1000Kitap Logosu
Elif Yıldırım
Elif Yıldırım
Elif Yıldırım
TAKİP ET
Elif Yıldırım
@_elizim
Bilinmeyen Bir Kadının Güncesi...
Öğretmen
Türk Dili ve Edebiyatı
9 Ekim
275 okur puanı
01 Ağu 2020 tarihinde katıldı.
20
Kitap
3
İnceleme
74
Alıntı
183
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Elif Yıldırım
Ruh Adam'ı inceledi.
308 syf.
·
Puan vermedi
Kısa ve öz değerlendirme: Gözler ki birer parçasıdır sende ilahın Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin.
Ruh Adam
8.9/10
· 17bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
16
Elif Yıldırım
Madalyonun İçi'yi inceledi.
383 syf.
·
Puan vermedi
Kader motifi üstünde yoğunca durulmuş, insan psikolojisinin derinlerine inilmiş bir kitap. Televizyonda dizisini gördüğünüz "Masumlar Apartmanı" diye bildiğiniz "Çöp Apartman" vakasınıda içinde bulunduruyor. Her dizide olduğu gibi kitaba nazaran farklılıklar var bununla birlikte başka piskozlarla da karşılaşıp tanışıyorsunuz.
Madalyonun İçi
OKUYACAKLARIMA EKLE
23
Elif Yıldırım
Aşk-ı Memnu'yu inceledi.
Kitaplar Dizilerden Daha Değerlidir!
Herkesin bildiğini zannettiği bir eser. Eser televizyona uyarlandığında büyük bir heyecanla takip edilip izlendi. İnsanlar esere ilgi duymak yerine televizyon başında geçirerek vakitlerini öldürdü. Eserin büyüklüğü televizyona sığınılamayacak kadar büyük... Servet-i Fünun'un büyük roman üstadlarından olan Halid Ziya Uşaklıgil bahsettiği bir anısında Bihter'e çok saygı duyduğundan bahseder. Kitapta dizinin aksi yönünde çok yön vardır. Kitabın yarısına kadar Bihter ailesine sadık çocuklara anne olmaya çaba gösteren bir karakter olarak karşımıza çıkar. Çizdiği profillede güçlü bir karakter çizen Bihter malesef dizide gösterilenden bile daha acı sorgulamaları olur kendini. Kitabın sonunda Bihter intihar etmeden önce sorgulaşmasında "Evet, güzel, genç, nefis kadın; senin için yapılacak yalnız bu var!" (sayfa:381) diyerek mağlup oluşunu kabul eder. Silah, Bihter'i aşk ile sızlayan yarasından vurur ve Türk Edebiyat tarihi en güzel veda dizelerinden birini görmüş olur. Halid Ziya Uşaklıgil Aşk-ı Memnu
Aşk-ı Memnu
8.1/10
· 10,2bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
22