emel

emel
Bir kitabı okumayı düşünüyor
Kumdan Yürek
Kumdan YürekAbdulrazak Gurnah
8.3/10 · 1.373 okunma
Reklam
emel
Bir kitabı okumaya başladı
Dublinliler
DublinlilerJames Joyce
7.4/10 · 2.146 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
emel
Bir kitabı okumaya başladı
İri Memeler ve Geniş Kalçalar
İri Memeler ve Geniş KalçalarMo Yan
8.6/10 · 518 okunma
Aşk, birden dogmatik bir iyimserlik veya karamsarlığa kapılmadan, insanın korkularından felsefe, hayal kırıklıklarından ahlak dersi çıkarmadan yaşanacak bir duyguydu. Analitik bir akla belli bir tevazu öğreten, böyle belirsizliklerle dolu bir alanda çözüme ulaşmanın zor olduğunu gösteriyordu aşk dersi - ironiden asla vazgeçmemek gerektiğinin altını çiziyordu.
Sel YayıncılıkKitabı okudu
Reklam
225 syf.
·
Puan vermedi
·
13 günde okudu
Aşk Üzerine
Aşk ÜzerineAlain de Botton
8.3/10 · 1.368 okunma
Etrafımızda bizim nerede bitip, başkalarının nerede başladığını gösterecek birileri olmadığı sürece kendi benliğimizi tümüyle kavrayamayız. ''İnsan yalnızlık içinde yaşadığında bir karakter dışında her şeyi kendi kendine edinebilir, '' diye yazmış Stendhal, karakter oluşumunu başkalarının kişiye gösterdiği tepkilerle açıklamaya çalışarak. ''Ben'' bütünüyle bağımsız bir yapı olmadığı için, başkalarına gereksinim duyar. kişisel tarihimi özümseyebilmem için beni iyi tanıyan, hatta bazen kendimden bile iyi tanıyan bir başkasına gereksinimim vardır.
Sayfa 128 - Sel YayıncılıkKitabı okudu
"Bazı insanlar, aşkın varlığından habersiz olsalardı asla âşık olmazlardı." La Rochefoucauld Âşık olduğuma inanmam, aşktan küt küt atan yüreklere tapınan bir kültürel çağda yaşıyor olmamın sonucu olamaz mıydı? Beni motive eden, sosyal yaşam öncesi dürtülerimden çok, toplumun kendisi değil miydi?
Sayfa 100 - Sel YayıncılıkKitabı okudu
Kendimizde gördüklerimizi onda görmemeyi umarak aşık oluruz - yani korkaklıklarımızı, zayıflıklarımızı, tembelliğimizi, sahtekarlıklarımızı, verdiğimiz ödünleri ve aşırı aptallıklarımızı. Sanırız ki seçtiğimiz kişinin çevresine aşk kordonunu sarınca içindeki tüm hatalardan arınacak ve tabii sevilesi olacak. Kendimizde göremediğimiz mükemmelliği buluruz ötekinde ve aşk yoluyla onunla birleşerek, (öyle olmayacağını bile bile) insanoğluna olan şüpheli inancımızı korumaya çalışırız.
Sayfa 20 - SELKitabı okudu
Reklam
Oysa kime aşık olduğumuzu bilmeden aşık olabiliriz ancak. O ilk an ister istemez cehalet üzerine kuruludur.
Sayfa 22 - SELKitabı okudu
emel
Bir kitabı yarım bıraktı
272 syf.
Hüznün Fiziği
Hüznün FiziğiGeorgi Gospodinov
8.2/10 · 868 okunma
Bizi sıradan bir aileye dönüştüren uzun bir sırlar ve yalanlar zinciri. Tüm diğer aileler gibi. Düzenin en büyük numarası buydu - diğerleri gibi olmak.
Sayfa 55 - metisKitabı yarım bıraktı
Resim