1000Kitap Logosu
1724 syf.
·
13 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Sefiller (2 Cilt Takım)
9.3/10
· 58,8bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
14
Yorum
228
Beğeni
Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
En Yeniler
Oğuz Aktürk
İlk cilt bitti. Nicel olarak 2019 yılı içerisinde hâlâ 1 kitap bile okumuş olarak görünmesem de 10 kitap bitirmiş gibi bir zevk alıyorum okuma sürecinde. Hugo'nun yöntemi şu : Mesela, bir savaş meydanındaki her türlü öge -doğa, savaş kahramanları, liderler, savaş giysileri, çıkarılan sesler, akan kanlar, düşmanların karşılıklı bakışları vs- en derinine kadar detaylandırmadan önce Hugo okuruna şunu diyor : "Ben işimi çok ciddiye alırım ve bir olaya sirayet eden bütün nedenleri anlatmadan okurumu sonuca götürmem." Bakalım 2. ciltte neler olacak...
2
14
2 YANITIN TAMAMINI GÖSTER
Oğuz Aktürk
Dediğin 3 yazardan da okuduğum ilk kitap henüz bu. :( Rus Edebiyatı’na da bekleriz inşallah bir gün Zeymet Kerevizi
1
Oğuz Aktürk
Şu anki hayatıma kadar ne herhangi bir tarih dersinde ne de herhangi bir kitapta Sefiller'deki kadar gerçekçi, heyecanlı, sesini hissettiren bir savaş anlatımı görmedim. Neredeyse askerlerin kanları sayfalardan akacak gibi. Nietzsche'nin dediği geliyor aklıma : "Kanla ve özdeyişlerle yazan, okunmak değil ezbere bilinmek ister." Ezberleyelim bakalım... Waterloo Savaşı.
3
12
3 YANITIN TAMAMINI GÖSTER
Oğuz Aktürk
Merak ettim, bittikten sonra mutlaka bakacağım, teşekkür ederim. :)
1
Oğuz Aktürk
Sefiller için bir yayınevine bakıyorum 300 sayfa, İş Bankası'nın basımı ise şu an elimde 1700 küsür sayfa. Yani tam metinden kırpan yayınevleri ne yapıyor bilmiyorum ama ben bir kitabın 1 sayfasını bile atlasam kendimi rahatsız hissederim. Sefiller okuyacaksanız gerek dipnotları gerekse de çevirmenin cümle kurulumunda aldığı inisiyatifler nedeniyle bu yayınevinden alabilirsiniz rahatlıkla.
4
14
4 YANITIN TAMAMINI GÖSTER
€sra D.
YORUM GÖRÜNTÜLENEMİYOR.
Rümeysa
Evet nihayet! Beni ağlatan kitap demiştim youtube kanalındaki yorumumda. Ben biraz fazla duygusalım gerçi :) Bakalım kitap bittiğinde neler düşüneceksin. Keyifli okumalar!
1
1
Oğuz Aktürk
Aa evet yorumunuzu hatırlıyorum, çok detaylı ve uzunca bir yorumdu. Keyif almıştım okumaktan. Gayet güzel gidiyor şimdilik, bakalım. Çok teşekkürler. :)
1