Sırça Tuzak

6,5/10  (13 Oy) · 
60 okunma  · 
10 beğeni  · 
711 gösterim
"Kimsin?" diyebildi, kendinin bile duymadığı bir sesle. Belki de hiç çıkmamıştı kelimeler dudaklarından, bilemiyordu. Bu bir kâbus olmalıydı. Gözünü bir kez daha kapadı ve açtığında, her şeyin normale döneceğini umdu. Ama hayır. Üstelik diğeri sorusunu duymuş olmalıydı. Bir adım daha yaklaştı Selçuk'a. Şimdi çıplak bedenleri neredeyse birbirine değiyordu.

"Niye bu kadar şaşırdın?" dedi yaratık, derin bir oluktan gelir gibi yayılan sesiyle. "Yıllardır içinden benimle konuşup duruyorsun zaten. Artık görmeyi hak ettin."

"Kimsin?"

"Şeytanına merhaba de Selçuk Vardar."

Nesillerin çabalarıyla büyüyüp devleşmiş bir sanayi imparatorluğu... Artık bu imparatorluğun yönetiminde söz sahibi olmaya aday genç kuşak Vardarlar... Ve içlerinden biri; hırslı, kıskanç, megaloman, küstah, yalancı... Ruhsuz varlığını, arsız hayâllerini Vardar imparatorluğuna tek başına sahip olmaya adamış, bu amaca ulaşmak için yoluna çıkan her şeyi ve herkesi ezip geçmeye kararlı, "şeytan"ıyla buluşan bir adam...
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786050908930
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Yusuf hara 
14 Ara 2015 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · Puan vermedi

Maalesef çokça yaşanan aile bireylerinin para ve güçleri arttıkça birbirlerini çekememesi ve kuyularının kazılmasının akıcı bir şekilde anlatımı..okuyana çok şey katmasa da okunması kolay bir kitap

Selma Mertel 
29 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

İyi ile kötünün savaşını, soylu bir sanayici ailenin iş ve özel ilişkileri üzerinden anlatan kitap o kadar sizi içine çekiyor ki, gece gündüz okusanız bitirmeden bırakamıyorsunuz.
Kötü karakterin, içindeki şeytanın sürekli kışkırtmasıyla planlar yapanla ona karşı, kendine yapılanı hep mutlaka bir açıklaması vardır diyerek hoş gören iyi karakter...Ve her ikisinin çok güzel oturtulmuş dengesi var kitapta..Eee okuyun görün...

415 sf lık kitabı iki gunde bitirmek benim için bir rekor ve ikincisine büyük bir merakla başlayacağım...

Cansu Cicek 
21 Eyl 19:14 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Basit bir anlatım..Okumaya yeni başlayanlar icin akıcı gelip , sonu getirebilir...Benim icin devamı olan Şeytanın iflasını alıp okumak gelmedi icimden..Bir kitabı okumaya başladıgımda bitirmeden bırakmayanlardan oldugumdan ,zoraki oldu benim icin.

Kitaptan 2 Alıntı

Ayten Ernaz Tiryaki 
17 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

"Güven, çok kırılgan bir duygudur. Bir gün, kendinin kırılacaģını dahi bilsen, sana duyulan güvene gözün gibi bak. Çünkü, tarihin gözünde senin kimliğini şekillendiren, sana duyulan guvendir. "

Sırça Tuzak, Nermin BezmenSırça Tuzak, Nermin Bezmen
Pitho 
21 Haz 14:22 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İblis, olduğu yerde doğruldu ve yataktan çıktı.
Kollarını göğsünde çapraz yapıp hâkim bir tavırla Selçuk’un gözlerine bakarak devam etti:
“Bir kez daha söylüyorum: Seninle ilgili ümidim yüksek. Senin karakter yelpazende, kıskançlıktan kibre, doyumsuzluktan küstahlığa, yalancılıktan iftiraya, hırsızlıktan megalomaniye; bütün istediğim renkler mevcut.
Ve… en önemlisi, aralarında sevgi yok. Yani mükemmelsin. Yeter ki, yelpazeyi açıp kaparken hesaplarını çok dikkatli yap. Yoksa daha önce de söylediğim gibi, kendi rüzgârınla savrulup kalırsın. O zaman ben hiçbir şey yapamam

Sırça Tuzak, Nermin BezmenSırça Tuzak, Nermin Bezmen