tabi.
Örümcek
Doğanın en güçlü sezgilerine sahip olan hayvanlardan biridir. Odaklanmanın ustasıdır.
Arıların çıkardığı ses büyük kitlelerin dua ettiğinde çıkardığı sesle aynıdır. Bu ses işitildiğinde dua etmek, duanın gücünü artırır.
Ulumak kurtların dilinde yaratanı anmaktır. Börüler tek eşlidirler ve aile kavramına büyük önem verirler.
Doğadaki her şeyin bir ruhu ve her şeyin ruhsal olarak birbirleriyle "kader" bağı vardır.
Sevgi, dünyadaki en büyük şifa gücüdür. Bütün doğa her an ve hiç durmadan şifa saçtığına göre, aslında ne kadar da çok seviliyor olduğumuzu düşünebiliriz.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Şaman Gözü
Baskı tarihi:
Nisan 2016
Sayfa sayısı:
272
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053111030
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınevi
Hayvanlar insanlara neyi nasıl haber verir?

Ev kazaları aslında ne söyler?

Fiziksel rahatsızlıklar hangi içsel çöküşün işaretleridir?

Aşk, iş ve gelecekle ilgili dilekleri gerçekleştirmek için hangi sihir, hangi mevsimde ve günün hangi saatinde uygulanır?

Özel eşyalar koruyucu tılsımlar haline nasıl dönüştürülür?

Bir Şaman’ın ecza dolabında neler bulunur?

Doğanın iyelerinden ne şekilde dilek dilenir?

Çocuk sahibi olmak için hangi ritüeller gerçekleştirilir?

Rüyaların gizemi nedir?

Ve daha neler neler...

Doğayla ve doğanın iyeleriyle uyum içinde yaşayan Şamanlar, doğanın döngüleriyle işbirliği yaparak gerçekleştirdikleri sihir ve ritüellerle sağlıklı yaşamayı, hastalıkları iyileştirmeyi, dilekleri gerçekleştirmeyi ve mistik güçleri artırmayı biliyorlardı.

Şamanların uyguladıkları şifalandırma teknikleri, öğretileri, gelenekleri ve sihir uygulamaları ilk kez gerçek bir Şaman tarafından kaleme alındı.

Binlerce yıllık kadim bir öğretinin ritüelleriyle hayatı bugün yeniden şekillendirmek mümkün...

Kitabı okuyanlar 49 okur

 • Emine Avcı
 • Daha Neler
 • Emek Özbudak
 • Türkan Buharalı
 • Melisa Zeyneb
 • Mine Calason
 • Seda Çakar
 • Nalan Savcı
 • Mezuzu Forever
 • Melis Has

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%32 (8)
9
%16 (4)
8
%24 (6)
7
%16 (4)
6
%12 (3)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0