Sizin favori filminiz varsa yazın lütfen :))

Filmleri izledikçe yanlarına verdiğim puanları yazacağım.

“Roma”
“A Star Is Born” 9,2 "Gerçekten Müthiş"
“Bohemian Rhapsody” 8,8 "Oyunculuklar filmi zirveye taşımış"
“Black Panther” 8,5 "Görsel bir Şov"
“Green Book” 8.7 "Kurgu ve oyunculuklar çok iyiydi."
“The Favourite”
“BlacKkKlansman”
“Vice”

Dün 91. Oscar Ödüllerinde aday olacak olan filmler açıklandı. Şahsen hepsini izledikten favori filmi söylemek isterdim ancak, içimden bir his üç film üzerinde çekişme olur kanısındayım. Bunlardan ilki "Bohemian Rhapsody" bir kısmını izleme fırsatı bulduğum ve filme tam odaklanamadığım için yarım bıraktığım filmdi. Queen yani Freddie Mercury'nin Biyografi filmi olması herkesin odak noktasını biraz olsun saptırabilir. Tabii Akademi üyeleri bu konuda oldukça profesyoneller ve doğru seçimi yapacaklardır.

İkinci film: "Black Panther" izlediğim ve çok beğendiğim bir film. Oyunculuklar oldukça etkileyici ve adeta görsel bir şov.

Üçüncü film sıra dışı oluşu ve konusuyla "Roma" Meksikadaki bir ailenin dramını anlatıyor. Drama filmleri her zaman bir adım öndedir bana göre.

Bu üç filmin dışına çıkarsa sırasıyla "A Star Is Born" veya "Green Book" alabilir. A Star Is Born eski bir filmi tekrar çevrimi olmalı konusu tıpa tıp aynı olmasada benzerlikler gösteriyor. Tabii ki her iki filmi oturup tekrar izlemek lazım. ilk film 1976'da çevrilen baş rollerini Barbra Streisand, Kris Kristofferson oynadığı filmi sinemada izlemiştim. Green Book fragmanıyla oldukça ilgimi çekti filmi ilk fırsatta izlemek istiyorum.

Dediğim gibi izlemediğim filmleri izleyip, son yorumumu yine bu konu altında yazmak istiyorum.