dilanur, bir alıntı ekledi.
Dün 22:33 · Kitabı okuyor

İçimizde, bilmenin hazin lütfuyla bilmemenin o tuhaf hafifliği

Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 11)Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 11)
Hesna S., bir alıntı ekledi.
 Dün 15:55 · Kitabı okudu

Ve... Kapanış gibi Kapanış!
Bu şehir yüzyıllardır erkektir ve kadınları sevmeyi bilmez.
İşte bu yüzden, bu şehirde ben her gün kendimi defalarca öldürürüm. Bomba olur patlarım; kulesinden, köprüsünden aşağı atlarım. Elimde bir bıçak her yerime saplarım. Tavandaki bütün ipler kendimi asmam için sallanır. Arabalar önlerine atlamam için yol alır. Denizinde, lağımında, çöpünde kimliksiz cesedim. Kimsesizler mezarlığında daracık çukurlara sığar dev cesaretim.

Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 172 - Yapı Kredi Yayınları, 7. Baskı, 2015, "Kendimi Neden Bu Şehirde Öldürdüm" isimli hikayesinden)Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 172 - Yapı Kredi Yayınları, 7. Baskı, 2015, "Kendimi Neden Bu Şehirde Öldürdüm" isimli hikayesinden)
Hesna S., bir alıntı ekledi.
17 Şub 12:34 · Kitabı okudu

Epigraf gibi Epigraf!
Size kadınlıkla lanetlenmiş bir varoluş hezeyanı anlatacağım.
Sizi saçlarının ve ayaklarının ucu arasında olup biten şeylerden ibaret,
doğurmaya mahkum,
çocuklarını kaybetmekle mühürlü,
yalnız, yapayalnız bir kalabalıkta dolaştıracağım.
İçlerine açılan kapıların arkasına saklanmış kadınların delirerek bedenlerinden dışarı açtıkları pencerelerden bakacağım.
O pencerelerden tekrar ve tekrar ve tekrar kendimi aşağı atacağım.

Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 9 - Yapı Kredi Yayınları, 7. Baskı, 2015)Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 9 - Yapı Kredi Yayınları, 7. Baskı, 2015)
Şimal, Adamı Zorla Deli Ederler'i inceledi.
 14 Şub 14:16 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Merhabalar değerli inceleme okuyucuları..
2018 in 3. Kitap incelemesi ile huzurlarınızdayım efendim..
Aşk risalesi, Savaş Sanatı derken kendimi Aziz Nesin okurken bulan ben an itibariyle kitabı bitirmiş bulunmaktayım.. Epub dan güneş gözlüğüyle bilimsel ‘’Hologram evren’’ okurken Balzac’ın Otuzunda Kadın a kayıp sonra ne ara bu kitaba sardım inanın bende bilmiyorum :)) akıbetimden endişe eden varsa ruhuma bi Fatiha gönderiversin :)

Takip edenler bilirler efenim Tuco nun sahaf maceralarını.. TOTAL DAMAGE!!!! …. TL diye başlıklarla milletin ağzının suyunu akıtıp her haftasonu Adil handa Gülden e turistik tur düzenler :)) işte o turlardan birinde kendisiyle Adilhan ı altüst edip Aziz Nesin BABA sının kitabını satan yaşlı amcanın raflarının arasında yengeç misali yan yan sekerekten seçtik aldık efenim bu kitabı.. kalıplarımızı merak ettiniz değil mi bu yan geçme olayıyla :)) bunu hemen es geçiyor ve ‘’ bu aldıklarımız kitapların incelemesinde benden bahsetmezsen ………’’ diye başlayan Tuco’nun alev hortumlu tehditleri altında bu incelemeyi yazdığımı belirtmeden geçemiyorum sevgili okuyucular :))
Ayrıca da teşekkürler ediyorum zira o yaşlı amcadan yan yan sekerek daha çok Nesin alacağız sanırım :)

Gelelim kitaba dersek itiraf etmeliyim ki benim ilk Aziz Nesin okumam diyebilirim.. bazı hikayeleri halka mal olup duymuştum ve hakkında bazı bilgilere sahiptim Aziz Nesin in fakat hayatı hakkında çok ayrıntılı bilgim yoktu açıkçası.. genel anlamda baktığımda ise ilk şaşırdığım şey Aziz isminin aslında babasının ismi olduğuydu.. kendi ismi ise Mehmet Nusret Nesin miş.. sonraları da bir sürü kadın ve erkek müstear yani takma adla yazılarını şiirlerini yayınlamış hatta okuyunca çok gülmüştüm yazdığı aşk şiirlerini gazetede okuyan hapiste olan Orhan Kemal ona aşk mektubu bile yazmış :)
İkinci şaşırdığım şey ise epey bir süre asker olarak orduda çalışması oldu.. Hep mizahla uğraşan bi kişiye askerliği yakıştıramamışım demek ki :)
gerçi mizah da değil onunkisi kendinin tabiriyle o bir simyacı.. gözyaşlarını gülmeceye çevirip dünyaya sunan biri.. maksat ise gülmek eğlenmek değil aslında düşünmek.. okuduğunuz her şeyde bunu görüyorsunuz zaten gülerken bi burukluk kalıyor içinizde..
Ne olacak bu memleketin hali sorusu ise arkasından ister istemez ağzınızdan dökülüveriyor..
Bana öyle geliyor ki her yazdığında yaşanmışlık var bi nebze.. zaten hep derim, öyle şeyler vardır ki onları anlatmak için ancak yaşamak lazımdır.. 190 sayfaya sığdırılmış memleket manzaraları.. kimler kimler nasibini almamış ki diyorsunuz okurken.. ve kesinlikle eminsiniz burası Türkiye ve bunlar bu memleketin bir yerlerinde oldu ve hala olmaya da devam ediyor belki de.. hiç yabancı değilsiniz yani anlatılanlara çünkü az çok sizler de bunları ya yaşadınız ya da etrafınızda yaşayan birileri oldu.. 95 de vefat eden Nesin şu an mezarından kalksa eminim 2018 de çok bişey değişmediğini görürdü..

Zihniyetler kafalar değişmedikçe figüranlar, roller ve aksesuarlar değişir sadece değil mi..

45 li yıllardan 80 lere 90 lara kadar olan süreci iliklerine kadar yaşamış.. geçim derdi fakirlik halkın durumu işte onları yaşaması bir yana düşünceleri de başına hep bela olmuş Nesin in.. bunları bu kitapta çok rahat görüyorsunuz..Halkına yabancı devletlü nün dayattığı kuyruk hikayesi, bir dolmuş kapısının nelere kadir olduğu, kör döğüşü, bi düdüğün ve bi gözlüğün insana neler yaptıracağı, aydınlarla atıldığı bir hapiste ‘’biz adam olmayız’’ lafını nasıl anladığını ve en sonunda deliliğin en büyük dokunulmazlık olduğunu gördüğü hikayeleri bir çırpıda okuyup aynnen böyle işte demekten kendinizi alamıyorsunuz..
Peki çözüm nedir derseniz karanlığa sövmek yerine sen de bir mum yak hesabı gördüğümüz ama müdahale etmediğimiz tabii ki edebildiğimiz ölçüde her şey için hepimiz de sorumluyuz aslında ..insan olmanın ve insanca yaşamanın değerini bilip bildirmek ve bu bilinçte olmak ne zaman artarsa işte o zaman güzelliklere hep birlikte garkolacağız inşallah..
Velhasıl okunası bir kitap değerli okuyucular.. akııp gidiyor..
Bir de şunu söylemeden geçemeyeceğim.. okuduğunuz yerlerde öyle olaylar var ki kallavi bir küfür basılacak cinsten.. küfür zaten acizliğin alametidir biliyorsunuz ama o kadar aciz kalınan yerlerde bile kibarlığını edebini koruyarak (……) ile geçilmiş ya da aleni yazmayı edebine yedirememiş Nesin.. Bak işte bu edep hiç kalmadı Aziz baba … şu an sağ olsaydın eminim o yazar tayfasına da kallavi bi giydirirdin bi hikayenle demeden edemiyorum..

Şeyma Yel, bir alıntı ekledi.
13 Şub 21:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

bu şehir yüzyıllardır erkektir ve kadınları sevmeyi bilmez. işte bu yüzden, bu şehirde ben her gün kendimi defalarca öldürürüm. bomba olur patlarım; kulesinden, köprüsünden aşağı atlarım. elimde bir bıçak her yerime saplarım. tavandaki bütün ipler kendimi asmam için sallanır. arabalar önlerine atlamam için yol alır. denizinde, lağımında, çöpünde kimliksiz cesedim. kimsesizler mezarlığında daracık çukurlara sığar dev cesaretim.

Deli Kadın Hikayeleri, Mine SöğütDeli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt
Şeyma Yel, bir alıntı ekledi.
13 Şub 21:19 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yarım... yarım... yarım. Herşey yarım. Oysa ben tamım

Deli Kadın Hikayeleri, Mine SöğütDeli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt

‘’ Takip Edilesi Youtube Kanalları ‘’
Selamlar sevgili 1000kitap ailesi. Uzun zamandır paylaşmayı düşündüğüm ama üşengeçliğimden bir türlü paylaşmadığım Hayriye Gül ‘nin teşviki ile en nihayetinde paylaşmaya karar verdiğim ‘’ Takip edilesi Youtube kanalları ‘’ listem ile karşınızdayım. Tamamen kişisel bir liste olduğundan seçimin çok da objektif olmadığını belirteyim baştan. Bilim, Teknoloji, Psikoloji,Yaşam, Tasarım, Yazılım, İnovasyon, Belgesel, Film, Müzik ve Sağlık gibi hemen hemen her alandan kanal mevcut bu listede. Kanalları elimden geldiğince kategorize etmeye çalıştım. Umarım bu konuda arayışta olan birilerine faydası olur. Unutmadan özellikle yazılım ve bilim-teknoloji konusunda önerileri de özellikle beklerim. Keyifli seyirler :)

YAŞAM, PSİKOLOJİ

Ortapia

Serkan Karaismailoğlu Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinin hocalarından aynı zamanda Kadın Beyni - Erkek Beyni ve Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum kitaplarının da yazarı. Zaman zaman eğlenceli ama çoğunlukla kaliteli içerikler üreten, insana dair çok fazla şey öğrenebileceğiniz, çok geniş konu aralığına sahip bir youtube kanalının da sahibi. Şahsen ‘’ SBT ‘’ serilerini çok severek takip ediyorum. Şiddetle tavsiye ederim efendim.

https://www.youtube.com/...9Zo8RyrQ6BmCZw/about
https://www.youtube.com/watch?v=tEHDLL4DiZw

SBT serisinden bir örnek: https://www.youtube.com/watch?v=2a_vpxCpYVQBeyhan Budak


Klinik Psikolog Beyhan Budak’ın hayata, ilişkilere ve psikolojiye dair videolar paylaştığı yine izlemesi çok zevkli bilgilendirici bir youtube kanalı. Son zamanlarda çok sık takip edemesem de bu listede olmayı hak eden bir kanal.

https://www.youtube.com/watch?v=NAnyjAAB8IU

Psikiyatrist İbrahim Bilgen; https://www.youtube.com/...7u78IeGkv7w/featuredHayatını Hafiflet

Minimalist yaşama dair her şey... Minimalizm son zamanlarda trend haline geldi malumunuz. Bu konuda tavsiyelerde bulunulan birçok kanal bulabilirsiniz. Bu kanallar arasında en hoşuma giden Zeynep Yörük’ün hazırlayıp sunumunu yaptığı ‘’ Hayatını Hafiflet ‘’ kanalı. Kanal henüz çok yeni ve bu yüzden çok fazla video yüklenmemiş. Ama hayatını daha basit ve daha hafif yaşamak isteyenler için verdiği öneriler rehber niteliğinde, tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/...ZROjPpTQ0WA/featuredTEKNOLOJİ, POPÜLER BİLİM, FELSEFE, EĞİTİM, BELGESEL


KhanAcademyTurkce; https://www.youtube.com/user/KhanAcademyTurkce

Evrim Ağacı; https://www.youtube.com/user/evrimagaci

Space Videos; https://www.youtube.com/user/ouramazingspace

Bilim Akademisi; https://www.youtube.com/...imAkademisi/featured

CGP Grey; https://www.youtube.com/user/CGPGrey/featured

Closer To Truth; https://www.youtube.com/...serToTruth1/featured

Domain of Science; https://www.youtube.com/...nicwalliman/featured

Sinan Canan; https://www.youtube.com/user/sinancanan/featured

Talks at Google; https://www.youtube.com/...Nph6atAoGfqLoCL_duAg

TED; https://www.youtube.com/...lksDirector/featured

TR BRS 2; https://www.youtube.com/...stDzEFurAQuYhug/feed

TR BRS 3; https://www.youtube.com/...e7rDs4psOK3zcXg/feed
Space Videos; https://www.youtube.com/user/ouramazingspace

FELSEFE YOLCUSU; https://www.youtube.com/...paShgVrBApw/featured

Learn Engineering; https://www.youtube.com/...neeringTeam/featured

Mega Yapılar; https://www.youtube.com/...gVeadB7UD7w/featured

Meriç Amen; https://www.youtube.com/user/mericamen/featured

Minutephysics; https://www.youtube.com/...nutephysics/featured

EdisonTechCenter; https://www.youtube.com/...sonTechCenter/videos

Nasıl Yapılmış; https://www.youtube.com/...NpCHc8p21nj_7hg/feed

Popüler Bilim TV; https://www.youtube.com/...mENLONqtkJg/featured

Çılgın Fizikçiler ve Bilim İnsanları; https://www.youtube.com/...7aHJrwDX0pw/featured

Video Eğitim; https://www.youtube.com/...2gBhmAe_1uQ/featured

SciShow; https://www.youtube.com/user/scishow/featured

Nebuch - Nebuch ‘u uzun zaman önce ekşisözlükte keşfetmiştim. Bilgiye karşı maymun iştahlı olan benim gibi insanlar için çok özel ve ufuk açıcı bir kanal. Kesinlikle takip edilmesi gerekilen bir kanal.
https://www.youtube.com/user/Nebuch/featured

AsapSCIENCE: https://www.youtube.com/user/AsapSCIENCE/videos

Kurzgesagt – In a Nutshell; https://www.youtube.com/user/Kurzgesagt/featured

TEDx Talks; https://www.youtube.com/user/TEDxTalks/featured

TED-Ed; https://www.youtube.com/...EDEducation/featured

Barış Özcan; https://www.youtube.com/...jcPwFujuTIwFQ11jt1Yw

Engineerguy; https://www.youtube.com/...eerguyvideo/featured

EdisonTechCenter; https://www.youtube.com/...nTechCenter/featured

Mr Carlson's Lab; https://www.youtube.com/...CarlsonsLab/featured

Make: https://www.youtube.com/...akemagazine/featuredEĞLENCE

KURCALA; https://www.youtube.com/watch?v=GZCG9REedtE

BaBaLa TV; https://www.youtube.com/...aOEWFOopXLeiIUd2mfJw


FİLM

Filmler ve Filimler

Youtube izlerken en eğlendiğim kanaldır kendisi. Film parodilerinde ‘’ filmler ve filimler ‘’ hakkında yaptığı yorumların haklılığına ve efsaneliğinin üstüne de bir şey diyemeyeceğim 

https://www.youtube.com/...8_dNn4e9maQ/featured

Canım sıkıldıkça açar izlerim ; https://www.youtube.com/watch?v=219WV8eQMl4Murat Tolga Şen

Filmler ve Filimler’in yaptığı işi biraz daha profesyonelce yapan bir kanaldır kendisi. Zaten programı hazırlayıp sunan Murat Tolga Şen ünlü bir sinema eleştirmeni. Zevkle takip edilecek kanallardan biri.
https://www.youtube.com/...Ssw8EH8_OlQ/featured

Filme Gitmeden Önce

https://www.youtube.com/...eatured?pbjreload=10

İstanbul Film Akademi
https://www.youtube.com/...KcOGgKN4dkA/featuredELEKTRONİK, TASARIM


Murat Sen

Kanalının hakkında kısmında ‘’ Amacım, zevk aldığımız şeyleri BİRLİKTE üretmek, üretme kültürünü yerleştirmek, genç arkadaşlarımızı hobi sahibi yapmak, bildiklerimizi paylaşmak.’’ Gibi Youtube Türkiye’de pek de göremeyeceğimiz bir açıklama yapmış Murat Şen. Bir mühendis olarak izlemesi en zevkli kanallardan biri de benim için bu kanal. Bilim sohbetleri ve ‘’ nasıl yapılır ‘’ videolarına meraklılara duyurulur.

https://www.youtube.com/...FfcUCYiKd4Q/featured

Lezzetli Robot Tarifleri


Elektronik, Algoritma, Arduino kısaca robot tasarımına dair ne varsa hepsini bulabileceğiniz çok faydalı bir maker platformu. Konunun meraklısına çok fazla şey öğrenebileceği mükemmel bir kaynak. Şiddetle tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/..._FwF_jfWIlg/featured


Basfi ile Deneysel Bilim

Bu kanalı da kardeşimi Enes Baturun şerrinden kurtarmaya çalışırken keşfetmiştim. Şimdilik evin içine atomu parçalamıyor ama kendisine çok şey kattığı kesin.

https://www.youtube.com/...s5wf4BPu4_A/featured


Benzer kanallar için:

SIFIRDAN ELEKTRONİĞE; https://www.youtube.com/...o--1zc0-lfQ/featured

Evde Elektronik; https://www.youtube.com/...y6EiNhVfbDw/featured

Mesut Atmaca; https://www.youtube.com/...r4BWwucdEH7JWt9Souwg

Make: https://www.youtube.com/user/makemagazine/videos


YAZILIM

Son beş altı aydır yazılıma merak saldığım için bu konuda tavsiyelerim olacak ama özellikle bu konuda sizlerden gelecek tavsiyelere de açığım. Lütfen Allah’ını seven üzerime link atsın )


Doğukan Güven Nomak


Bu kanalı yaklaşık bir yıl önce gezinirken tevafuken fark ettim, henüz yazılıma yoğunlaşmamış olsam da geliştirici sohbetlerini çok beğenmiştim. Ki bu konuya yönelmem de bana çok katkısı olmuştu. Halen de sohbetlerini zevkle takip ederim. Yazılıma merakı olanlara duyurulur.

https://www.youtube.com/...Y9fZx8BCMSA/featured
BilgisayarKavramlari

Bilgisayar Bilimleri, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Mühendisliği, Veri Madenciliği gibi konularında eğitim ve güncel gelişmeleri takip amaçlı videolar yayınlayan, bu alandaki en zengin içerik üreticilerinden biri olan Şadi Evren ŞEKER’in hazırlayıp sunduğu bu kanalı da meraklılarına öneririm.

https://www.youtube.com/...QNIFqUVw0_g/featured


Diğer öneriler için:

Yakın Kampüs; https://www.youtube.com/...akinkampus1/featured

Uğur Özyılmazel: https://www.youtube.com/...rozyilmazel/featured

Yazılım Bilimi; https://www.youtube.com/...fCoKyl4bSYQ/featured

Selman Kahya: https://www.youtube.com/user/SirChintzy/featured

Yalin Kod: https://www.youtube.com/...4rn3wn7otqHQQ/videos

Mesut Atmaca: https://www.youtube.com/...H7JWt9Souwg/featured
YAŞAM, KARİYER, SEYAHAT, HOBİLER, HABER


Sunay Akın; https://www.youtube.com/user/SunayAkin62/featured

Nisan Kumru; https://www.youtube.com/user/nisankumru/featured

BinYaprak; https://www.youtube.com/...8SLCf5b3Mrw/featured

Cep Hikayeleri; https://www.youtube.com/...xz40vrmEtWQ/featured

Murat Özün; https://www.youtube.com/...HalT47m7FM-2MZMui72Q

Çay Kahve İnsan; https://www.youtube.com/...MJ1MnuQ6n2Q/featured

Selman Kahya; https://www.youtube.com/user/SirChintzy/featured

Levent Sapci; https://www.youtube.com/...jr3GZos72yJ9XLvbGYcA

Semih Gun; https://www.youtube.com/...onLpazkPw1A/featured

Liste Lobisi; https://www.youtube.com/...fngM7SsnS0g/featured

Fatih Acet; https://www.youtube.com/...zUWm6VzJenQ/featured

Ayhan Tarakcı; https://www.youtube.com/...644bN1uOg4g/featured

ARGONOMİ; https://www.youtube.com/...ZSt8f9mkL_A/featured

Hikayesi Ne?; https://www.youtube.com/...CYvRlpjuY4w/featured


140journos; Twitter’dan büyük bir zevkle takip ettiğim 140journos’un youtube kanalı olduğunu görünce hemen abone oldum ki sosyal tespitleri çok yerinde, seviyoruz kendisini: https://www.youtube.com/user/140journos/featured

Sesli Kitap Dükkanı - RADYO TİYATROSU; https://www.youtube.com/...t9leHxXRHsw/featuredMÜZİK


Dünyadan Sesler


Bir kanal düşünün ki paylaştığı parçalar içinde tek bir falsosu bile olmasın. Eğer düşünemediyseniz buyurun Dünyadan Sesler’e. Gün içerisinde en sık ziyaret ettiğim youtube kanallarının başında gelir kendisi. Müziğin dünyayı nasıl birleştirdiğine dair emsalsiz bir örnek arayanlara şiddetle tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/...yadansesler/featured

Favorilerim;

https://www.youtube.com/watch?v=58vGQcSJ2aU
https://www.youtube.com/watch?v=PHo5U9Rios0
https://www.youtube.com/watch?v=8rDV3WDnCKw
https://www.youtube.com/watch?v=nf4ZpzKSETE
https://www.youtube.com/watch?v=9YpeoGySRK0Farsça Şarkılar


Fars müziklerine meraklılar için harika bir kanal önerim var, üstelik paylaştıkları parçalara ekledikleri altyazı ile de müzik tutkunlarına büyük bir hizmet sağlamaları da cabası 
https://www.youtube.com/user/Farsca1/about

Tabii ki favorilerim ;

https://www.youtube.com/watch?v=kRGEFOW7b-g
https://www.youtube.com/watch?v=UVjIhdOMgMM
https://www.youtube.com/watch?v=h0eNpp2JG0M
https://www.youtube.com/watch?v=vQTJng7miY8
Bu kanalı bulmama sebep olan şey kliplerinin kapağına koydukları muhteşem görselleri. İyi ki de dikkatimi çekmiş, iyi ki dinlemişim bu muhteşemliği 
https://www.youtube.com/...OCWincQ1sUQ/featured

Şunların güzelliğine bakar mısınız;
https://www.youtube.com/watch?v=a6adYjFM2Dg
https://www.youtube.com/watch?v=DDL7WM6CwBc
https://www.youtube.com/watch?v=1BA2qcvi6s0
https://www.youtube.com/watch?v=Viu4Rrvutv0Ve ra


“gamına gamlanıp olma mahzun demine demlenip olma mağrur ne dem bâki, ne gam bâki, hû.”

https://www.youtube.com/...SihRNqoXmTw/featured

Aranızda hala şu parçayı dinletmediğim var mı :/ Yoktur bence 
https://www.youtube.com/watch?v=ujFTo7IWvlk


Hirai Zerdüş

‘’Kırık düzen dediğimiz bu tarz ile şarkılar söylemeye devam edeceğiz. Sesimiz kulağı sağır olan kimselere kadar varacak. Ama yüreği sağır olanlar bizi duyamayacak.’’
https://www.youtube.com/...EMrsfDodxiCIrmCFaCuQ
https://www.youtube.com/watch?v=lfNOqPMAWr8
https://www.youtube.com/watch?v=U5u6Ne4V1tk
https://www.youtube.com/watch?v=N2k2OMlCsJw


Demhâne Müzik


"İnsanları birleştirmek içindir şarkılarımız" demiş Yannis Ritsos. Demhane de bu motto ile hareket eden seçtiği parçalarla kalitesini ortaya koyan çok zengin içeriğe sahip bir kanal. Tavsiye edilir.

https://www.youtube.com/...l4BpI6_i2xQ/featured
https://www.youtube.com/watch?v=ipnRYCKfmLY


Akliselim Bir Deli

‘’ Biraz aklın varsa delir. Kent sensiz de çalkalanır.’’

https://www.youtube.com/...cj36xYISjnw/featured
https://www.youtube.com/watch?v=ZsFB86futos
https://www.youtube.com/watch?v=rW_rJvqOCtk

SAĞLIK

Şifa Bul


Sağlık İpuçları, Şifalı Reçeteler ve Doğal Tedaviler yöntemlerinin anlatıldığı Sağlıklı Yaşam Kanalı.

https://www.youtube.com/...hWdX3O5RPTQ/featured


aktiFizyo
https://www.youtube.com/...1x5RNEWVBQg/featured

serçe, bir alıntı ekledi.
06 Şub 16:39 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sadece geceleri sokağa çıkıyormuş diyorlar. Peki, anlayabilir misiniz, neden? Evin bulunduğu yer geceleri hiç tekin değilken...

"Onun için asıl tekin olmayan gündüzler... çıplak gözle görünebileceği haller."

"Çirkin ya da sakat mıymış? Görünmesini istemediği bir hali mi varmış?"

"Hayır. Sadece üzgünmüş... çok üzgün."

Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 43)Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 43)
Ezgi, bir alıntı ekledi.
05 Şub 23:50 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanlar ölünce zaman yavaşlar.

Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 12 - YKY)Deli Kadın Hikayeleri, Mine Söğüt (Sayfa 12 - YKY)