Bir Metropol Hikayesi - Burçin Bircan

9,5/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
3 beğeni  · 
613 gösterim
Etiler Koğuşu kitabıyla tanıdığımız Emrullah Erdinç, yeni incelemesiyle karşımızda. Burçin Bircan'nın günlüğünden yola çıkarak hazırlanan biyografi; uyuşturucunun korkunç yüzünü gözler önüne seriyor. O pırıltılı dünyanın (!) insanları nasıl yok oluşa sürüklediği, gencecik insanların hayatlarını nasıl mahvettiğini ibretle okuyacaksınız.

SAVAŞ AY'IN ÖNSÖZ'ÜNDEN;
"Burçin'in feryadını işittik ama duyamadık hiç birimiz. İş işten, can tenden geçtikten sonra "günlüğünden" düşen kırık dökük cümlelerle anlayabildik(!) çektiğinin sadece "madde" olmadığını. Acıyı, elemi, düş kırıklığını, umutsuzluğu, aldatılışı, güvensizliği, tekinsizliği, kimsesizliği ve hiçliği de çekmiş her nefeste Burçin kız. O şimdi çook uzaklarda"
(Tanıtım Yazısı'ndan Alıntı)
Burcu Çetin 
02 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tek kelime inanılmaz. Yaşananlar, acılar, iğrençlikler ve bunların hepsinin gerçek olması... Burçin Bircan'ın günlüğünden aktarılması. Okurken kanım dondu resmen. Bu yaşananlar gerçek olamaz dedim, bir insan bu kadar acı çekemez bu kadar masum bu kadar şeytan ve bir o kadar iğrençliklerle yaşayamaz dedim. Asla unutmayacağım, unutamayacağım bir kitap benim için. Kitabı okuduktan sonra Burçin Bircan'ın fotoğraflarını taradım bilgisayar ortamından ve kitapta isimleri geçenleri. Hepsi gerçek hepsi basına yansımış. Ders çıkarılacak ve herkesin kesinlikle okuması gereken bir kitap. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Alim GÜR 
04 Mar 23:12 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 9/10 puan

şimdi ben hep diyorum bu mankenlere şarkıcılara bakmayın özenmeyin..bunların medyaya yansıyan hayatı başka perde arkası başka..falancanın sevgilisiymiş bildiğin metresi işte. bu kızcağızda babası kovuyor tecavüze uğruyor ordan oraya derken güzellik yarışmasına katılıyor kazanıyor ama işte hayat onlarca insanın gözünün önünde vücudunu teşhir etmek kolay değil yıpranıyorsun..insanlar sokakta sana baktığında gözlerinin önüne çıplak halin geliyor..ve sonu hüsran..ALLAH hatalarını affetsin bu güzel kızın okudugum zaman lisedeydim o kadar çok içim acıdıki..ibret alacaksanız okuyun bu kitabı yoksa meraktan okumayın kötü etkiliyor..