1000Kitap Logosu
Satıgül Yüksek
TAKİP ET
Satıgül Yüksek
@gulunkitapligi
İstanbul
İstanbul, 1 Ocak
167 okur puanı
03 Eyl 2015 tarihinde katıldı.
227
Kitap
175
İnceleme
1
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Satıgül Yüksek
Aşk Çarpsın ki...'i inceledi.
429 syf.
·
6/10 puan
Öncelikle söylemeliyim ki, kitabının kapağındaki kadın karakteri görünce daha olgun birini beklemiştim lakin içeriğindeki kadın on beşlik ergen gibiydi ;) Beste yazar olmak isteyen genç bir kız, en yakın arkadaşının abisinin yayınevinde işe başlıyor, aslında patronu Engin Ayhan'la daha önceden bir tanışıklığı var, işe başlamadan önce bir kafe de adamın üzerine bir fincan kahveyi boca etmiş ve adamın öfkesinden nasibini almıştı, tabi o anda ikisi de birbirlerinin kim olduğunu bilmiyordu . Zamanla ikili arasında bir çekim yaşanmaya başlıyor, aslında Engin'in uzatmalı bir sevgilisi var, bir yandan kıza olan hisleri, bir yandan da diğer kadınla olan ilişkisi işleri biraz çıkmaza sokuyor, gerçi bence işleri çıkmaza sokan Beste'nin ergen halleriydi, sırf aralarındaki ilişkiyi hem en yakın arkadaşı hem de aileler öğrenmesin diye sevdiği adama sürekli Ayhan abi deyip durması beni biraz sıktı açıkçası.. Kısacası bana göre Beste ilişkisine sahip çıkamayan bir karakterdi, Engin'in kararlı halleri olmasaydı aralarında bir şeylerin başlaması bile mümkün değildi, hoş adamın kız da ne bulduğunu da hala anlamış değilim ;)
Aşk Çarpsın ki...
Okuyacaklarıma Ekle
4
Satıgül Yüksek
Sen Bana Yasak'ı inceledi.
272 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Penelope ve Vi' nin ortaklaşa yazdığı kitapları okudum, ama bu Penelope'nin tek başına yazdığı bir kitaptı ve kalemini gerçekten sevdim, yazarın duygu aktarımı güzeldi, satırlardaki o yoğunluk okuyucuya geçiyor Elec ve Greta'nın ebeveynleri evlendiklerinde, Elec hiç görmediği üvey kız kardeşini en baştan düşman ilan etmişti, artık tek amacı annesini terk eden babasının yaptığı bu evliliğin intikamını, üvey kız kardeşinden çıkarmak olacaktı... Greta, karşısında tatlı tatlı anlaşacağı bir üvey kardeş beklerken Elec'in öfke dolu gözlerini hesaba katmamıştı, ve ondan bu kadar etkileneceğini de. İki gencin hayatı, ilk karşılaştıkları andan itibaren bir daha asla eskisi gibi olmayacaktı, yoğun bir aşk, mecburi bir ayrılık, araya giren uzun bir zaman, hayatlarına dahil olan başkaları ve onları tekrar bir araya getiren bir ölüm. Kitabı gerçekten beğendim, lakin bu tarz kitaplar da sevmediğim bir şey var, birbirlerini asla unutmayan, tabiri caizse ayrı geçen zamana rağmen birbirleri için neredeyse kafayı yemek üzere olan insanların, hayatlarına başkalarını kolayca alabilmeleri, çünkü o kişi sana dokunduğunda aklında bir başkası varsa, bu düşüncede bile olsa karşındaki insanı aldatıyorsun demektir ve bence bu çok çirkin ...
Sen Bana Yasak
8.3/10
· 117 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
4
284 syf.
·
7/10 puan
📚 Yazarın okuduğum beşinci kitabı, kurgusu ile çok şaşırtmadı açıkçası, yine geçmişinde trajik olaylar yaşayan iki karakterin hikayesi .. 🍁 Brody Easton başarılı bir amerikan futbolunu oyuncusu, hem başarılı bir oyun kurucu hem de oldukça çapkın bir karakterimiz ;) 🍁 Delila, profesyonel bir spor muhabiri, önemli bir maç sonrası Brody ile bir röportaj yapıyor ve bu röportaj onların tanışmasına vesile oluyor (röportaj sırasında brody'nin yaptığına inanamadım açıkçası ;) 🍁 Brody gerçekten tam bir haylaz ergen çocuğu gibi, aslında bu geçmişinde yaşadığı trajik olayların üstünü kapatış şekli diyebiliriz, bir çeşit koruma içgüdüsü yani.. 🍁 Adamın geçmişinde uyuşturucu müptelası eski bir sevgili var ve hala kalbinden tam atamamış, kızımızın geçmesinde ise kaybettiği ve hala kalbinde yeri olan eski bir sevgili var. 🍁Geçmişlerinin yeni hayatlarına engel olup olmayacağını zaman gösterecek, özellikle Brody'nin geçmişi hiç beklemediği bir anda karşısına çıktığında bir seçim yapmak zorunda kalacak...
The Baller
7.3/10
· 132 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3
Satıgül Yüksek
En Güzel Hatam'ı inceledi.
304 syf.
·
7/10 puan
📚 Yazarın şu ana kadar okuduğum kitaplarında genelde erkeklerin geçmişlerine travmatik durumlar olurdu, ama bu kez iki karakterinde geçmiş travmaları var ve özellikle kızın yaşadıkları çok üzücüydü :( 🍁 Rachel üniv. müzik terapisti öğrencisi, çok sorunlu bir çocukluk geçirmiş, özellikle kardeşi ile birlikte yaşadığı aile içi şiddet ve çok daha vahim durumları müziğin sayesinde aşmayı başarmış, bunu başka insanların da başarabileceğini düşünerek bu dalı seçmiş.. 🍁 Caine West, Rachel'ın okuduğu üniv. yeni atanan öğretmenimiz, kendisi bir müzik uzmanı ve kızımızın asistanlığını yapacağı öğretmenin ta kendisi ;) 🍁 İkilinin ilk karşılaşması oldukça eğlenceliydi, Rachel çalıştığı barda gördüğü Caine'i en yakın kız arkadaşının onu aldatan evli sevgilisi sanıp kalayı basıyor, adamın kendini ifade etmesine bile fırsat vermiyor, ertesi sabah geç kaldığı derste karşısındaki öğretmenin kim olduğunu gördüğünde ise dönülmez akşamın ufkunda olduğunu anlıyor :)) 🍁 Kitap boyunca Caine, kızın ona bir yerlerden tanıdık geldiğini düşünüp duruyor, biz nedenini biliyoruz ama onun anlaması biraz uzun sürüyor ve anladığında fark ediyor ki bu birbirlerinin hayatlarına ilk dokunuşları değil, onları geçmişten birbirine bağlayan ve bilinç altına gömdükleri derin bir hikayeleri var :( 🍁 Kitapta geçmiş ve şimdiki zaman arasındaki bağlantılar karakterleri anlamamız açısından güzel düşünülmüştü ... 🍁 İnsan derin bir kuyunun dibinde bile olsa ayağa kalkmalı ve hikayesini baştan yazmalı, karakterlerin yaptığı da tam olarak buydu bence  ;)
En Güzel Hatam
8.3/10
· 199 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
8
304 syf.
·
7/10 puan
📚 Yazarın okuduğum üçüncü kitabı, özellikle erkek karakterlerin daha derin yazıldığını düşünüyorum, çünkü geçmişlerinde yaşadıkları travmalar ve hayal kırıklıkları günümüzde karşımıza çıkan adamı şekillendiriyor .. 🍁 Graham çok yoğun çalışan zeki ve başarılı bir işadamı ve oldukça da sinirli bir patron, zira yanında çalışan daha doğrusu kaçan sekreterlerin haddi hesabı yok, lakin bu öfkesi ve vurdumduymazlığı sizi yanıltmasın, çünkü geçmişinde bayağı bir darbe yemiş :( 🍁 Genç adam hiç adeti olmamasına rağmen o sabah mecburi bir nedenden dolayı işe gitmek için trene biniyor ve inerken telefonunu düşürüyor, zaten olayların başlamasına neden olan da o telefon ;) 🍁 Soraya, ilişkiler hakkında tavsiyeler veren bir köşe yazarının asistanlığını yapan, arkadaşının dövmeci dükkanında yarı zamanı çalışan ve saçlarının bir kısmını o günkü ruh haline göre boyayan kadın karakterimiz ;) 🍁 Bu ikilinin o sabah aynı trende olması, Graham'ın düşürdüğu telefonu Soraya'nın bulması ve zaten başından beri adamı göz hapsine alıyor olmasını düşünürsek, kızımızın züppe Graham'la tanışması kaçınılmaz oluyor  :)
Narsist
7.4/10
· 414 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2