Zeynep ışık'ın Kapak Resmi
Zeynep ışık, Pastoral Senfoni'yi inceledi.
27 Ağu 16:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Nasıl güzel nasil içten daha ortaokul öğrencisi iken okuduğum bayıldığım fakat yıllarca sadece hikayesini hatırlayıp adını unuttuğum sahane eser kör kıza sevdiğinin muzik sayesinde renkleri anlatmaya çalıştığı sahaser

Zeynep ışık tekrar paylaştı. 26 Ağu 19:34
Yeşim Gökyıldız, Uzun Yağmurlardan Sonra'yı inceledi.
 18 Tem 07:46 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

~ İsmi, kapağı ve konusu oldukça ilgimi çekti. Ben de alıp okudum. Öncelikle
akıp giden, sürükleyici bir roman olduğunu söyleyebilirim. Çok fazla detaya yer
vermeyen sade ve hafif bir üslup kullanılmış. Sıkılmadan okuyabilirsiniz. Bunlar kitabın artılarıydı.

~ Chloe Peterson,otuzlu yaşlarında,gerçek aşkı evliliğinde bulduğuna inanan ama eşi,Chloe'ye büyük bir baskı ve şiddet uyguladığı için büyük hayal kırıklığına uğrayan güzel bir kadındır.Eşinin onu dövme girişiminden zar zor kurtulan Chloe,gece geç saatlerde bilmediği bir yere arabasıyla yolculuğa çıkar.Yağan yağmur şiddetini iyice artırmaktadır ve kız yolda yalnız kalır.Kader ise hiç beklenmedik sürprizler hazırlamaktadır.

~ Sekiz çocuklu Sullivan ailesinin ortanca çocuğu olan Chase,yağmurlu gecede yolda gezerken Chloe'ye rastlar ve kadının güzelliğinden çok etkilenir.Chloe'yi yoldan kurtardıktan bir gecelik kalması için evine götürmeyi teklif eder.Erkeklere artık güvenmeyen Chloe,ilk başta kabul etmese de çaresiz kalarak Chase'in evine gelir.Daha ilk geceden aralarında bir duygu patlaması ve kıvılcım yaşanır.Birbirlerine mıknatıs gibi büyük bir çekim uygulayan ikili,bir aşk hikayesinin altına imzalarını atabilecek midir?


~ Eksilerine gelirsek karakterler tanışır tanışmaz bir çekim hissettiler ve bir iki gün sonra aşık oldular.Yeni tanışmış iki insanın bu kadar samimi olmaları ve hemen aşık olmaları bana inandırıcı gelmedi açıkçası. Aşk sadece fiziksel çekime bağlı ve basit bir şey değildir.Pek mantıklı bulamamam ve olayların geçiştirmeli,klişe olması sevmediğim yönleriydi.Bir de yazar boşlukları doldurmak için o kadar cinsellik kullanmış ki neredeyse her bölümde erotik bir sahne vardı.Bu da 240- 250 sayfa olabilecek romanın 336 sayfa olmasına yol açmış.


~ Tüm eksilerine rağmen bir oturuşta okuyabileceğiniz, hafif, boğmayan ve daraltmayan bir roman. Kafanızı dağıtmak istediğiniz zamanlar için ilaç gibi olabilir. Edebi anlamda hiçbir şey katmasa bile eğlenceli ve keyifli bir kitaptı. Yayın evi de baskısı ve kapak tasarımı yönünden başarılı bir iş çıkarmış.

Zeynep ışık, 2017 okuma hedefini güncelledi.
19 Tem 01:34
2017 Okuma Hedefi: 55 Kitap
2017'de 55 kitap okumayı hedefliyor.
Şu ana kadar 10 kitap okudu.
2 günde 1 kitap okumalı
En çok okuyanlar'da 2433. sırada.