Röya Abraham

Röya Abraham
@_Roya_Abraham_
Sıkı Okur
°𝓪𝓹𝓪𝓽𝓻𝓲𝓭𝓮 •𝓸𝓶𝓷𝓲𝓪 𝓯𝓾𝓲, 𝓷𝓲𝓱𝓲𝓵 𝓮𝔁𝓹𝓮𝓭𝓲𝓽 •𝓻𝓮𝓶 𝓿𝓲𝓭𝓮𝓻𝓾𝓷𝓽, 𝓬𝓪𝓾𝓼𝓪𝓶 𝓷𝓸𝓷 𝓿𝓲𝓭𝓮𝓻𝓾𝓷𝓽
Sabitlenmiş gönderi
Kendi içimde kendime yer kalmadı.
Sayfa 58 - Okyanus YayınlarıKitabı okudu
Belirli bir "ben"i yok, bir kitaptan diğerine geçen "ben"leri var.
Sayfa 27 - Can Yayınları, 1. BaskıKitabı okuyor
O dünyadaki insanların şiir ve edebiyat, hayatın anlamı ve özgürlük hakkında konuştuklarını hayal ediyor, tıpkı temmuz ayı boyunca kendisini Ivich gibi hissedecek denli içinde yaşadığı Sartre'ın Akıl Çağı romanındaki gibi.
Sayfa 27 - Can Yayınları, 1. BaskıKitabı okuyor

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Hayatın yoğunluğu, okumayı öğrendiğinden beri tutkunu olduğu kitaplarda.
Sayfa 25 - Can Yayınları, 1. BaskıKitabı okuyor
Utancın başka her şeyden daha çok insanın içine işleyen, her şeyden daha inatçı muazzam hafızası. Bu hafıza, sonuçta utancın özel bir armağanı.
Sayfa 18 - Can Yayınları, 1. BaskıKitabı okuyor
Bir gün, onu hatırlayacak hiç kimse kalmayacak.
Sayfa 17 - Can Yayınları, 1. BaskıKitabı okuyor
... yönlerini şaşırmış, dillerini kaybetmişlerdi. Yaptıklarının doğru mu yanlış mı olduğunu, gurur mu yoksa utanç mı duymaları gerektiğini bilmiyorlardı.
Sayfa 14 - Can Yayınları, 1. BaskıKitabı okuyor
Ne derece aklınızı yitirdiğinizi birden idrak edersiniz, bir daha gözünüze gözükmesin istersiniz. Her şeyi unutacağınıza ve bundan asla kimseye bahsetmeyeceğinize kendi kendinize yemin edersiniz.
Sayfa 12 - Can Yayınları, 1. BaskıKitabı okuyor
Fuzuli
Fuzuli
Əql yar olsaydı, tərki-eşqi-yar etməzmidim? İxtiyar olsaydı, rahət ixtiyar etməzmidim? Ləhzə-ləhzə surətin görsəydim ol şirin ləbin, Sən kimi, ey Bisütun, mən həmqərar etməzmidim? Nişə məhrəm eylədin şəmi, məni məhrum edib, Mən sənin bəzmində can nəqdin nisar etməzmidim? Dərdimi aləmdə pünhan tutduğum naçardır, Uğrasaydım bir təbibə aşikar etməzmidim? Yar ilə əğyarı həmdəm görməyə olsaydı səbr, Tərki-qürbət eyləyib, əzmi-diyar etməzmidim? Vaizin bəzmin mənim rüsvalığımdan qıl qiyas, Onda sidq olsaydı, mən təqva şüar etməzmidim? Ol güli-xəndanı görmək mümkün olsaydı mənə, Sən tək, ey bülbül, gülüstanə güzar etməzmidim? Ey Füzuli, daği-hicran ilə yanmış könlümü, Laləzar açsaydı, seyri-laləzar etməzmidim?
... ben yoktur artık ya da aynı ben olmaktan çıkmıştır.
Sayfa 11 - Can Yayınları, 1. BaskıKitabı okuyor
Ne teslimiyet ne de rıza, sadece "bana ne oluyor" ya da "bu benim başıma geliyor olamaz" dedirten gerçeğin sersemleticiliği.
Sayfa 11 - Can Yayınları, 1. BaskıKitabı okuyor
"I know it sounds absurd but please tell me who I am" Supertramp
Sayfa 9 - Can Yayınları, 1. BaskıKitabı okuyor
Röya Abraham tekrar paylaştı.
Hem bizim doğru yolu seçtiğimizi kim söylüyor? Biz de en mutlu kişiler değiliz. Her zaman ideal olanı arayıp durduk onu bulamadan. Hepimizin birbirimize yaklaşmak için bir yol aradığı gerçek, bu arada birbirimizden daha da uzaklaştığımız da öyle, birbirimize daha çok yaklaşmak için yaptığımız denemeler büyüdükçe, birbirimizden daha fazla uzaklaştık. Bu yönde yaptığımız denemeler, dedi, hep acıyla son buldu. Denemelerimizden vazgeçtik çünkü bunu yapmasaydık kendi sitemlerimiz altında ezilecektik.
Sayfa 38 - Yapı Kredi Yayınları, 1. BaskıKitabı okudu
Röya Abraham tekrar paylaştı.
... oysa kendimi gerçekten de hiç anlamış değilim bugüne kadar, kendimle uğraştıkça kendi gerçekliğimden o derece uzaklaşıyorum, benimle ilgili her şey daha çok karanlıklaşıyor, tıpkı felsefeciler konusunda olduğu gibi.
Sayfa 96 - Yapı Kredi Yayınları, 1. BaskıKitabı okudu
Röya Abraham
Bir kitabı okumaya başladı
Kızın Hikâyesi
Kızın HikâyesiAnnie Ernaux
7.4/10 · 298 okunma
15bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.