Bidat Hurafe ve Batıl İnançlar
Bir ulke ki. Orada bahtinin açılması için minare.. ezan.. müezzin.. cami. Başörtüsü gibi kavramlar alet edilmekte.. kilit actirilmakta.. geleceği bilme konusunda falin her çeşidine guvenilip inanilmakta. Büyü fal yildizname ve medyumluk kavramları sosyal hayatta ve basın -yayın organlarında cazip hale getirilmektedir..

Ebru Ince, bir alıntı ekledi.
22 May 2016

Bir ulke ki.. orada hastaliktan sifa ıçin baş üstünde kurşun dokturulmekte... köz sondurulmekte. Tuz gezdirilmekte.. cenazenin yikandigi sudan icilmekte. Mezar toprağı yenmekte.. diş ağrısına gidermek için mezar taşının isirilmasi gerektiğine inanmakta. Nazardan korunmak için de boncuktan hayvan kellesinden boynuzdan . At nalindan çocuk ayakkabisindan medet umulmaķta..

Bidat Hurafe ve Batıl İnançlar, Mustafa Varlı (Sayfa 1)Bidat Hurafe ve Batıl İnançlar, Mustafa Varlı (Sayfa 1)

Bidat hurafe batıl inanclar
Bir ülke ki orada toprak altındaki ölüler kutsallastirilmakta.. ve onlardan medet umulmakta.. üzerlerine gösterişli türbeler yapılarak günün hemen hemen her vaktinde onlara düzenli veya düzensiz ziyaret akınları oluşmakta.. onlardan şifalar beklenmekte.. ağaçlarına -calilarina renk renk bezler caputlar baglanmakta.. havuzlarina madeni paralar atilmakta.. duvarlarına taşlar yapistirilmakta.. önlerinde kurbanlar kesilmekte.. içlerinde mumlar yakilmakta.. eğilerek ve emekleyerek girilip geri geri cikilmakta... onlara el yüz sürülmekte.. etraflarında donulmektedir...