BLACK JACK

Sabitlenmiş gönderi
101 Best Books (En İyi 101 Kitap)
Bir kitabın beğenilmesinde kişisel zevkler, hayat görüşü vs. ve daha bir sürü şey bu alanı tehdit ediyor. Tehdit dedim çünkü; fikir alış-verişinde (aslında bunu başka türlü yazacaktım vazgeçtim) bulunanlar genelde çoğu zaman anlaşmazlığa düşerler. İnsan aslında daha ilk başta anlaşamayan bir varlık olmuştur. Kabil'in Habil'i öldürmesi
Reklam
%11 (17/144)
Işıldayan Piramit
Işıldayan PiramitArthur Machen
7.2/10 · 134 okunma
112 syf.
·
Puan vermedi
·
9 günde okudu
Çalınan Mektup
Çalınan MektupEdgar Allan Poe
7.5/10 · 583 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
BLACK JACK
Bir kitabı okumayı düşünüyor
Yedi Boş Ev
Yedi Boş EvSamanta Schweblin
7.2/10 · 330 okunma
Reklam
BLACK JACK tekrar paylaştı.
222 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
8 günde okudu
Öykücü olarak bilinen Sabahattin Ali'nin ilk yazdığı romandır. Ve bence en güzel romanıdır. En azından benim için öyledir. Kürk Mantolu Madonna'nın isminden dolayı fazla ilgi gördüğünü düşünüyorum. Evet o da mükemmel denecek kadar güzel bir roman ama, Kuyucaklı Yusuf gibi değil açıkçası. Kuyucaklı, heyecanı sürekli üst seviyede olan bir roman.
Kuyucaklı Yusuf
Kuyucaklı YusufSabahattin Ali · Yapı Kredi Yayınları · 2021170,5bin okunma
584 syf.
·
Puan vermedi
·
52 günde okudu
OKYANUS FAUST
Öncelikle kitabı yaklaşık iki ay gibi bir sürede bitirebildim. Bunun sebebi bu kitabı roman veya hikaye okur gibi okuyamayacak olmanızdır. Kitabın yazılış süresi çok uzun yıllar sürmüş neredeyse hayatını tamamı. Gençlik yıllarından başlayıp yaşlılığın son evrelerine kadar devam etmiştir. Bu yüzden bunu ilk bölümlerinde bunu çok rahat hissediyorsunuz. Sonraki bölümler çok daha derin çok daha zor hale geliyor. Kitap şiirsel anlatımla yazıldığı için derin olan kitabı daha da derinleştirmiş. Son bölümler Pasifik okyanusu'ndaki Mariana çukuru gibi. Ancak derine indikçe aldığınız haz da bir o kadar artıyor. Kitabı çok uzun sürede okudum çünkü gerçekten bu kitap kısa zamanda okunacak kadar kolay bir kitap değil. Açıkçası çok fazla haz alamadım ancak konuşmalar diyaloglar faust'un şeytanla anlaşma yapmak istemesi hayatına farklı renkler katmak istemesinden kaynaklanıyordu. Tiyatro oyunu olmasına rağmen bir tiyatro gibi okumanız mümkün değil bu kadar uzun bu kadar karmaşık bir tiyatro çok zor. Kitap çok fazla karakter ve çok fazla anlam içerdiği için anlaşılması oldukça zor oluyor. Sabırlı biriyseniz kitabı okumanızı kesinlikle tavsiye ederim.
Faust
FaustJohann Wolfgang Von Goethe · İthaki Yayınları · 202213,3bin okunma
Şıra ne kadar direnirse dirensin, Sonunda yine şaraba dönüşecek.
Sayfa 286Kitabı okudu
Şeytan insanın içinde Öyle iyi saklanır ki, Kürkün bitleri bile Daha önce fark edilir.
Sayfa 278Kitabı okudu
7bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.