1000Kitap Logosu
ddee
ddee
ddee
TAKİP ET
ddee
@ddeee
MSc
24 okur puanı
05 Haz 01:55 tarihinde katıldı.
9
Kitap
5
İnceleme
1
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
ddee
Kardeşimin Hikayesi'ni inceledi.
330 syf.
Kitabın sonu hakkında hep çok şaşıracağım söylendi öyle de oldu. Sonunu beklemiyordum. Kitaptaki lgbt detaylarını ve özellikle de ana karakterin kendince oldukça küçük genç kadına ilgi beslemesi ( ya da her ne ise yapmaya çalıştığı)hoşuma gitmedi. Gereksiz detayları vermesi de cabası. Cinayet romanı okuyacağım derken konu çok başka yerlere geldi övüldüğü kadar mı sanmıyorum. Diğer livaneli kitapları daha keyifliydi. Kitabı bitirince bunalım gibi bir iz bırakıyor.
Kardeşimin Hikayesi
8.8/10
· 67,6bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
23
ddee
Konstantiniyye Oteli'yi inceledi.
480 syf.
Galiba okuduğum en ilginç konu içeriğine sahip romanlardandı.Kitabın 200 lü sayfalarında adeta akıyor gunde 100 200 sayfa okumuş olarak buluyorsunuz kendinizi. Bir çok karakter ve her bir karakterin geçmişi bugünü işlenmişti. Zaman zaman bu kimdi dediğim oldu.Bir otel açılışında masadaki kişilerin toplumun her kesiminden oluşu ve sık sık karşılaştığımız tiplerden meydana gelmesi romanı sindirmeyi kolaylaştırdı.Livanelin toplumsal eleştirileri (kadına şiddet, yoksulluk , intihar vs)ve inceden dokundurmaları keyifliydi. Bazı zamanlarda ise yazar dalga mı geçiyor yoksa gerçekten böyle mi düşünüyor dediğim kısımlar oldu. Sonu tabi ki şaşırtıcıydı. İlk sayfalar ile son sayfa arasında uçurum fark mevcut:)
Konstantiniyye Oteli
7.9/10
· 11,6bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
26
ddee
İrade Eğitimi'yi inceledi.
224 syf.
Literatürden bolca beslenmiş kaynakçası zengin bilimsel ,öğretici yazı demeti okumuş gibiydim. İradeyi bir çok farklı konuyla ayrı ayrı işlemesi okurun faydasına olacaktır.
İrade Eğitimi
8.8/10
· 118 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
17
ddee
Ağrıdağı Efsanesi'ni inceledi.
113 syf.
Sonu ile fazlasıyla şaşırttı. Neden böyle yaptı Ahmed diye dönüp dönüp okudum sayfaları. Tasvirler güçlüydü belki fazla bile denebilir fakat 1 2 saate okunabilir. Efsane örneğine uygundu ve nedense binbir gece masallarını hatırlattı
Ağrıdağı Efsanesi
8.7/10
· 15,3bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
16
ddee
Nar Ağacı'ı inceledi.
536 syf.
İnanılmaz başarılı İran tasviri ve muhacirlik anlatımı vardı. İranı görmeden iranda gibiydik ve uzun muhacirlik yolu okura geçip buhranlığı hissettiriyordu.Olumsuz yanı kitabın iki ana karakterinin birbirlerini bulduktan sonraki sürecin son 10 sayfada işlenmesi.. Daha uzun okumak isterdim onları.
Nar Ağacı
8.8/10
· 17,8bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
13
DAHA FAZLA GÖSTER