8,3/10  (34 Oy) · 
226 okunma  · 
30 beğeni  · 
1.639 gösterim
Kurt Seyit & Shura’nın yazarı Nermin Bezmen, yeni romanı SIR’da, Birinci Dünya Savaşı öncesi İstanbul, Londra ve New York’ta yaşanan çalkantılı, gerilimli günleri, bu üç kentte yaşanan bir aşkla ustaca harmanlıyor. Aynı zamanda, l800’lere dönen yazar, romanın kahramanı Hüma’nın o günlerden l900’lerin sonuna taşıdığı ve çözülmesi gereken bir sır bırakıyor okurlarının kucağına 96’ncı yaşına girdiği gün sonsuzluk uykusuna daldığında, ne yaşı okunuyordu yüzünden ne yaşadıkları; aşkı baş tacı, kaderi en büyük rakibi olmuş muhteşem kadının. Sadece, muzipçe gülümsemekteydi. Plânlı çıkmıştı son yolculuğuna, çocuklarına ve torunlarına çözülmek üzere bıraktığı sırların yaratacağı şoku bilerek. SIR, tarihi dokusu içinde romantizm ve cinsellikle beslenen, keyif ile hüznü, ihtiras ile melodramı seviştiren bir öykü. Kahramanlarının birbirine estetik bir erotizmle örülmüş sır’larıyla beraber aşkı, cinselliği bir kez daha sorgulayacak, belki kahramanlardan biri olmak isteyeceksiniz. Belki de… siz zaten onlardan birisiniz.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2006
 • Sayfa Sayısı:
  376
 • ISBN:
  9789751410887
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Merve Akpınar 
17 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Öncelikle Nermin Bezmen'in okuduğum ilk ve muhtemelen son olmayacak kitabı oldu. Yazarın kalemine hayran kaldığımı söylemeliyim. Şu ana kadar Türk aşk romanları arasında "Sır"dan daha iyisini okumadım. Romantizm ve tutkuyu bir kitaptan bekliyorsanız, Sır doğru seçim. Klasik Türk aşk romanlarından atmosfer ve anlatış bakımından çok farklı. Bunun bir sebebi de Nermin Bezmen'in aşkı yazarken, hissettiğini de kelimelerinde belli etmesi. Aşkı anlatmak için cesaret gerekir. Sır bu yönden çok cesur bir anlatıma sahip. Özellikle cinsellikle ilgili tabularınızı aşkla yıkıyor. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Kitap Hüma'nın 96. yaş gününde bütün evlatlarının toplandığı partisinde ölmesiyle başlıyor.

Melike Koyaş 
12 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

1 günde nefes almadan gözyaşları içinde okudum. Şahane bir kurgu olmuş ancak gereksiz uzatmalar biraz okuma zevkimi kaçırmadı değil. Kesinlikle tavsiye ederim. Şimdi kitabın ikincisine başlayacağım ..

seher 
22 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap baş karakteri olan Büyükannenin 96. yaşını kutlarken aynı gün ölümüyle ailesine bıraktığı defterin içindeki sırları anlatıyor.Hikaye geçmişten başlıyor.Genç kızlığı,aşkları ve ilk kocası ile aynı dönemde ülkenin yaşadığı zorluklar ve bir inci kolyenin peşinden getirdiği hikayeler anlatılıyor.Sırı merak ettiğinizden dolayı kitabı okurken bazı bölümlerin gereksiz yere uzatıldığını hissediyorsunuz.

melike orhan 
24 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Nermin bezmen o kadar güzel ve akıcı yazmış ki bu kitabı anlatamam kitabın içindeki aşk akıcı saf ve masum bu kitabın devamı olan auranın incilerini okumayı sabırsızlıkla bekliyorum çünkü sır beni alıp götürmüştü bakalım devamını okuduğumda da bu kadar çabuk okuyabilecekmiyim kitap 300-400 sayfadan oluşuyor ve ben bu kitabı sadece 4 günde bitirdim

Ayten Ernaz Tiryaki 
08 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Aroranin incilerinden önce okuduğum ve devamı için meraklandigim bir kitapti.hayatini dolu dolu yaşamış bir kadının hatıraları çok ilgimi çekmişti.insanin babaanne veya anneannesi bu kadar cesur olsa nasıl olurdu diyesi geliyor.

fikret eroglu 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 6/10 puan

aşık bir kadının kocası için verdiği tavizlerin ilginç hikayesi. aykırı konusuyla okuyucularını bekliyor

elıf el 
08 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

yıllar oldu bu kıtabı okuyalı ama hikaye hala hafızamda.Süper süper süper.Nermin bezmen sen bir harikasınn.Aşk aşk aşkk.................................................................................................................

Gökhan KAPLAN 
30 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kesinlikle her okuyucunun kütüphanesinde olması gereken muhteşem ötesi bir kitap.. Gözyaşları içerisindeher sayfayı büyük merakla çevirdim. Aşka, cinsiyete dair fikirleri insanda bambaşka yere taşıyan akıcı bir kitap..

Kitaptan 2 Alıntı

Benim büyük aşkım, küçük sevgilim, doğduğun saatte bu henüz açmamış lalelere de hayat vereceğini biliyorum, aynen bana verdiğin gibi.

Sır, Nermin BezmenSır, Nermin Bezmen