1000Kitap Logosu
Yeni Bir Okurun Gözünden
Yeni Bir Okurun Gözünden
Yeni Bir Okurun Gözünden
TAKİP ET
Yeni Bir Okurun Gözünden
@ezgikarakas
Okuma alışkanlığı edinmeye çalışan, henüz profesyonel bir okuyucu olmayan bir üniversite öğrencisiyim. Kendimi okumaya teşvik etmek amacı ile bu platformda bulunmaktayım. Uygulamayı amaç dışı (iletişim için) kullanmamaktayım!
Öğrenci
65 okur puanı
02 Mar 09:55 tarihinde katıldı.
32
Kitap
31
İnceleme
65
Alıntı
12
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Kitap Okuma Serüvenim
Öncelikle merhaba! 2021 yılının başında kendime bir söz vermiştim bu yıl okuma alışkanlığı kazanacağım diye. Çünkü 21 yaşında olmama rağmen bugüne kadar okuduğum kitap sayısı bir elin parmakları kadardı. Gerek yanlış kitap seçimi (başlangıç aşamasında okuması zor olan kitaplar), gerek de kitaplara genel bakış açımdan kaynaklanıyordu bu. İşte bu profil sayesinde kitap okuma alışkanlığımı geliştirmeye çalışıyorum. Yorum aracılığı ile her zaman yeni fikirlere, önerilere açık olduğumu belirtmek istiyorum. Youtube'da insanların incelemeleri ile ilgili olumsuz yorum yapıp belki de insanların şevklerini kıran profesyonelleri gördükten sonra bunu belirtmeyi bir zorunluluk olarak görüyorum: Yapacağım incelemeleri profesyonel bir eda ile yazamayacağım için hoşgörü ile karşılamanızı rica ediyorum. Eğer siz de kitaplara karşı olan yakınlığınızı artırmak istiyorsanız, bu yolculuğa beraber çıkabiliriz. Profilimi takip ederek bana psikolojik olarak destek olursanız çok sevinirim. Takipte kalmanız dileği ile... İyi okumalar diliyorum.
29
Yeni Bir Okurun Gözünden
Olağanüstü Bir Gece'yi inceledi.
96 syf.
·
2 günde
·
9/10 puan
Yeni Bir Okurun Gözünden "Olağanüstü Bir Gece"
Her okuduğum Stefan Zweig eseri gibi "Olağanüstü Bir Gece" eseri de beni yormadan kısa sürede biten duygu dolu bir kitap oldu. Stefan Zweig'ın 4-5 kitabını okudum ve gerçekten gözle görülebilir bir tarzı olduğunu (bu konuda tecrübesiz olsam da) fark ettim diyebilirim. Kitaptaki betimlemelerinden psikolojik açıklamalara kadar çoğu şey yazarın imzasını taşıyor bence. Normalde belki de birkaç kelime ile geçilecek olan açıklamalar, karakterin düşünceleri, yaşanan olaylar son derece profesyonelce -asla okuru sıkmadan ama anlamı zenginleştirerek- anlatılmış. Açıkçası diğer Stefan Zweig kitaplarında olduğu için olaydanın kendinden çok verilmek istenen mesaj ve anlatış şekli beni etkiledi ve kitaba çekti. Yeni bir okur olarak kesinlikle Stefan Zweig önerilmesini haklı bulduğumu belirtmek isterim. Kitapları kısa, okuyanı yormayan, uzun cümleleri olmasına rağmen asla anlamda aşırılığa kaçmayan bir yazar olduğunu düşünüyorum. Herkese iyi okumalar!
Olağanüstü Bir Gece
7.7/10
· 84,3bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
15