Uğur Erdoğan

Uğur Erdoğan
@Ugur88
519 moderatör puanı
1.743 kütüphaneci puanı
143 okur puanı
Eylül 2014 tarihinde katıldı
Uğur Erdoğan

Uğur Erdoğan

, bir kitap okudu
216 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
8 günde okudu
Çivisi Çıkmış Dünya
Amin Maalouf
7.9/10 · 3.513 okunma
Reklam
168 syf.
7/10 puan verdi
·
3 günde okudu
Bu yazarın okuduğum ilk kitabı. Kitapta gençlik çağındaki iki kişinin yaşadıkları olaylar anlatılıyor. Diğer gençlere göre farklı hayatları olan kişiler. Birlikte oldukları kişiler genelde kendilerinden yaşça büyük kişiler. Açıkçası ben kitabı fazla beğenmedim. Bunun nedeninin çeviriden de kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Can yayınlarından okumama rağmen memnun kalmadım. Belki de yazara laf etmek istemediğimden böyle düşünüyor olabilirim :)
Bir Gençlik
Bir GençlikPatrick Modiano · Can Yayınları · 201488 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
96 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Seksenler dizisinde de adından söz ettiren bir kitap.Martılar arasındaki ilişkileri anlatıyor. Martılardan biri diğerlerinden farklıdır. Martı topluluğu arasında ise uzun zamandır süregelen bir düzen vardır. Bunun dışına bir martının çıkmak istemesi hoş karşılanmaz. Ancak o martı diğerleri gibi bir hayat yaşamayı istemez. Bağımsız bir şekilde yaşamayı ister. Bu şekilde başlayan hikaye zamanla kendisine bağlıyor. İnsanlar toplum baskısı veya başka bir nedenden dolayı hayallerinden vazgeçmemeli. Hayalini gerçekleştirmek için elinden geleni yapmalı. Çünkü insanın yaşama sebebi hayalleri ve umutlarıdır.
Martı Jonathan Livingston
Martı Jonathan LivingstonRichard Bach · Epsilon Yayınları · 201167,8bin okunma
175 syf.
8/10 puan verdi
·
4 günde okudu
Dostoyevski'nin ilk kitabı olması sebebiyle merak ettiğim bir kitaptı. Büyük bir yazar olacağının işaretini bu kitapta vermiş. Yaşlı bir adam ile genç bir bayan arasındaki mektuplardan oluşan bir kitap. İki insanın birbirine dertlerini, hayallerini anlattığı bir roman. Fakirliği, insan ilişkilerini, sevgiyi işliyor. İnsanı düşünmeye, kendini değerlendirmeye iten bir kitap.
İnsancıklar
İnsancıklarFyodor Dostoyevski · Can Yayınları · 202362,9bin okunma
490 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.