Ali Batı
mesaj-gonder
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
TAKİP ET
Ali Batı
@batiali
meslek
Hemşire
egitim
Lisans
v3_profil_bos
207 okur puanı
gecmis
27 Tem 2017 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Daha nasıl anlatılabilir ki...
Öyle şartlar içinde Mustafa Kemal'in yaptığını yapabilecek, cesarette demiyorum, belki ondan gözü pekler vardı, azminde demiyorum, belki onun kadar azimli olanları vardı, bilgi de demiyorum, şüphesiz ondan daha bilgili olanları vardı, fakat kırk yıllık ömrümde onun liderlik dehasında hiç kimseyi tanımadım.
kamera
Sayfa 253 - Pozitif Yayınevi
Mustafa Kemal Atatürk
Bugünkü yapacağımız vatanı parçalanmaktan ve milleti esir olmaktan kurtarmaktır. Ama vazifemiz bununla bitmeyecektir. Medenî milletler arasında faal bir unsur olabileceğimizi ispat etmemiz lazımdır.
kamera
Sayfa 239 - Pozitif Yayınevi
Profesör Pittard'ın eşi, romancı ve tarih yazarı Noelle Royer bir gün Atatürk'e bütün isteklerine ulaşma başarısının sırrını sormuştu: –Durur durur, dinlerim, dedi. Sonra tekrarladı: –Durur durur, dinlerim. Ve sustu.
kamera
Sayfa 215 - Pozitif Yayınevi
Dokuzuncu Ordu Müfettişi olup Anadolu'ya geçme fırsatını bulduktan sonra
"Ne ala şey, talih bana öyle elverişli şartlar hazırlamış ki, kendimi onların kucağında hissettiğim zaman ne kadar bahtiyarlık duyduğumu anlatamam. Harbiye Nezareti'nden çıkarken heyecandan dudaklarımı ısırdığımı hatırlıyorum. Kafes açılmış önümde geniş bir âlem, kanatlarımı çırparak uçmaya hazırlanmış bir kuş gibiydim."
kamera
Sayfa 204 - Pozitif Yayınevi
Mustafa Kemal Atatürk
Benim kanaatim oydu ki ve daima oldu ki, insan diye yaşamak isteyenler, insan olmak vasfını ve gücünü kendilerinde görmelidirler. Bu uğurda her türlü fedakarlığa göğüslerini germelidirler. Yoksa hiçbir medeni millet onları kendi sırasında ve safında görmek istemez.
kamera
Sayfa 191 - Pozitif Yayınevi
1.052 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;