Giriş Yap
Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun
Ey alemleri yoktan var eden Allah'ım. Hem kandil hem Cuma olan bu mübarek günde. Bizi Âlemlere rahmet olarak gönderdiğin Peygamber efendimize layık bir ümmet eyle. Bizi Peygamber efendimize komşu eyle. Bizi Habibinle kevser havuzunda buluştur. Bizi bağışla, tövbelerimizi kabul eyle. Cennetine talibiz Sen kolaylaştır Ya Rab. Bizi bugün hürmetine güzel haberler ile müjdele kalplerimizi ferahlat... Amin
·
2 yorumun tümünü gör
Reklam
..derinlerde dünyanın bir parçası olduğumu hissettim, geriye dönüp Split'teki o özel cuma gecesini düşündüğümde hâlâ aynı şeyi hissederim. Hayatın hedefi ve anlamı acıları dengeleyecek bu türden pek çok ani biriktirmek olmalı, zor günlerde kaçabilecek böyle anlardan kurulu bir ev inşa etmeli insan kendine.
48 syf.
·
Beğendi
Uhreviler Diyarında Geceler
, özellikle eski İstanbul'u merak edenler için mükemmel bir eser. On farklı bölgenin kısa küçük analizleri, tasvirleri, hikâyeleri var. Geçmişe ait bir gezi rehberi ne kadar ilginizi çeker bilemiyorum, ancak bu rehber kısa yazılardan oluşsa da açıkçası bir zaman yolculuğuna bedel. Bu nedenle de ben çok sevdim. Yazıların konu başlıklarını da bilgilendirme amaçlı olarak belirtmek istiyorum: ~Pendik'e Gidin! ~Yakacık'ın Büyük Bir Kabahati Var ~Cadı Bostanı mı Cadde Bostanı mı? ~Bir Muharrir Yatağı: Kadıköy ~Vapur İskelelerinde Hayat! ~Marmara'nın Peri Kızları! ~Üsküdar'a Giderken Aldı da Bir Yağmur! ~Kızkulesi Park ve Plaji ~Beylerbeyi: Cuma Günü İstanbul'un En Tenha Yeri ~Uhreviler Diyarında Geceler. Açıkçası okumaya başladığımda hikâye temalı bir eser bekliyordum, ancak aksine oldukça güzel betimlemelerle, bilinen isimlerin hayatına dair ipuçlarıyla ve eski şehir yaşamına ait bilgilerle karşılaştım. Bazen bir kitabın içeriğini hiç bilmeden okumak nasıl büyük sürprizler ve mutluluklar yaratabiliyor!
Osman Cemal Kaygılı
ilk kez okumama karşın sevdiğim bir yazar oldu. Kültür edebiyatına dair merakınız varsa bu eseri ve yazarın diğer eserlerini okuyun derim. Keyifli okumalar.
Uhreviler Diyarında Geceler
6.4/10 · 60 okunma
10.10.2022 Cuma
Mevlid kandilimiz mübarek olsun. Rabbim yürüdüğümüz yolları aydınlatsın. Dualarda buluşalım inşallah🌹 Yolumuz uzun, çok uzun...
Reklam
bugün cuma + kandil ve süpsüper bi haber aldım hamdolsuunnnnn
1 yorumun tümünü gör
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48