Denizin Çağrısı

8,4/10  (10 Oy) · 
26 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.084 gösterim
San Francisco'da yaşayan Joe, kendini bir türlü derslerine veremeyen, arkadaşlarıyla sokak sokak gezmeyi sınavlara çalışmaya yeğleyen bir gençtir. Yaşamı sıradan, sıkıcı bulur, hep daha fazlasını bekler. Dolu dolu yaşamak ister ve günlerini çeşitli maceralara atılarak geçirenlere özenir. Kız kardeşinin okulda kendisinden daha başarılı olmasını, babasının hayal kırıklığını dile getirmesini kaldıramayan Joe, evden kaçarak denizci olmaya karar verir fakat kendini korsanların arasında bulur. Denizin Çağrısı, nefes aldığı her ânın tadını çıkarmak isteyen memnuniyetsiz bir gencin hayata ve yaşama dair farkındalık kazanma sürecini anlatıyor. Jack London'ın diğer birçok eserinde olduğu gibi, denize, denizciliğe dair ustaca gözlemler içeren roman, okurlara deli dolu bir gençlik hikâyesi sunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789750722356
 • Çeviri:
  Şemsa Yeğin
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Erhan Kurupınar 
21 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Jack Londondan yine sürükleyici bir macera kitabı.Okuldaki derslerinde başarısızlığıyla bilinen kahramanımız Joe biraz uçarı ve özgürlüğüne düşkün bir çocuktur.Denizin cazibesine kapılıp bir korsan gemisine gider ve bir sürü macera yaşamaya başlar.Büyüklerinin kendisini anlamadığını düşünen Joe yaşadıklarından ders çıkarabilecek mi?Macera romanı sevenler için okunacak güzel bir kitap.

Aykut 
26 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Jack London'un yine hayatından kesitler içeren bu sürükleyici eser insanı denizlere açılasını getiriyor. Denizci olmak ister fakat kendini korsanların arasında bulur. Midye korsancılığı yapar. Liseyi yarın bırakmıştır. Denizden gelince 4 yıllık liseyi 1 yılda bitirir. Jack London'dan bahsediyorum, hayatı öyle maceralı ki, bu kitabına da yansımış tüm bunlar.

Deniz KAYA 
21 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Okuduğum zaman yaşamamızı sorgulayıp sırt çantamı alıp kısa bir süre insanlardan uzak olmamı sağladı.İnsana neden yaşadığını niye var olduğunu anlatıyor.

Kitaptan 2 Alıntı

Salih Çermik 
08 Oca 19:15 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Dünyadaki bütün paralar bir araya gelse satın alamaz insan yaşamını. Boşuna harcanmış, ziyan edilmiş bir yaşamın yerini de tutamaz hiçbir para. Kısır kalmış, kırılmış, çirkinleşmiş bir yaşamı güzelleştiremez, onaramaz, yeşertemez para.

Denizin Çağrısı, Jack London (Sayfa 149 - Can Yayınları - 3. Baskı)Denizin Çağrısı, Jack London (Sayfa 149 - Can Yayınları - 3. Baskı)
Aykut 
25 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Eğer o, yani Joe Bronson, şu balıkçı kayığının içinde olsaydı ve açık denizlere açılsaydı, daha ne isterdi! Ah, ne güzel olurdu! Ya da o ıskunada olsaydı, güneşin denizde yıkadığı ışıkları arasında kaybolsa, dünyaya açılsaydı! Asıl yaşamak ona derlerdi işte! Hayatta bir şeyler yapmak, yeryüzünde bir anlamı olmak buna derlerdi. Oysa o burada, kilitli bir kapı ardında kendisi dünyaya gelmeden binlerce yıl önce ölüp gitmiş insanların ne yapıp ne ettiğini ezberlemek için kafa patlatıyordu.

Denizin Çağrısı, Jack LondonDenizin Çağrısı, Jack London